Aktualności

Zapisz się do newlettera

5 edycja Szkoły Squasha i Badmintona Grupy o2

29.03.2011

   W sobotę 26 marca w naszym klubie odbyła się już 5 edycja Szkoły squasha i badmintona Grupy o2. W sportowych zmaganiach czynny udział wzięło 40 zawodników oraz zawodniczek. Na 8 kortach do squasha oraz 3 do badmintona uczestnicy mogli doskonalić swoją dotychczasową grę. Każdy z graczy został przyporządkowany do odpowiedniej grupy według stopnia zaawansowania. Wskazówek udzielali wykwalifikowani trenerzy, który starali się indywidualnie podejść do każdego. Na kortach squashowych Marcin, Maciek, Adam i Krzysiek uczyli prawidłowych uderzeń takich jak volley, driver, lob, boast czy cross. Natomiast Kuba uczył graczy sztuczek oraz trików badmintonowych.

Każda edycja niesie za sobą nowe pomysły, i tak w poprzednich mieliśmy już zmagania drużyn w unihokeju, mecze pokazowe najlepszych rakiet squashowych i badmintonowych w Polsce,  aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu czy grill, tym razem organizatorzy zapewnili graczom relaks i rozluźnienie w postaci masażu. Każdy z graczy mógł wrzucić do urny kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, następnie komisyjnie wylosowano 6 osób, które oddały się w ręce niezastąpionej masażystki - Kasi.

Po treningu i cennych radach przyszedł czas na turniej, podczas którego zawodnicy mogli wykorzystać zdobyte umiejętności oraz zmierzyć się z innymi. Trzecie miejsce w turnieju męskim squasha zajął Maciek, drugie Artur a pierwsze Kacper. W turnieju damskim trzecie miejsce zajęła Magda, drugie Gosia, a pierwsze miejsce na podium wywalczyła Maria. W otwartym (damsko-męskim) turnieju badmintona trzecie miejsce przypadło Łukaszowi, drugie Adamowi a pierwsze Maćkowi, który okazał się szczęściarzem tego spotkania, ponieważ oprócz wygranych dwóch turniejów wylosował również relaksacyjny masaż :).

Wszyscy zawodnicy odliczają już tygodnie do kolejnej, letniej edycji szkoły squasha i badmintona grupy o2!