Aktualności

Zapisz się do newlettera

Amatorski Turniej Badmintona i Turniej Squasha

23.08.2010

W sobotę 21.08 w naszym klubie odbyły się równolegle aż dwa turnieje: squasha oraz badmintona. Mimo wakacyjnej pory, miłośnicy obu tych sportów nie zawiedli nas. W 'Amatorskim Turnieju Badmintona' wzięło udział 14 osób (w tym jedna kobieta). Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony miłośników odbijania lotki, ale również fanów squasha, którzy w przerwach między swoimi meczami podglądali i kibicowali badmintonistom. Jak się okazało, dla niektórych udział w jednym turniej to za mało. Wzięli więc udział w dwóch, grając na zmianę raz mecz squasha, raz mecz badmintona. Szczególne wyróżnienie należy się Piotrkowi Bareńskiemu i Robertowi Szczepaniakowi, którzy biorąc udział w dwóch turniejach i grając dwa razy więcej meczy niż reszta zawodników, zajęli wysokie 3 i 5 miejsce. Po emocjonującym meczu finałowym między Jackiem Sadrzakiem, a Robertem Sypkiem, drugie miejsce zdobył Jacek, natomiast pierwsze miejsce na podium wywalczył Robert.

14.Jackowska

W turnieju squasha wzięło udział 24 uczestników. W tym również dwie panie. Mówi się, że płeć piękna to słaba płeć... Ania z Zuzą udowodniły, że wcale tak nie jest pokonując w rywalizacji kilku panów, którzy w klasyfikacji PFS zajmują znacznie wyższe miejsca niż one. Obie bezapelacyjnie pokonały Tomka Kaweckiego (#175  PFS), a Ania dodatkowo nie pozwoliła zwyciężyć Michałowi Teichertowi (#309 PFS). Ostatecznie Zuzia zajęła 15 miejsce, natomiast Ania była 18. Niespodzianką turnieju okazał się Bartek Knedler (#255 PFS), który w pięciosetowym meczu pokonał Wojtka Karwowskiego (#44 PFS)  oraz Waldka Kobusa (#62 PFS), zajmując tym samym 3 miejsce. Maciek Maciejewski (#454 PFS) również zasługuje na wyróżnienie - zajął 12 miejsce i wyprzedził tym samym graczy zajmujących znacznie wyższe miejsca wg rankingu PFS.

A po turnieju przyszedł czas na letni relaks w klubowym ogrodzie, gdzie na uczestników czekały m.in. specjały z grilla ;)