Aktualności

Zapisz się do newlettera

I MISTRZOSTWA AGORY W BADMINTONIE

19.10.2010

W ostatnią sobotę w warszawskim klubie Kahuna stawili się ambitni badmintoniści z wszystkich spółek Agory aby rywalizować o miano najlepszej i najlepszego w tej dyscyplinie sportu. Były to pierwsze mistrzostwa i nikt nie znał siły potencjalnych rywali.

Dlatego rywalizację zaczęliśmy od gry w trzyosobowych grupach, z których dwie pierwsze osoby awansowały dalej do gry o medale, a trzecia osoba grała w turnieju pocieszenia - panie o miejsce piąte, a panowie o miejsce 17. Wśród panów turniej pocieszenia wygrał Wojtek Staszewski nasz najlepszy maratończyk - długo się rozgrzewał, ale już w drugiej godzinie był nie do zabiegania - pokonał pod rząd trzech przeciwników. Wśród pań piąte miejsce zajęła Karolina Kołodziejczyk pokonując Annę Kołodziejczyk (obie Internet). Do półfinałów natomiast awansowały Sława Chodacka-Marciniak (COU IT), Patrycja Matul (searchlab.pl), Marzena Zientek (COU IT) i Katarzyna Trzeszkowska (księgowość). Ostatecznie zwyciężyła Marzena pokonując w finale Patrycję - a musiała to zrobić drugi raz ponieważ panie trafiły na siebie już w grupie. Trzecie miejsce dla Sławy. Wszystkie trzy panie na zdjęciu zaraz po dekoracji.

Każdy z mężczyzn miał do rozegrania przynajmniej pięć meczy. Dużo, lecz wszyscy zawodnicy świetnie sobie poradzili. Po wyjściu z grup pierwsza szesnastka toczyła mecze systemem pucharowym grając o każde miejsce  Z oddziałów najlepiej spisali się zawodnicy z Olsztyna Norbert Kaczan i Maciej Nowocień zajmując ostatecznie odpowiednio ósme i 14. miejsce, jednak to miejscowi zajęli kluczowe pozycje. Gdybyśmy grali turniej drużynowy to reprezentacja Centrum Obsługi Użytkownika byłaby nie do pokonania - dwie dziewczyny zajęły miejsca pierwsze (Marzena) i trzecie (Sława), a panowie pociągnęli tą „nieparzystość' dalej zajmując miejsca piąte (Maciej Korolczuk),  siódme (Jarek Szczypior) i dziewiąte (Piotr Roman). Mimo nieobecności spowodowanej kontuzją Vadima Makarenko dział gospodarczy wystawił mocną drużynę - Tomasz Grynkiewicz był czwarty (poległ po zażartej walce o trzecie miejsce przeciwko Tomaszowi Stachlewskiemu z Metra), a Marcin Bojanowski szósty. Po dwóch reprezentantów wystawiły też działy HR (Michał Marcinkowski - 10. i Wojciech Klima - 20.), drukarnie (Robert Owsiak  - 11. i Arek Dąbkowski - 22.), foto (Grzegorz Suska i Piotr Kała - 18. i 19.). Dział krajowy wystawił Pawła Wrońskiego, który ostatecznie wywalczył miejsce dwunaste, a AMS Krzysztofa Kierznowskiego (24.). Najliczniej reprezentowane jednak były piony Internet i IT. Oprócz już wspomnianych osób z COU IT, grali też po stronie IT Maciej Ziólczyk, Krystian Hyleński i Paweł Kozłowski a z Internetu Jakub Binduga, Marek Kuprowski, Maciej Bednarek i Łukasz Chwałko. I wśród panów te dwa piony spotkały się w finale gdzie Paweł Kozłowski (IT) pokonał Jakuba Bindugę (Internet).

Już 06.11.2010 gramy II Mistrzostwa Agory w Squasha - zapisy pod adresem pawel.kozlowski@agora.pl trwają!