Aktualności

Zapisz się do newlettera

Kahuna Cup 300+ vol. 4 - relacja, zdjęcia i wyniki!

19.12.2017

16 grudnia rozegraliśmy już czwarty turniej kategorii C w tym sezonie. Do turnieju zgłosiło się 28 zawodników. Jak się okazało w ten gorący okres przedświąteczny nie wszystkim udało się dotrzeć na turniej. Zapewne lepienie pierogów albo kupowanie ostatnich prezentów tym razem wygrały ze squashem ;-)

O godzinie 15:00 wystartowały pierwsze mecze. Już w forrundzie okazało się, że rozstawieni zawodnicy nie dali rady kolegom ze słabszym rankingiem. I tak Kuba Sztyber trafił na swojego treningowego kolegę Janusza Plenclera i musiał uznać jego wyższość. Adam Trzaskoma wyeliminował Mateusza Skoniecznego, który nie odpuścił jeszcze w tym sezonie żadnego turnieju z cyklu Kahuna Cup 300+. Ponadto nieobecność Mateusza Olczaka wykorzystał Sławek Nowisz i awansował dalej.

W drugiej rundzie odpadli kolejni rozstawieni zawodnicy – Arek Filipczak i Michał Działowski. I tak w ćwierćfinałach mieliśmy pojedynki Wójcicki – Leszczyński, Zawadzki – Kocieł, Zając – Otto, Podleś – Nowisz. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek Zawadzki – Kocieł, w którym panowie potrzebowali 5 setów i prawie 40 minut na rozstrzygnięcie meczu. Wygrał Paweł Kocieł. W tym miejscu chciałbym też podkreślić fenomenalny debiut turniejowy Janka Otto – 6 miejsce!

W pierwszym półfinale spotkał się faworyt turnieju Marcin Wójcicki z podmęczonym już Pawłem Kociełem. Rozstawiony z jedynką Marcin nie dał absolutnie żadnych szans Pawłowi. W drugim półfinale spotkali się Sławek Nowisz i Rafał Zając. Rafał po raz kolejny nie dał rady dotrzeć do finału. W czwartym turnieju w tym sezonie Rafał 3 razy zatrzymał się na etapie półfinału. I niestety też po raz trzeci w walce o podium nie starczyło sił. I w ten sposób Paweł Kocieł już drugi raz w cyklu Kahuna Cup 300+ stanął na trzecim miejscu podium.

W finale pojedynek stoczyli faworyt Marcin Wójcicki z czarnym koniem Sławkiem Nowiszem J Marcin liczył na drugie złoto z rzędu i potwierdził to na korcie. W trzech zaciętych setach wygrał 3-0 (drugi set zakończony po 15 minutach gry 19-17)!!! Panowie z czołówki trzymają poziom: Sławek drugi turniej – drugie srebro, Marcin drugi turniej – drugie złoto J

Na koniec nasza niezawodna prowadząca - Daria udekorowała zwycięzców, a po raz drugi już szczęściarzem w losowaniu nagrody (erakiety.com) został Stach Leszczyński! Następnym razem wyjmiemy jego los przed losowaniem ;-)