Aktualności

Zapisz się do newlettera

Dwudniowy turniej KAHUNA CUP 25-26.09

29.09.2010

W dniach 25.09-26.09 w naszym klubie odbył się pierwszy w sezonie 2010/2011 turniej kat. A Polskiej Federacji Squasha.

Dwudniowy turniej OPEN zgromadził aż 48 graczy, w tym prawie całą pierwszą 16tkę najlepszych zawodników w Polsce według rankingu PFS. Oprócz reprezentacji z miast takich jak: Bielsko-Biała, Gliwice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Strzelce Krajeńskie, Zabrze czy Zielona Góra,  pojawił się także reprezentant Teneryfy - Eduardo Glez de Chaves (291. miejsce w rankingu PSA), który przebywa w Polsce w ramach programu stypendialnego Socrates-Erasmus. Nie ma co ukrywać, że wzbudzał on niezwykłe zainteresowanie.  Jego wspaniałą grę podziwiała nie tylko męska część widowni. Damska także śledziła zmagania przystojnego Hiszpana, ale już chyba niekoniecznie triki na korcie, a bardziej wdzięk i urok osobisty :-).

Warto odnotować sukces Maćka Lubiaka (PFS #11), który pokonał zajmującego wyższe miejsce w rankingu PFS Maćka Maciantowicza (PFS #5). Abram, który ostatecznie zajął 5. miejsce, również pokazał na co go stać pokonując Kamila Dominiaka (miejsce 7 przed Kotrą) oraz Łukasza Nitkę, który ostatecznie zajął 14. pozycję.

Opalony Hiszpan - Eduardo, w emocjonującym finale pokonał 3:1 Wojtka Nowisza - nasz nr 1 w Polsce. Trzecie miejsce przypadło Marcinowi „Niunieczkowi" Karwowskiemu, który wygrał 3:2 z Marcinem Kozikiem.

Oprócz turnieju OPEN, rozegrany został turniej damski oraz turniej juniorski w trzech kategoriach: U13, U15 i U19, a to dzięki ekipie z Poznania, która dopisała frekwencją.

Na turniej damski zgłosiło się 12 pań. Bezkonkurencyjnie najlepsza okazała się Ania Jurkun (WISPA #148), która w finale pokonała młodą Paulinę Krzywicką 3:0. Trzecie miejsce zajęła Sylwia Borek, która wygrała z Zuzą Sobierajewicz 3:0. Cała pierwsza piątka kobiet, czyli Ania J., Paulina, Sylwia,  Zuza i Ania Sikorska będą reprezentowały Polskę na ENCC w dniach 30.09-2.10, które odbędą się w naszym klubie.

Turniej juniorski został prawie w pełni zdominowany przez Poznaniaków. Damian Maliński, z MySquasha, przywiózł ze sobą aż 19 juniorów. Kahuna dawno nie widziała takiej ilości młodych adeptów squasha na swoich kortach.

W kategorii U13 pierwsze miejsce zajął Janek Walczuk pokonując Olę Podziewską 3:1, trzecie miejsce przypadło Oli Lutik, która wygrała z Filipem Woziwodzkim 3:2.

W kategorii U15 niespodzianek nie było. Finał toczył się między Piotrkiem Hemmerlingiem - Mistrzem Polski Juniorów U15 oraz Maxem Kierszką - wicemistrzem w tej kategorii.  Zarówno Max, jak i Piotrek powinni grać w U13, ale na własne życzenie zdecydowali się wziąć udział w U15. Jak się jednak okazało, nawet w wyższej kategorii nie było im równych. Piotrek pokonał Maxa 3:2, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Finał zgromadził wielu widzów podziwiających młodych, zdolnych squashystów. Niejeden dorosły miałby problem z „urwaniem" któremuś z chłopaków chociażby jednego seta. 3. miejsce zdobył Adam Pełczyński,  4. przypadło Olkowi Szymkowiakowi, 5. Kubie Czarneckiemu, 6. Magdzie Hałas. W kategorii U15 pierwsza szóstka to reprezentanci Poznania, natomiast w kategorii U13 pierwsza trójka reprezentowała Warszawę.

Zwycięstwo w kategorii U19 zdobył Jan Gajl (w turnieju OPEN zajął 23. miejsce), który 3:1 pokonał  Kubę Wasilewskiego (28. miejsce w turnieju OPEN). Trzecie miejsce wywalczył Nikos Karampotis (41. miejsce w finale OPEN), który pokonał Paulinę Krzywicką 3:2.