Aktualności

Zapisz się do newlettera

II turniej squasha i badmintona SPMP

19.01.2011

   W ostatnią sobotę, 15 stycznia, w naszym klubie stawili się ambitni badmintoniści oraz zapaleni squashyści ze Stowarzyszenia Project Management Polska. II Turniej Squasha i Badmintona, bo właśnie o nim mowa, zgromadził ok. 20 uczestników (w tym jedna zawodniczka przyjechała specjalnie na tę imprezę aż z Krakowa).

   Patronat nad tym sportowo-towarzyskim wydarzeniem objął Polski Związek Badmintona. Wprowadzeniem do turnieju był mecz pokazowy w badmintona w wykonaniu trenera, Jurka Douchana oraz Mateusza Dynaka, jednego z najlepszych polskich zawodników. 
   Oba turnieje - zarówno w squasha jak i w badmintona zostały rozegrane systemem „każdy z każdym' do dwóch wygranych setów.

    Półfinał oraz finał turnieju badmintona dostarczył wielu emocji. 3 miejsce na podium wywalczył Andrzej Irzycki, który pokonał 2:0 równie dobrego Marka Pleskota. W finale na korcie spotkali się Jacek Ładny z Julienem Vidalem. Pierwszy set należał do Juliena, który pokonał rywala 15:11. Jacek po straconym secie zrehabilitował się i wygrywał kolejno: drugi set - 15:11 oraz trzeci set - 17:15. Ostatecznie, po zaciętym meczu na naprawdę wysokim poziomie, pierwsze miejsce wywalczył - Jacek Ładny (również zwycięzca turnieju squasha), natomiast drugie miejsce przypadło Juelienowi Vidalowi, któremu mało zabrakło do wygrania ostatniego seta, a tym samym do pokonania Jacka. Obaj finaliści na co dzień grają w naszym klubie, więc „kahunowe' korty nie były im obce.

   W turnieju squasha 3 miejsce przypadło Wojtkowi Woziwodzkiemu, który ostatecznie pokonał 2:0 Grzegorza Ścisło. W emocjonującym finale Jacek Ładny zmierzył się z Jeanem-Francoisem Bertagnolio. Po pierwszym secie, który wygrał Jacek 11:5, publiczność wysłała smsy do organizatorów z prośbą o przyznanie Jeanowi handicapu +5, tak żeby szanse na wygraną były wyrównane między tymi dwoma zawodnikamiJ. I tak kolejny set rywal Jacka rozpoczął od 5 punktów. Nie przeszkodziło to jednak Jackowi na bezprecedensowe pokonanie Jeana 11:9 w ostatnim secie!
    Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na coś dla ducha - wszyscy uczestnicy II Turnieju Squasha SPMP wzięli udział w warsztatach winiarskich, które połączone były z degustacją wielu rodzajów wina z różnych zakątków świata. Przy dobrym winie, smacznych przekąskach, w miłym towarzystwie był czas na rozmowy, integrację oraz wspólną zabawę.Poniżej wyniki II Turnieju Squasha i Badmintona Stowarzyszenia Project Management Polska:

Squash
I miejsce - Jacek Ładny
II miejsce - Jean-Francois Bertagnolio
III miejsce - Wojciech Woziwodzki

Badminton
I miejsce - Jacek Ładny
II miejsce - Julien Vidal
III miejsce - Andrzej Irzycki