Aktualności

Zapisz się do newlettera

Dwa turnieje squasha na koniec roku!

02.01.2019

Dwie ostatnie soboty roku to dwa turnieje squasha o randze B+ PZSQ. Kahuna Tour vol. 2 oraz Last but not least Kahuna Cup 2018 to turnieje, które przyciągnęły na korty chętnych na spalalnie kalorii poświątecznych, a także tych, którzy jeszcze się nie nagrali w tym roku ;-)

Oba wydarzenia przyciągnęły na korty łaćznie blisko 90 seniorów i seniorek! Dodatkowo turniej 29.12 był połączony z Mistrzostwami Warszawy Juniorów organizowanymi przez Waldka Kobusa w klubie Play Kwadrat.

Zacznijmy od turnieju 22.12 - Kahuna Tour vol. 2. Patrząc na listę zgłoszonych do turnieju, wiśienką na torcie tego wydarzenia miał być mecz Piedro Schweertmana z Wojtkiem Nowiszem! Faworyci nie zawiedli. Obaj doszli do finału bez straty seta. Wielu graczy zostało, aby obejrzeć mecz finałowy, a ponadto relację live kibice śledzili na FB. Doświdczony zawodnik z Holandii solidnie pogonił Wojtka i pokonał go 3-0 (11:7, 11:3, 11:6). Trzecie miejsce zajął Krzysiek Pieńkowski wracający do turniejów w wyśmienitej formie!

U Pań faworytką była Dominika Witkowska, która w finale straciła jednego seta z Gosią Rzeszutko. Trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Sopińska. Dominika wywalczyła również 19 miejsce w turnieju OPEN rozgrywając jednego dnia aż 8 meczy w dwóch kategoriach!

Last but not least Kahuna Cup 2018 przyciągnął już samą śmietankę zawodników. Potwierdzeniem tego są rangi B0 zarówno w damskiej kategorii jak i OPEN. Ten turniej rozegraliśmy równie szybko i sprawnie jak ten tydzień wcześniej :-)

W kategorii OPEN na starcie stanęło 36 zawodników, w tym 3 reprezentantów Polski: Hemmerling, Nowisz i Pełczyński, a także 'stary mistrz' Marcin Karwowski i czołowy senior Europy Domagoj Spoljar. Jak się później okazało podium należało do reprezentacji. A kolejność była dokładnie jak powyżej... wygrał najmłodszy! W kategorii damskiej ponownie najlepsza była Dominika Witkowska przed Gosią Rzeszutko, której tym razem już seta nie oddała. Trzecie miejsce należało do Ani Bruk.

Cieszymy się, że udało nam się zakończyć rok dwiema tak udanymi imprezami i liczymy na to, że kolejny rok będzie co najmniej równie  udany. Dziękujemy Wam za liczne przybycie i super zabawę na kortach. Dziękujemy również sponsorom, którzy wsparli to wydarzenie. Ponadto warto podkreślić owocną współpracę z Waldkiem Kobusem dzięki któremu juniorzy mogli zagrać w komfortowych warunkach i zdobyć tytuły Mistrzów Warszawy. Dzieki Waldku!