Aktualności

Zapisz się do newlettera

ASICS KAHUNA Tour vol.2 26.11.2016 JUŻ ZA NAMI!!!

28.11.2016

Druga edycja turnieju ASICS Kahuna Tour rozpoczęła się o godzinie 8.30. Na początku swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy w kategorii OU11 i OU13.

W kategorii OU 11. W turnieju wzięło udział pięciu uczestników. Grał każdy z każdym.
Na szczególną uwagę zasługują mecze Bruno Campbella, który stoczył dwa bardzo wyrównane mecze z braćmi Lohmann. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Kahuny Nikodem Kazanowski, a za nim na drugim miejscu Lohmann Szymon i na trzecim Bruno Campbell.

Równolegle do meczów OU11 rozgrywane były pojedynki w kategorii OU13,w której wzięło udział sześciu uczestników. Wyróżnił się tutaj Binasik Antonii, który bez najmniejszych problemów wygrał wszystkie swoje mecze i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Drugi raz na podium stanął Nikodem Kazanowski, który w tej kategorii wywalczył srebro. W pierwszej rundzie Nikodem miał wolny los, a następnie bez większych problemów pokonał Alexa Wintera. W finale nie miał szans z faworytem. Trzecie miejsce zajął Alex, po wygranym meczu z Aleksandrem Sztyberem.

Na godzinę 11.zaplanowano start turnieju głównego w kategorii OPEN, w którym udział zapowiedziało 53 zawodników, w tym jedna zawodniczka Ania Jurkun. Wśród zawodników pojawiło się kilku gości z Ukrainy. Pierwsza seria spotkań nie przyniosła niespodzianek, wygrywali zawodnicy wyżej notowani. Na drodze do półfinałów pewnie radzili sobie faworyci rozgrywek. Łukasz Stachowski, podobnie jak Tomasz Matejski nie stracili ani jednego seta! Dopiero w półfinale po kontuzji faworyta spotkania - Łukasza, Tomek wygrał 3:1 i zapewnił sobie miejsce w finale. Na dużą uwagę zasługuje wynik zawodnika z Ukrainy, Viktora Kovalchuka, który bardzo dobrze sobie radził we wszystkich rozgrywkach i dopiero w meczu półfinałowym uległ Łukaszowi Kondratowiczowi i ostatecznie zajął trzecie miejsce, gdyż kontuzjowany Łukasz Stachowski oddał Ukraińcowi walkowera. Po zaciętym meczu finałowym Tomek Matejski wygrał z Łukaszem Kondratowiczem. A Łukasz musiał zadowolić się drugim miejscem.

Turniej damski rozpoczął się o godzinie 14. Wystartowało 18 zawodniczek. Gościły u nas także Panie z Ukrainy. Ania Zawartka, która pokonując swoje rywalki, bez większych problemów dotarła do finału. Anna Huseynova rozpoczęła wolnym losem turniej, następnie dostała walkowera od nieobecnej Kamili Bram, a w ćwierćfinale uległa, po zaciętym meczu z Małgosią Rzeszutko. Bardzo dobrze radziła sobie Monika Świerczyńska, która nie tracąc ani jednego seta doszła do półfinału, gdzie została pokonana przez świetnie grającą Emilię Kaniewską. Emilia rozpoczęła turniej od wolnego losu, następnie bez problemów pokonała koleżankę z Ukrainy Kateryne Kachan, a w ćwierćfinale wynikiem 3:2 pokonała Agnieszkę Honkisz i zapewniła sobie miejsce w półfinale, gdzie po wygranym meczu z Moniką Świerczyńską rozegrała bardzo dobry finał i po bardzo zaciętym meczu pokonała Anię Zawartkę wynikiem 3:2! Małgosia Rzeszutko w dobrym stylu pokonała Monikę i zapewniła sobie 3 miejsce w turnieju.

Po zakończeniu finałów przeszliśmy do najprzyjemniejszej części, a więc nagrodzenia zwycięzców. Panowie i Panie odebrali nagrody ufundowane przez ASICS Polska. Ich łączna wartość w turnieju OPEN i Damskim wyniosła 3000 PLN.

Był to niezywkle udany turniej i mamy nadzieję, że w kolejnym turnieju z tego cyklu będzie podobnie. Zapraszamy Was w przyszłym roku – 21.01.2017! Do zobaczenia na kortach!