Aktualności

Zapisz się do newlettera

I MISTRZOSTWA AGORY W BADMINTONIE

19.10.2010

  W ostatnią sobotę w warszawskim klubie Kahuna stawili się ambitni badmintoniści z wszystkich spółek Agory aby rywalizować o miano najlepszej i najlepszego w tej dyscyplinie sportu. Były to pierwsze mistrzostwa i nikt nie znał siły potencjalnych rywali.

Dlatego rywalizację zaczęliśmy od gry w trzyosobowych grupach, z których dwie pierwsze osoby awansowały dalej do gry o medale, a trzecia osoba grała w turnieju pocieszenia - panie o miejsce piąte, a panowie o miejsce 17. Wśród panów turniej pocieszenia wygrał Wojtek Staszewski nasz najlepszy maratończyk - długo się rozgrzewał, ale już w drugiej godzinie był nie do zabiegania - pokonał pod rząd trzech przeciwników. Wśród pań piąte miejsce zajęła Karolina Kołodziejczyk pokonując Annę Kołodziejczyk (obie Internet). Do półfinałów natomiast awansowały Sława Chodacka-Marciniak (COU IT), Patrycja Matul (searchlab.pl), Marzena Zientek (COU IT) i Katarzyna Trzeszkowska (księgowość). Ostatecznie zwyciężyła Marzena pokonując w finale Patrycję - a musiała to zrobić drugi raz ponieważ panie trafiły na siebie już w grupie. Trzecie miejsce dla Sławy. Wszystkie trzy panie na zdjęciu zaraz po dekoracji.

 

Każdy z mężczyzn miał do rozegrania przynajmniej pięć meczy. Dużo, lecz wszyscy zawodnicy świetnie sobie poradzili. Po wyjściu z grup pierwsza szesnastka toczyła mecze systemem pucharowym grając o każde miejsce  Z oddziałów najlepiej spisali się zawodnicy z Olsztyna Norbert Kaczan i Maciej Nowocień zajmując ostatecznie odpowiednio ósme i 14. miejsce, jednak to miejscowi zajęli kluczowe pozycje. Gdybyśmy grali turniej drużynowy to reprezentacja Centrum Obsługi Użytkownika byłaby nie do pokonania - dwie dziewczyny zajęły miejsca pierwsze (Marzena) i trzecie (Sława), a panowie pociągnęli tą „nieparzystość' dalej zajmując miejsca piąte (Maciej Korolczuk),  siódme (Jarek Szczypior) i dziewiąte (Piotr Roman). Mimo nieobecności spowodowanej kontuzją Vadima Makarenko dział gospodarczy wystawił mocną drużynę - Tomasz Grynkiewicz był czwarty (poległ po zażartej walce o trzecie miejsce przeciwko Tomaszowi Stachlewskiemu z Metra), a Marcin Bojanowski szósty. Po dwóch reprezentantów wystawiły też działy HR (Michał Marcinkowski - 10. i Wojciech Klima - 20.), drukarnie (Robert Owsiak  - 11. i Arek Dąbkowski - 22.), foto (Grzegorz Suska i Piotr Kała - 18. i 19.). Dział krajowy wystawił Pawła Wrońskiego, który ostatecznie wywalczył miejsce dwunaste, a AMS Krzysztofa Kierznowskiego (24.). Najliczniej reprezentowane jednak były piony Internet i IT. Oprócz już wspomnianych osób z COU IT, grali też po stronie IT Maciej Ziólczyk, Krystian Hyleński i Paweł Kozłowski a z Internetu Jakub Binduga, Marek Kuprowski, Maciej Bednarek i Łukasz Chwałko. I wśród panów te dwa piony spotkały się w finale gdzie Paweł Kozłowski (IT) pokonał Jakuba Bindugę (Internet).


Już 06.11.2010 gramy II Mistrzostwa Agory w Squasha - zapisy pod adresem pawel.kozlowski@agora.pl trwają!

Ostateczna kolejność w I Mistrzostwach Agory w Badmintonie wygląda następująco:

Turniej Damski:

1. Marzena Zientek

2. Patrycja Matul

3. Sława Chodacka - Marciniak

4. Katarzyna Trzeszkowska

5. Karolina Kołodziejczyk

6. Anna Kołodziejczyk

 

Turniej Męski:

1. Paweł Kozłowski

2. Jakub Binduga

3. Tomasz Stachlewski

4. Tomasz Grynkiewicz

5. Maciej Korolczuk

6. Marcin Bojanowski

7. Jarosław Szczypior

8. Norbert Kaczan

9. Piotr Roman

10. Michał Marcinkowski

11. Robert Owsiak

12. Paweł Wroński

13. Maciej Ziólczyk

14. Maciej Nowocień

15. Maciej Bednarek

16. Łukasz Chwałko

17. Wojciech Staszewski

18. Grzegorz Suska

19. Piotr Kała

20. Wojciech Klima

21. Krystian Hyleński

22. Arkadiusz Dąbkowski

23. Marek Kuprowski

24. Krzysztof Kierznowski Paweł Kozłowski, 18.10.2010