Aktualności

Zapisz się do newlettera

ASICS Kahuna Tour vol. 4 - relacja, zdjęcia i wyniki!

27.02.2018

Turniej ASICS Kahuna Tour zakończony! 24 lutego rozegraliśmy już czwartą edycję w tym sezonie! Turniej był wyjątkowy, bo odwiedziła nas liczna ekipa z Anglii, a dokładniej ze Stamford. Ci co bacznie śledzą nasze turnieje wiedzą, że koledzy ze Stamford Squash Club byli w Kahunie już drugi raz i zapowiedzieli, że nie ostatni :-)

O 11:00 ruszyły kategoria OPEN oraz juniorskie. Pierwsze rundy były dość dużą zagadką, bo nasi zawodnicy nie wiedzieli czego się spodziewać po gościach z kolebki squasha. Faza początkowa turnieju to zacięte pojedynki, które były pełne emocji: Gosia Rzeszutko vs. Neil Cooke, Tony Spice vs. Marcin Hrycaj, Staszek Leszczyński vs. Zbyszek Glazer oraz Simon Barker vs. Kuba Majcher. W każdym z nich musiał zostać rozegrany decydujący set i zwycięzcami okazali się Ci drudzy z par.

W kategoriach juniorskich OU11, OU13, OU17 rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym”. I tak wśród najmłodszych brylowali jak zawsze bracia Lohmannowie, a najlepszy był Szymon. Juniorzy do lat 13 mocno walczyli, ale to Nikodem Kazanowski wygrał po zaciętych pojedynkach (14:12 w piątym secie z Dominikiem Mozerem!). Wśród najstarszych niepokonany był Janek Szcześniak, który brał też udział w turnieju OPEN i zajął tam 36 miejsce.

Kolejne rundy OPEN to ciekawe pojedynki w ćwierćfinałach. Marcin Hrycaj zmusił do ciężkiej pracy Marka Jankowskiego, Piotrek Nowak pogonił wyżej rozstawionego Szczepana Rubczyńskiego, a Kuba Majcher zmusił do biegania Marcina Szymczaka. Powyższe 3 mecze zakończone zostały wynikami 3:1. Jedynie Wojtek Nowisz poradził sobie w ćwierćfinale bez straty seta.

Około 14:00 ruszyła kategoria damska. Niestety jedna z zawodniczek się rozchorowała i nie dotarła. W ćwierćfinale Agnieszka Honkisz pokazała, że ranking nie odzwierciedla jej poziomu i pokonała wyżej rozstawioną Agnieszkę Sawicką, a następnie w meczu o trzecie miejsce Patrycję Sopińską i w ten sposób zapewniła sobie brąz. Finał to spodziewany pojedynek Gosi Rzeszutko i Dominiki Witkowskiej. Wielokrotna Mistrzyni Polski – Dominika pokazała doświadczenie na korcie i nie dała sobie urwać seta zapewniając sobie największy puchar!

Półfinały turnieju OPEN zapowiadały się ciekawie. Jednak długi urlop Wojtka Nowisza nie wpłynął na jego formę w meczu z Markiem Jankowskim, a Piotrek Nowak okazał się jeszcze nie gotowy na zwycięstwo z Marcinem Szymczkiem. Ostatecznie czołówka uplasowała się następująco: 5. Marcin Hrycaj, 4. Piotrek Nowak, 3. Marek Jankowski, 2. Marcin Szymczak i 1. Wojtek Nowisz! A najlepszym Brytyjczykiem był Neil Cooke, który zajął 7 miesjce!

Turniej zakończyliśmy wręczeniem pucharów i rozdaniem nagród od ASICS Polska o wartości 3000zł. O juniorów zadbały erakiety.com. Po rozgrywkach duża grupa zawodników, z Anglikami na czele celebrowała swoje wyniki w naszej restauracji REFORMA.

 

Zapraszamy na kolejne turnieje:

Kahuna Cup 300+ vol. 6 – 10.03.2018r

ASICS Kahuna Tour vol. 5 – 24.03.2018r

 

WYNIKI na Bo5