Aktualności

Zapisz się do newlettera

Cztery pory roku 2014 - zakończone!

09.12.2014

Ho, ho, ho! Mamy już grudzień, powolnym krokiem zbliża się radosny czas przedświątecznych przygotowań, a w naszym Klubie został rozegrany ostatni turniej z cyklu „4 Pory Roku”, który terminowo zbiegł się z Mikołajkami. A komu Mikołajek przyniósł prezent w postaci miejsca na podium?

W sobotę w kategorii OPEN (rozegranej systemem pucharowym o każde miejsce) wzięło udział 43 uczestników, w DAMSKIEJ natomiast (rozegranej w ramach 1 grupy – „każda z każdą”) wystartowało 6 pań.

W pierwszej rundzie turnieju na uwagę zasłużyła walka dwóch młodych pokoleń: Olek Wierzba zagrał z Wojtkiem Karwowskim. Lepszym, póki co, okazał się bardziej doświadczony senior, ale poczekajmy…

W drugiej rundzie najbardziej zacięty mecz rozegrali Marcin Ratigowski oraz Michał Teichert. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy wynikiem 3:2.

Dla Marcina Ratigowskiego mecz w kolejnej rundzie nie okazał się być mniej męczącym. Ponownie potrzebował on aż pięciu setów, aby pokonać kolejnego rywala – Łukasza Kondratowicza.

Maciek Słowiński był bardzo bliski pokonania wyżej rozstawionego Michała Kurka, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia i przegrał 12:14 w 5. secie.

W ćwierćfinałach wygrali faworyci. Tak więc w półfinałach spotkali się Marcin Ratigowski z Łukaszem Stachowskim oraz Marcin Karwowski z Wojtkiem Nowiszem.

Marcin Ratigowski w związku z trudami wcześniejszych meczy nie był w stanie kontynuować rywalizacji i poddał półfinał oraz mecz o 3. miejsce.

Z klasyki rozgrywek polskiego squasha: Karwowski vs. Nowisz – lepszą formę zaprezentował ten pierwszy i po 45 minutach oraz zwycięstwie 3:1 zapewnił sobie miejsce w finale, gdzie potwierdził swoją dobrą dyspozycję i zwyciężył 3:1 z Łukaszem Stachowskim.

Turniej DAMSKI pechowo zaliczyła Kasia Kowalik, której kontuzja łydki nie pozwoliła na rozegranie wszystkich meczy.

Walka na podium była wyjątkowo zacięta. W meczach między trzema czołowymi zawodniczkami o zwycięstwie decydował zawsze trzeci set.

Najlepiej poradziła sobie Magda Kala, która wygrała wszystkie mecze, zaś Ola Miler wygrywając z Moniką Budrewicz zapewniła sobie drugie miejsce.

W niedzielę zmierzyli się ze sobą juniorzy w 3 kategoriach: OU11 (do walki stanęło 7 zawodników, którzy zagrali systemem pucharowym), OU13 (4 zawodników, system grupowy) oraz OU15 (8 zawodników i system pucharowy).

W najmłodszej kategorii OU11 najlepszy był Kuba Zimecki, który zakończył turniej przez Krzyśkiem Kucem i Antkiem Binasikiem. Warto podkreślić, że Antek wygrał aż 2 pięciosetowe mecze w swojej drodze na podium.

W kategorii OU13 o zwycięstwo walczyli Kuba Puzio ze zwycięzcą młodszej kategorii – Kubą Zimeckim. Lepszym okazał się ten pierwszy wygrywając bardzo zacięty pojedynek wynikiem 3:2. Trzecie miejsce zajął Michał Dąbrowski.

W pierwszej rundzie OU15 ciekawy pojedynek stoczyli bracia Fordońscy, gdzie lepszym okazał się być starszy z nich – Kuba. Ostatecznie kategorię zwyciężył nasz junior Marcin Hrycaj, zostawiając poniżej na podium miejsce dla Kuby Fordońskiego i Alka Kantona.

Dzięki bo5.pl, które obsługuje nasze turnieje, możecie dowiedzieć się znacznie więcej o swoich poczynaniach na korcie, na przykład takich oto ciekawostek statystycznych:

- najwięcej czasu na korcie spędził Przemek Gnitecki (ponad 120 minut)

- najdłuższy set turnieju rozegrali Wojtek Nowisz z Marcinem Karwowskim (15 minut i 17 sekund)

Więcej interesujących informacji znajdziecie TUTAJ

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju! Kolejny z naszego kahunowego cyklu „4 Pory…” już w przyszłym roku. A przy okazji życzymy Wesołych Świąt!

 

Kolejność końcowa poniżej!

Damski:

1 Kala Magdalena
2 Miler Aleksandra
3 Budrewicz Monika
4 Jędrzejczak Kamila
5 Krajewska Marta
6 Kowalik Katarzyna

OU11:

1 Zimecki Jakub
2 Kuc Krzysztof
3 Binasik Antoni
4 Kopeć Maciej
5 Sienkiewicz Michał
6 Nagalski Jakub
7 Zimecka Weronika

OU13:

1 Puzio Kuba
2 Zimecki Jakub
3 Dąbrowski Michał
4 Kaczmarek Michalina

OU15:

1 Hrycaj Marcin
2 Fordoński Jakub
3 Kanton Aleksander
4 Janasiewicz Robert
5 Janus Kacper
6 Ostrowski Jakub
7 Fordoński Aleksander
8 Sienkiewicz Piotr

OPEN:

1 Karwowski Marcin
2 Stachowski Łukasz
3 Nowisz Wojciech
4 Ratigowski Marcin
5 Popko Łukasz
6 Kurek Michał
7 Pieńkowski Krzysztof
8 Gogłuska Robert
9 Kondratowicz Łukasz
10 Gnitecki Przemysław
11 Słowiński Maciej
12 Kowalik Maciej
13 Kulik Tomasz
14 Multan Grzegorz
15 Osiniak Bartłomiej
16 Wawszczyk Tomasz
17 Dobrowolski Michał
18 Teichert Michał
19 Iwan Andrzej
20 Banasiak Tomasz
21 Gorzelak Piotr
22 Krzywicka Paulina
23 Wierzbicki Paweł
24 Glazer Zbigniew
25 Łuniewski Robert
26 Musiał Tomasz
27 Kozłowski Przemysław
28 Kot Gaweł
29 Zdanowicz Jarosław
30 Kramp Cezary
31 Świerczyński Bartosz
32 Karwowski Wojciech
33 Wierzba Aleksander
34 Glina Patryk
35 Rogalewicz Rafał
36 Pietrzak Dariusz
37 Zieliński Marcin
38 Staszkiewicz Jakub
39 Nitka Jacek
40 Mikuła Grzegorz
41 Lis Ernest
42 Hrycaj Marcin
43 Sienkiewicz Leszek