Aktualności

Zapisz się do newlettera

Drużynowe Mistrzostwa Polski - Kraków 2015

02.07.2015

W ostatni, przedłużony dla nas weekend (25-28 czerwca) gościliśmy w Krakowie na Drużynowych Mistrzostwach Polski! Wystartowały w nich nasze 3 najlepsze drużyny SIMPLE KAHUNA TEAM, które dzielnie walczyły przez cały rok i zakończyły rywalizację w regionie mazowieckim na pierwszych miejscach: juniorska, damska oraz męska.

Dla przypomnienia ogólne zasady rozgrywek: zawodnicy w drużynach rozstawieni są według siły gry od najlepszego do najgorszego. W meczach pomiędzy teamami gra najlepszy z najlepszym, drugi z drugim itd. W meczach drużyn męskich gra po 4 zawodników, w damskich po 3 zawodniczki, a w juniorskich 5 juniorów, każdy z innej kategorii (OU11, OU13, OU15, OU17 i OU19). Juniorzy w swoich meczach grają odpowiednio: OU11 z OU11, OU13 z OU13, itd.

W rozgrywkach damskich udział wzięło 15 drużyn. Nasz team zajął ostatecznie 4. miejsce, choć było tak blisko podium… Niestety, drużyna nasza zagrała w mocno okrojonym, ale jak się okazało, niezwykle skutecznym dwuosobowym składzie. Ania Jurkun oraz Paulina Krzywicka dzielnie walczyły o pozycję w najlepszej trójce! Ania pomimo zimowej, poważnej kontuzji zdołała w wielkim stylu powrócić i pokonać w meczu o 3. miejsce rakietę nr 1 MySquash Girls – Marikę Doubravovą wynikiem 3:0!!! Ponieważ historia lubi się powtarzać, niemałych wrażeń dostarczył kolejny w ostatnim czasie mecz Pauliny z Natalią Ryfą. Po dobrym początku i wygranych dwóch setach ostatecznie Paulina uległa swojej przeciwniczce przegrywając w ostatnim i decydującym secie 15:13. Czyżby deja vu z Mistrzostw Polski? ;) Generalnie dziewczynom należą się ogromne gratulacje! Miejmy nadzieję, że za rok będzie upragnione „pudło”!

Rywalizacja ośmiu drużyn juniorskich przypadła na sobotę. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli, ale ostatecznie rywalizację zakończyli na 6. pozycji.

Panowie natomiast mieli dosyć poważne zadanie, ponieważ musieli obronić tytuł Drużynowych Mistrzów Polski z zeszłego roku. Tym samym na ich barkach spoczywała ogromna odpowiedzialność. Do Mistrzostw zakwalifikowało się łącznie 16 drużyn. Nasza SIMPLE KAHUNA TEAM 1 od początku szła jak burza, aż do półfinałów, gdzie zaczęły się małe schodki. Wszystkie mecze z drużyną Squash City & Banach Team zakończyły się wynikami 3:0, ale o ostatecznym zwycięstwie zadecydowały małe punkty. Przed ostatnim meczem z zawodnikiem top50 PSA Mathew Karwalskim było wiadomo, że Wojtek Nowisz musi zdobyć ich co najmniej 16, aby drużyna wyszła z tego pojedynku zwycięsko. I udało mu się – zdobył łącznie aż 22 punkty!
Kolejny mecz, tym razem finałowy, odbył się w sobotę w godzinach późnowieczornych przeciwko drużynie Lifestyles.expert Squash4You. Po wygranej Kamila Dominiaka z Michałem Kotrą i przegranej Łukasza Stachowiskiego z Julianem Kischelem wszystko było możliwe! Gregory Gaultier wysunął naszą drużynę na prowadzenie wygrywając swój mecz z Laurensem Janem Anjemą. Kolejny pojedynek między Wojtkiem Nowiszem a Matem Kotrą mógł przesądzić o wszystkim i przesądził! Wojtek zrehabilitował się po przegranej na Mistrzostwach Polski i wygrał z tegorocznym Mistrzem Polski 2:1! Brawo Wojtek! Miejmy nadzieję, że jest to dobra wróżba przed przyszłorocznymi zawodami. Tym samym SIMPLE KAHUNA TEAM 1 obroniła tytuł i po raz drugi z rzędu zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski! Puchar pozostał w dobrych rękach :)

A później była już tylko zabawa i ogólne rozluźnienie po grze na najwyższym poziomie.

Dziękujemy sponsorowi - firmie SIMPLE za wsparcie pod każdym względem, organizatorom turnieju oraz naszym wiernym kibicom, z których niektórzy stracili nawet głos ;)


fot. Robert Łuniewski