Aktualności

Zapisz się do newlettera

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Squashu po raz pierwszy w Polsce - w KAHUNIE!

14.01.2016

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Squashu po raz pierwszy w Polsce!

 

W maju 2016 roku w Polsce odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Squashu. Mistrzostwa odbędą się po raz 44. wśród mężczyzn oraz 39. wśród kobiet, natomiast wydarzenie tej rangi po raz pierwszy będzie miało miejsce w naszym kraju. Będzie też niepowtarzalną okazją, żeby zobaczyć na żywo najlepszych polskich i europejskich graczy squasha. Wśród mężczyzn zagrają m.in. Gregory Gaultier – lider rankingu, Nick Matthew (miejsce 3),  Simon Rösner (miejsce 7), czy Mathieu Castagnet (miejsce 9).

Również wśród pań pojawią się znaczące postacie dyscypliny. Zagrają Laura Massaro (miejsce 2), Camille Serme (miejsce 4) i Alison Waters (miejsce 8).

 

Program imprezy obejmuje 4 dni zawodów (4-7 maja 2016 r.). Przez pierwsze dwa dni będą miały miejsce mecze fazy grupowej, dwa kolejne dni to faza play-off, rozgrywana o wszystkie miejsca. Mistrzostwa są podzielone na kategorię damską i męską.

 

Impreza odbędzie się w Warszawie w KAHUNA Squash & Badminton, jednym z najbardziej profesjonalnych klubów rakietowych w Polsce. Od 2003 roku aktywnie uczestniczy on w dynamicznym rozwoju squasha w naszym kraju, a od 2010 roku promuje także badminton i tenis stołowy.

W Polsce znajduje się ok. 200 obiektów z kortami do squasha, co przekłada się na 800 kortów i 250 tys. graczy. Według danych Polskiej Federacji Squasha, dyscyplina ta ze wszystkich krajów w Europie najszybciej rozwija się właśnie w Polsce.

 

Organizatorem Drużynowych Mistrzostwa Europy w Squashu są KAHUNA oraz Polska Federacja Squasha.

 

Więcej informacji

www.eurosquash2016.com
www.facebook.com/EuroSquash2016
www.twitter.com/EuroSquash2016