Aktualności

Zapisz się do newlettera

ASICS Kahuna ETC Tour vol.3 już za nami!

15.05.2016

Trzecia, niestety ostatnia już edycja turnieju ASICS Kahuna ETC Tour za nami. Tym razem graliśmy w pięciu kategoriach – U11, U13, U17, OPEN i Damskiej. Emocji co nie miara, a te najważniejsze z pewnością w turnieju OPEN. Zagrali w niej dwaj członkowie Reprezentacji Polski – Wojtek Nowisz oraz Marcin Karwowski, który tak doskonale spisywał się w czasie Drużynowych Mistrzostw Europy i wielokrotnie dawał nadzieję na dobry wynik w kolejnych meczach. Byli to niewątpliwi faworyci turnieju.

Rozpoczęliśmy turniejami U11 i U17. W pierwszym wzięło udział sześcioro zawodników, pięciu chłopców oraz jedna dziewczynka – Joanna Wilk. Czwórka zawodników zmierzyła się w rundzie pierwszej, po której zwycięzcy mieli spotkać się z faworytami. Tymi byli rozstawieni: Antoni Binasik i Karol Krysiak. Pierwszy w drodze do finału pokonał Nikodema Kazanowskiego, drugi Alexa Wintera. W meczu o 5. miejsce wygrała Joanna, pokonany Bruno Campbell walczył zaciekle w dwóch pierwszych setach przegranych na przewagi do 11 i do 12, w trzecim zabrakło siły i zakończył go do 5. W meczu o 3. miejsce wyraźnie lepszy był Nikodem Kazanowski. Finał należał do Antka, który wydawał się murowanym faworytem i jak na takiego przystało zwyciężył 3:0.

Równocześnie odbywały się zmagania w kategorii U17. Tu również mogliśmy podziwiać szóstkę graczy. Szczęśliwy bye dla Piotra Sienkiewicza, którego przeciwnik nie pojawił się tego dnia w klubie. Jeśli chodzi o faworytów to mógł być wyłącznie jeden - piąty w Polsce Jakub Fordoński. Kuba przeszedł przez turniej bez straty seta i pewnie zwyciężył. O wiele większe emocje pojawiły się w meczu o 3. miejsce, gdzie Olek Fordoński uległ Piotrkowi Sienkiewiczowi w pięciu setach. Piąte miejsce zajął Jakub Ostrowski, który pokonał najmłodszego uczestnika Michała Sienkiewicza (który, o czym warto wspomnieć, nie oddał meczu bez walki i wygrał drugiego seta).

Na godzinę 11-tą przewidziano start kategorii U14 i OPEN. Tu ponownie pierwsze skrzypce grał członek rodziny Fordońskich, drugi w rankingu - Aleksander. Miał jednak godnego przeciwnika, bo czwartego w kraju Leona Krysiaka. W turnieju miało wziąć udział ośmiu zawodników, ale dwaj nie pojawili się na turnieju. Wobec powyższego z szybkich awansów cieszył się wspomniany wcześniej Leon oraz Antek Binasik, który próbował swoich sił w wyższej kategorii wiekowej. Został pokonany w drugiej rundzie przez Leona. W górnej części drabinki Olek Fordoński zwyciężył 3:0 w meczu z Michałem Sienkiewiczem, który w meczu o 3. miejsce nie dał szans Antkowi Binasikowi. Finał, pewnym zwycięstwie, dla Olka. Wszystkie turnieje juniorskie wygrali faworyci.

Kategoria OPEN, to przede wszystkim wspomniani wcześniej członkowie kadry oraz ponownie reprezentant Austrii - Florian Mader. Pierwsza runda przebiegła bez niespodzianek, wygrywali faworyci. W drugiej rundzie do gry przystąpili zawodnicy rozstawieni, co miało zwiastować podniesienie poziomu w kolejnych meczach. Tak też się stało. Z ciekawszych spotkań - nierozstawiony, ale dobrze spisujący się w turnieju Vlad Busliuk uległ Krzyśkowi Pieńskowskiemu. Marcin Ratigowski pokonał po zaciętym meczu Grzegorza Multana i czekał na rozstrzygnięcie najlepszego spotkania tej serii. Michał Teichert pokonał w nim Grzegorza Kwiatkowskiego. Radość po ostatnim zdobytym punkcie było słychać w całym klubie, Michał dał z siebie wszystko i udało się. Niestety odbiło się to na jego formie w kolejnej rundzie. Nie dał rady Marcinowi, przegrał 1:2 w setach. Trzecia runda to chyba największa niespodzianka turnieju – wysoko rozstawiony Michał Kurek uległ Marcinowi Szymczakowi. Faworyci pewnie zdążali ku meczom ćwierćfinałowym. Tu niestety kontuzja doskonale spisującego się Łukasza Kondratowicza, który zdecydował się nie ryzykować utraty zdrowia przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Awans Floriana Madera. W pozostałych meczach Wojtek Nowisz pewnie pokonał Marcina Ratigowskiego, Marek Jankowski urwał seta Karwowskiemu, a stawkę uzupełnił białostocczanin - Łukasz Popko. Półfinały rozrywane były w systemie BO5. Tu dwa zgoła odmienne mecze – pierwszy dość szybko wygrany przez Wojtka. Drugi to pięć setów zaciętej walki pomiędzy Florianem i Marcinem, z której ten drugi wyszedł zwycięsko i zameldował się w finale. 3. miejsce podium dla Floriana, który po raz kolejny był zainteresowany jak najdłuższym pozostaniem na korcie. W finale dwaj najbardziej utytułowani członkowie kadry. Wygrał ten bardziej doświadczony i mniej zmęczony – Wojtek Nowisz, dla którego był to trzeci finał i drugie zwycięstwo w turniejach ETC. Marcin wydawał się być zadowolonym z 2. miejsca, bo wyglądało na to, że przygotowania do IMP idą w dobrą stronę.

