Aktualności

Zapisz się do newlettera

Jesień w Kahunie 2014

06.10.2014

W ubiegły weekend mieliśmy przyjemność zorganizować nasz tradycyjny już turniej z cyklu „4 Pory Roku” – Jesień w Kahunie. Cieszył się on ogromną popularnością, owocującą bardzo dużą liczbą zgłoszeń. W sumie udział w nim wzięło 99 zawodników z całej Polski, m.in.: Warszawy, Poznania, Szczecina, Lublina i Białegostoku. Rozgrywki rozłożone były na 2 dni. W sobotę odbyły się turnieje: squashowe OPEN oraz damski, a także turniej badmintona. W niedzielę natomiast zmagali się Juniorzy w 4 kategoriach wiekowych: GU11, OU11, OU13 i OU15.

W turnieju OPEN pierwsza runda rozegrana została bez szczególnych niespodzianek. W drugiej natomiast najbardziej zaskakująca była porażka Łukasza Popko rozstawionego z „6” z Edwardem Królewskim. Po raz kolejny na korcie spotkali się zawodnicy Simple Kahuna Team – Przemek Gnitecki oraz Maciek Kowalik. Ponownie po bardzo zaciętej walce lepszym okazał się być Przemek. W trzeciej rundzie wszystkich zaskoczył Paweł Michalczuk, który pokonał rozstawionego z nr 7 Krzyśka Michałowskiego z Lublina. Ćwierćfinały obfitowały w dosyć łatwe zwycięstwa czołowych zawodników. Na uwagę zasługuje zacięta batalia Marcina Ratigowskiego ze wspomnianym wcześniej Pawłem Michalczukiem, któremu tym razem nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki i ostatecznie przegrał ten 45-minutowy pojedynek wynikiem 2:3. W półfinale lider rankingu PFS – Łukasz Stachowski dosyć gładko rozprawił się ze zmęczonym już Marcinem Ratigowskim. W drugim półfinale natomiast Joan Lezaud – nasz nowy trener w Kahunie, pokonał Wojtka Nowisza 3:1. Niestety, po wcześniejszych, wyczerpujących pojedynkach Marcin Ratigowski nie był w stanie kontynuować turnieju i nie podjął walki o 3 miejsce z Wojtkiem Nowiszem. W finale bardzo zacięty pierwszy set wygrał Łukasz Stachowski wynikiem 19:17. Później jednak Joan Lezaud przyspieszył tempo i dość pewnie rozprawił się ze swoim przeciwnikiem wygrywając turniej OPEN. Na uwagę zasługują występy kilku zawodników, którzy zaliczyli tylko po jednej porażce. W tym Rafała Kozłowskiego, który ostatecznie zajął wysokie 5. Miejsce, co zapewniło mu upragniony awans do pierwszej 50tki rankingu PFS. Na 9. pozycji swój udział w turnieju zakończył Przemek Gnitecki (SIMPLE KAHUNA TEAM). Na 17. miejscu uplasował się Łukasz Popko. Nie można zapomnieć także o Sławku Nowiszu, który po kilku zaskakujących zwycięstwach zajął ostatecznie 33. miejsce. Czyżby wracał do formy? ;-)

W turnieju damskim udział wzięło 8 zawodniczek. W ćwierćfinale po bardzo zaciętym pojedynku młodziutka Emilia Kaniewska pokonała rozstawioną wyżej Monikę Budrewicz 3:2. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy Karoliną Kamińską a Moniką Świerczyńską i zakończył się zwycięstwem tej pierwszej 3:2. Drugi natomiast to pojedynek między Olą Miler a Emilią Kaniewską, który został zakończony najdłuższym setem turnieju 20:18! Ostatecznie mecz wygrała Ola – 3:1. Walka o najniższe miejsce na podium rozegrała się pomiędzy Emilią Kaniewską a Moniką Świerczyńską. Młodziutka zawodniczka dosyć pewnie zwyciężyła swój pojedynek wynikiem 3:0. Finał to z kolei wygrana Oli Miler, która pokonała rozstawioną z nr 1 Karolinę Kamińską.

W turnieju badmintona rywalizacja w dwóch grupach wyłoniła ostatecznie 4 półfinalistów: Marcina Łozińskiego, Adama Machnickiego, Bartosza Bobrowskiego oraz Marcina Kaniewskiego. W pierwszym półfinale Marcin Łoziński pokonał Adama Machnickiego, w drugim natomiast po zaciętym pojedynku Marcin Kaniewski uległ Bartoszowi Bobrowskiemu. Ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Machnicki. W finale Marcin Łoziński zrewanżował się Bartkowi Bobrowskiemu za porażkę w grupie i zwyciężył wynikiem 3:1. Na 5. miejscu swój występ w turnieju zakończył Bartek Pelc.

W niedzielę w Kahunie pojawili się już Juniorzy, którzy idąc za przykładem swoich starszych kolegów walczyli niemalże na śmierć i życie. W grupie GU11 bezkonkurencyjna okazała się Marysia Wiąckiewicz. W grupie OU11 rozegrany został bardzo zacięty finał pomiędzy Piotrkiem Penkalą a Leonem Krysiakiem. Po ponad półgodzinnym pojedynku minimalnie lepszy okazał się Leon zwyciężając 3:2. Grupa OU13, to zdecydowana wygrana Olka Fordońskiego. Półfinał kategorii OU15 okazał się przedwczesnym finałem. Marcin Hrycaj wygrał 2 pierwsze sety z Piotrkiem Nowakiem, miał piłki meczowe w trzecim, ale ich nie wykorzystał. Dopiero w piątym secie udało mu się dopiąć swego i wygrał ten prawie 40-minutowy pojedynek. W finale natomiast Marcin Hrycaj nie miał już najmniejszych problemów z pokonaniem Kuby Fordońskiego i zwyciężył wynikiem 3:0. Trzecie miejsce należało do Piotrka Nowaka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą zabawę i sportowego ducha walki. Dziękujemy również naszemu sponsorowi – firmie „Górski – prawo, podatki, edukacja” za pomoc w organizacji turnieju oraz firmie Best of Five, która przyczynia się do coraz sprawniejszej organizacji zawodów.

Już dzisiaj zapraszamy na nasz kolejny turniej – Zima w Kahunie, który odbędzie się 6. grudnia. Do zobaczenia!