Aktualności

Zapisz się do newlettera

ASICS Kahuna Tour vol. 3 - relacja, zdjęcia i wyniki!

30.11.2017

W sobotę 25 listopada spotkaliśmy się na kolejnym turnieju z cyklu ASICS Kahuna Tour! Frekwencja dopisała, choć konkurencja była duża... W tym samym terminie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Masters. Rozgrywki były podzielone na 7 kategorii: OPEN, DAMSKĄ i 5 juniorskich.

 

Tradycyjnie już rywalizację rozpoczęli juniorzy! O 8:00 pierwsi już zaczynali rozgrzewkę, a cała ekipa z Białegostoku specjalnie przyjechała kibicować swojemu juniorowi w kategorii OU15! Wzorowa postawa ekipy z Powersquash!

Turniej rozpoczęły 3 kategorie: OU15, GU11, OU11. Niestety fala chorób trochę zmniejszyła nam liczebność poszczególnych kategorii, ale nie odebrało to zapału do gry. W kategorii OU15 niepokonany okazał się Krzysiek Kuc, przed Nikodemem Kazanowskim i Frankiem Jackowskim. Najmłodsze dziewczynki z GU11 dzielnie walczyły na korcie i zakończyły walkę w kolejności: Wiktoria Pietrzyk - złoto, Natalia Łukawska - srebro, Alicja Wilk - brąz. Zaś chłopcy z kategorii do lat 11 to dominacja braci Lohmann! Szymon i Mateusz idą w ślady taty i wygrywają turnieje. Trzecie miejsce zgarnął Maciej Szczepanik.

O 11:00 wystartowała kategoria OPEN a wraz z nią GU13 i OU13! Wśród dziewczynek Ola Popko była zdecydowanie najlepsza, co później potwierdziła również w rywalizacji seniorskiej... ale o tym później ;-) Ola idzie w ślady taty i też nie odpuszcza żadnej piłki, dzięki czemu są wyniki! U chłopców do lat 13 kolejny raz Szymon Lohmann pokonał wszystkich choć dwa mecze wygrał o włos w 5 setach!

W kategorii OPEN zaczęliśmy od eliminacji. Sześciu zawodników po wygranych meczach trafiło do głównej drabinki i kontynuowało rywalizację o czołowe miejsce. Pozostali musieli się zadowolić walką o miejsca 33-38 i tu najlepszym okazał się Tomek Supeł.

Pierwsza runda padła łupem faworytów, choć Wicemistrz Polski Adam Pełczyński napotkał wyjątkowy opór! Młody i chętny zwycięstw Piotrek Nowak łatwo skóry nie sprzedał, ale ostatecznie przegrał 1:2. W drugiej rundzie Łukasz Popko nie podtrzymał rodzinnej fali sukcesu i musiał uznać wyższość Szczepana Rubczyńskiego. Tak samo Rafał Daniluk nie dał rady Markowi Jankowskiemu, który ze względu na przerwę w grze spadł w rankingu. Pozostałe mecze bez niespodzianek.

Ćwierćfinały zapowiadały się ciekawie. Szczególnie pojedynek Przemka Gniteckiego z Michałem Kurkiem. Adam Pełczyński i Domagoj Spoljar szybko uporali się ze swoimi przeciwnikami, a Marek Jankowski potrzebował 3 setów aby pokonać Szczepana. W ostatnim ćwierćfinale Przemek z Michałem potrzebowali pół godziny i 3 setów na wyjaśnienie kto jest lepszy :-) Michał nawet już prowadził w decydującym secie 7:2 i 9:6, ale to Przemek zachował zimną krew i więcej energii by zakończyć pojedynek na swoją korzyść 13:11 i wejść do swojego pierwszego półfinalu turnieju rangi B0!

O 14:00 dziewczyny rozpoczęły również od eliminacji. Ola Popko i Gosia Dąbrowska awansowały do turnieju głównego, a Monika Beli wygrała mecz o 9 miejsce z Kamilą Jędrzejczak. Ćwierćfinały Pań padły łupem faworytek i tak w półfinałach spotkały się Gosia Rzeszutko z Iwoną Dąbrowską i Ola Popko z Emilią Kaniewską. Bez niespodzianek w finale spotkały się Gosia z Emilią i ponownie lepsza była Gosia wygrywając 3:1. Mecz o 3 miejsce był hitem! Dziewczyny walczyły 5 setów przez 45 minut! Ostatecznie wygrała Iwona, ale brawa należały się również Oli która ma przecież tylko 12 lat!

Półfinały Panów to dwie odrębne historie. Marek Jankowski chyba próbował skończyć każdy punkt w max. 3 odbiciach, więc szybko przegrał z Adamem Pełczyńskim. Zaś drugi półfinał to zacięta walka Przemka Gniteckiego z Domagojem Spoljarem ostatecznie wygrana przez Domagoja 3:1. W meczu o 3 miejsce półfinałowa walka Przemka odbiła się na jego siłach i musiał uznać wyższość Marka Jankowskiego.

Finał męski to ponad godzinna batalia w której nie brakowało emocji i zaangażowania sędziego. Zwycięzcą turnieju został nasz nowy Kahunowy trener Adam Pełczyński!!!

Turniej zakończony został wręczeniem pucharów oraz nagród w postaci talonów na produkty ASICSa o wartości 3000zł! 

 

Kolejny turnieje:

Kahuna Cup 300+ vol. 4 - 16.12.2017

ASICS Kahuna Tour vol. 4 - 24.02.2018

 

 

 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

STATYSTYKI