Turniej Damski tym razem w mniejszym składzie, bo wzięło w nim udział 8 zawodniczek. Na końcach drabinki najwyżej rozstawione Agnieszka Honkisz (14) i Emilia Kaniewska (31). W pierwszej rundzie tylko jedno spotkanie zakończyło się wynikiem innym niż 3:0, a był to pojedynek Moniki Budrewicz i Joanny Wilińskiej, która uległa tej pierwszej. Monika w półfinale musiała uznać wyższość Emilii. W drugim Agnieszka Honkisz zmierzyła się z Joanną Nowak. To pojedynek wagi ciężkiej, żadna z Pań nie chciała ustąpić pola i walkę skończyły dopiero po pięciu setach. Sam przebieg spotkania był dosyć interesujący: pierwszy i trzeci set dla Agnieszki – obydwa do trzech, drugi i czwarty dla Joanny – obydwa do dziewięciu! W piątym rozstrzygającym 8:11 i w finale wyżej rozstawiona zawodniczka. W meczu o 3. miejsce, wydawało się bardziej zmęczona po półfinałach, Joanna Nowak pokonała Monikę Budrewicz. 5. miejsce dla Patrycji Sopińskiej, która wygrała z Barbarą Rynską. W finale wyrównany pierwszy set, który chyba zaważył o losach pojedynku. Wojnę nerwów wygrała Agnieszka (16:14!). Później oddała jeszcze jednego seta, ale ostatecznie zwyciężyła 3:1.

Emocje za nami. Wszyscy mamy nadzieję, że formuła, a przede wszystkim możliwość wybrania nagród samemu, podobała się zawodnikom. Chcielibyśmy mieć jeszcze kiedyś okazję przeprowadzenia cyklu turniejów wokół takiej imprezy jak ETC2016. Nie ukrywamy, że marzy nam się obejrzenie w niej dobrze spisujących się reprezentantów Polski i wspólne radować się z ich sukcesów. Tak, jak mogliśmy się cieszyć z sukcesów naszych kolegów i koleżanek podczas ASICS Kahuna ETC Tour!
Szczegółowe wyniki znajdziecie na Bo5

Wyniki OPEN:

1 Wojciech Nowisz
2 Marcin Karwowski
3 Florian Mader
4 Łukasz Popko
5 Marek Jankowski
6 Marcin Ratigowski
7 Marcin Szymczak
8 Łukasz Kondratowicz
9 Michał Wróbel
10 Robert Gogłuska
11 Krzysztof Pieńkowski
12 Artur Rogalski
13 Przemysław Gnitecki
14 Michał Kurek
15 Tomasz Kulik
16 Michał Teichert
17 Grzegorz Kwiatkowski
18 Vlad Busliuk
19 Stefan Soszka
20 Tomasz Fajfer
21 Grzegorz Mikuła
22 Edward Królewski
23 Piotr Nowak
24 Krzysztof Michałowski
25 Piotr Gorzelak
26 Grzegorz Multan
27 Wojciech Bakuła
28 Robert Łuniewski
29 Ireneusz Kawalec
30 Jakub Staszkiewicz
31 Emil Kaczyński
32 Dariusz Pietrzak
33 Leszek Busłowski
34 Rafał Daniluk
35 Sebastian Pietrzak
36 Leszek Sienkiewicz
37 Piotr Zieliński
38 Piotr Sienkiewicz
39 Angel Garcia del Pozo
40 Michał Wnuk
41 Cezary Kramp
42 Maciej Falkowski
43 Bartosz Zawadzki
44 Andrzej Słowikowski
45 Paweł Kocieł

 

Wyniki DAMSKA:

1 Agnieszka Honkisz
2 Emilia Kaniewska
3 Joanna Nowak
4 Monika Budrewicz
5 Patrycja Sopińska
6 Barbara Rynska
7 Joanna Wilińska
8 Anna Egeman

 

Wyniki OU11:

1 Antoni Binasik
2 Karol Krysiak
3 Nikodem Kazanowski
4 Alex Winter
5 Joanna Wilk
6 Bruno Campbell

 

Wyniki OU13:

1 Aleksander Fordoński
2 Leon Krysiak
3 Michał Sienkiewicz
4 Antoni Binasik
5 Karol Krysiak
6 Nikodem Kazanowski

 

Wyniki OU17:

1 Jakub Fordoński
2 Robert Janasiewicz
3 Piotr Sienkiewicz
4 Aleksander Fordoński
5 Jakub Ostrowski
6 Michał Sienkiewicz