Aktualności

Zapisz się do newlettera

Wiosna w Kahunie

11.05.2011

Wiosna za oknem i w kalendarzu, dlatego też z tej okazji postanowiliśmy umilić Wam ten czas i 7.05 zorganizowaliśmy turniej z cyklu 4 pory roku - „Wiosna w Kahunie' kat. B. Tym razem zadbaliśmy również o naszych graczy badmintona dla których zorganizowaliśmy amatorskie rozgrywki. Liczba zawodników dopisała, w turnieju squasha wzięło udział 41 osób (w tym 3 panie!), a w turnieju badmintona 16 (plus 3 osoby na liście rezerwowej) - i tu również nie zabrakło płci pięknej. Jak się okazało turniej badmintona był na dość wysokim poziomie. Rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony miłośników odbijania lotki, ale również fanów squasha, którzy w przerwach między meczami kibicowali badmintonistom. Jak się okazało dla niektórych jeden turniej to za mało i dlatego zdecydowali się na wzięcie udziału w dwóch, grając raz mecz w squasha, raz w badmintona. Szczególne wyróżnienie należy przyznać Piotrkowi Bareńskiemu, Robertowi
Szczepaniakowi oraz Łukaszowi Czekajewskiemu, którzy biorąc udział w 2 turniejach i rozgrywając dwa razy więcej meczy zdobyli wysokie miejsca. Trzecie miejsce zajął Kamil Machnicki, który okazał się czarnym koniem turnieju. Z pozoru skromny, szczupły młody chłopak gładko pokonał Tomka Zuchowicza.  Finał bezapelacyjnie należał do Piotra Bareńskiego i Jacka Sadrzaka. Ostatecznie Jacek wygrał z Piotrkiem 3:2.

16. Tomek Karwowski

Czarnym koniem turnieju squasha okazał się Sławek Nowisz  (#363 PFS), który wygrywał kolejno 2:1 z  Markiem Kozłowskim (#218 PFS), Robertem Łuniewskim (#76 PFS), Hubertem Czmilem (#107 PFS) oraz Krzyśkiem Jachowiczem (#871 PFS). Przegrał jedynie z wice-mistrzem Polski - Marcinem Karwowskim 3:0, chociaż mało brakowało, żeby Sławek urwał mu jednego seta (w drugim secie Marcin pokonał Sławka 14:12). Brawo!
Należy również odnotować sukces Krzyśka Jachowicza (#871 PFS), który pokonał 2:0 (11:3 i 11:4) Mariusza Pietrzyka nie dając mu szans na zdobycie wielu punktów, następnie 2:0 Zbyszka Glazera oraz 2:0 Wojtka Skublewskiego (#155 PFS). W ostatniej rundzie uległ 1:2 Sławkowi Nowiszowi (#363 PFS) walcząc w ostatnim secie już na przewagi.
Tylko jeden mecz (z Michałem Wrodarczykiem) przegrała Dominika Witkowska (#111 PFS). W kolejnych meczach powróciła do niej dobra passa i wygrała ze Sławkiem Jurkiem (#517 PFS), Jarkiem Kopytem (#825 PFS), Arturem Żulińskim (#302 PFS) i Bartkiem Knedlerem (#343 PFS) zajmując tym samym 17 miejsce.
Wielkie brawa należą się również 19-letniemu Jankowi Gajlowi (#65 PSF), który z turnieju na turniej jest co raz lepszy. Janek pokonał 2:0 Sławka Jurka (#517 PFS), 3:0 Michała Wrodarczyka (347 PFS) oraz 2:1 Bartka Świerczyńskiego (#88 PSF). Janek przegrał z Wojtkiem Nowiszem 0:3 (9:11, 5:11, 3:11) oraz „o włos' z Piotrkiem Bareńskim 2:1 (pierwszego emocjonującego seta Janek wygrał 14:12).
W finale, bez niespodzianek, spotkał się Wojtek Nowisz z Marcinem Karwowskim. Mecze między Wojtkiem, a Marcinem zawsze są na wysokim poziomie, a przy tym bardzo pasjonujące. Pierwszy set wygrał Wojtek (11:6), drugi (11:9) oraz trzeci (11:8) należał do Marcina, w czwartym secie Wojtek wygrał 11:5, piąty-rozstrzygający wygrał Marcin (11:9). Finalnie, Wojtek zdobył drugie miejsce, tuż za Marcinem.