Aktualności

Zapisz się do newlettera

II Mistrzostwa Agory w Squasha

19.11.2010

W ostatnia sobotę warszawski klub Kahuna zgromadził zwolenników squasha. Rozgrywaliśmy II Mistrzostwa Agory w tej dyscyplinie.  Wśród pań zdecydowana faworytką była Ola Hac z Łodzi, mistrzyni z zeszłego roku - jednak ponieważ zdecydowała się zagrać równolegle w turnieju męskim, wszystko zależało od jej wytrzymałości fizycznej. Pań było tylko pięć i grały systemem każda z każdą. Już w pierwszym meczu Ola spotkała się z jak się później okazało wicemistrzynią - Marzeną Gruszczyńską (IT) pokonując ją w dwóch setach. Marzena grała po raz pierwszy, ale pokonała później Marzenę Zientek (IT) ubiegłoroczną wicemistrzynię, Sławę Chodacką-Marciniak (IT) i Katarzynę Trzeszkowską (Księgowość). Ola nie przegrała meczu, a mecz pomiędzy Zientek i Chodacką-Marciniak zakończył się po myśli Marzeny Zientek, która dzięki temu wywalczyła brąz. Kasia Trzeszkowska dzielnie zdobywała punkty, ale zbyt krótko trenuje aby pokonać którąś z przeciwniczek.
Ostateczna kolejność w grupie pań wyglądała następująco:

 1. Aleksandra Hac
 2. Marzena Gruszczyńska
 3. Marzena Zientek
 4. Sława Chodacka-Marciniak
 5. Katarzyna Trzeszkowska

 

Panowie grali systemem znacznie bardziej skomplikowanym, ale za to komuś kto przegrał jeden mecz dającym nadal nadzieję na brązowy medal (tzw. system do dwóch przegranych). I zasada ta doskonale się sprawdziła - Jarosław Szczypior (IT) poległ już w pierwszym meczu z Adamem Giesakiem (Trader), a potem wygrywał kolejne mecze i ... w meczu o brąz zagrał znów z Adamem tym razem wygrywając w trzech setach! Ciekawostką jest, że Jarek twierdzi, że właściwie w squasha nie grywa, a do turnieju zgłosił się warunkowo - „do wypełnienia drabinki'... Adam natomiast w drugim meczu przegrał z późniejszym finalistą Maćkiem Ziólczykiem (IT) i tak trafił do drabinki „brązowej' - a jak to się skończyło już wiemy. Po drodze musiał jednak pokonać brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw - Maćka Korolczuka (IT), swojego kolegę z Tradera Krzysztofa Kowalkowskiego i Patryka Łastowieckiego (Internet). Doskonale spisywała się Ola Hac, która pokonała trzech panów i uplasowała się ostatecznie na siódmym miejscu. Finał wśród panów był powtórką poprzednich zawodów - tyle tylko, ze tym razem Maciek Ziólczyk pokonał w trzech setach Pawła Kozłowskiego (IT) i został Mistrzem Agory w Squasha. Ostateczna kolejność:

 1. Maciej Ziólczyk
 2. Paweł Kozłowski
 3. Jarosław Szczypior
 4. Adam Giesak
 5. Maciej Korolczuk
 6. Piotr Roman (IT)
 7. Aleksandra Hac
 8. Krzysztof Kowalkowski
 9. Mariusz Hojda (IT)
 10. Jarosław Miksza (IT)
 11. Leon Pachociński (IT)
 12. Patryk Łastowiecki
 13. Wojciech Klima (HR)
 14. Michał Marcinkowski (HR)
 15. Mariusz Lipiński (IT)

 

Na zdjęciu uczestnicy turnieju z Wojtkiem Nowiszem - Mistrzem Polski (w niebieskiej koszulce z czarnymi rękawami), który poprowadził rozgrzewkę przed zawodami.

 

Więcej zdjęć Mariusza Hojdy I Krystiana Hyleńskiego:

http://picasaweb.google.com/k0g00t/AgoraSquashCup2010?feat=email

http://picasaweb.google.com/KrystianHylenski/108_1106?authkey=Gv1sRgCJGS5-LO0qXrQw

http://picasaweb.google.com/KrystianHylenski/107_1106?authkey=Gv1sRgCNzcloq7vdfIsgE

 

Zapraszamy za rok!

 

Paweł Kozłowski, 6.11.2010