Aktualności

Zapisz się do newslettera

ENCC 2010

17.07.2014

Dzień Pierwszy
Po pierwszym dniu rozgrywek w ramach ENCC w grupie A turnieju męskiego najlepsza była ekipa z Ukrainy, która  dzięki zwycięstwom nad Serbią i drugą drużyną Gibraltaru uzyskała pierwsze miejsce. Dalej uplasowały się drużyny z Serbii, Malty i Gibraltaru.

W grupie B najlepsi okazali się zawodnicy z Luxembourga, którzy wyprzedzili drugą reprezentację Polski, zawodników z Gibraltaru i Isle of Man. W grupie C najlepsi byli zawodnicy z pierwszej drużyny polskiej.  Druga drużyna z Ukrainy zajmuje drugie miejsce, przed Lichtensteinem i Łotwą.

W grupie D pierwsze miejsce zajmuje reprezentanci Estonii, którzy jako jedyni wygrali 2 spotkania. Na dalszych miejscach znajdują się tu Chorwacja, Monaco i Rosja.

W turnieju kobiet w grupie A liderkami są panie z Cypru, które wyprzedzają Chorwatki, drugą reprezentację Polski i  ekipę Ukrainy. W grupie B liderkami są zawodniczki z pierwszej reprezentacji Polski, druga jest drużyna Estonii, dalej Monaco i Serbia.

Wszystkie wyniki dostępne są w internecie na tej stronie.
Jutro kolejne mecze ENCC. Rano ostatnie mecze w grupach. O 17.00 ćwierćfinały mężczyzn i półfinały kobiet.

Zakończyły się rozgrywki fazy grupowej. Czas na ćwierćfinały turnieju mężczyzn i półfinały kobiet. W ćwierćfinałach reprezentanci Ukrainy spotkają się z Gibraltarem, a zespół z Luxemburga będzie walczył z Serbią. O miejsca w półfinale powalczą również Polska z Monaco i Estonia z drugą drużyną Ukrainy.
W półfinałach kobiet Cypr zagra z Estonią oraz pierwsza drużyna z Polski z drugą reprezentacją znad Wisły.

Dzień Drugi
W ćwierćfinałach nie zabrakło emocji. Po bardzo wyrównanym meczu reprezentacja Polski pokonała reprezentację Monako (2:1). Zespół z Ukrainy pokonał reprezentację Gibraltaru (3:0) i spotka się z Polską w półfinale.

Druga reprezentacja Ukrainy  wygrała z Estonią (3:0) i w półfinale powalczy z Serbią, która pokonała Luxemburg (2:1).

W rywalizacji kobiet w finale spotkają się reprezentacje Polski i Cypru. O brąz z Estonkami walczyć będzie druga reprezentacja Polski.  W półfinałach Cypryjki wygrały z Estonkami (2:1), a pierwsza reprezentacja Polski pokonała drugą (3:0 ).

Dzień Trzeci
Ukraina i Serbia w finale ENCC

Ukraina pokonała Polskę (3:0) i w finale spotka się z Serbią, która w półfinale wygrała z drugą drużyną Ukrainy (2:1). Mecz finałowy o 17.00.

Reprezentantki Polski wygrały z Cyprem (2:1) i zdobyły złoty medal ENCC 2010. Brązowy krążek trafił do zespołu Estonii, który pokonał drugą reprezentację Polski (3:0).
Zespół z Ukrainy po wyrównanym meczu zdołał pokonać reprezentantów Polski (2:1) i zdobył brązowy medal ósmego turnieju ENCC.

Złoto zdobyła Serbia w zaciętym meczu z Ukrainą 1 (2:0)

Klasyfikacja końcowa turnieju męskiego:
1. Serbia
2. Ukraina (1)
3. Ukraina (2)
4. Polska (1)
5. Gibraltar
6. Estonia
7. Luxemburg
8. Monako
9. Malta
10. Polska (2)
11. Lichtenstein
12. Chorwacja
13. Wyspa Man
14. Łotwa
15. Gibraltar (2)
16. Rosja


Klasyfikacja turnieju damskiego:

1. Polska (1)
2. Cypr
3. Estonia
4. Polska (2)
5. Chorwacja
6. Ukraina
7. Serbia
8. Monako