Aktualności

Zapisz się do newlettera

Kahuna Cup 300+ LATO vol. 2 - relacja, zdjęcia i wyniki!

28.08.2018

W miniony weekend rozegraliśmy drugi z rzędu turniej sponsorowany przez COMO Design i DUO LIFE, do walki o nagrodę główną – skuter Vespa z pełnym bakiem na weekend stanęło 28 zawodników.

W pierwszej rundzie odpoczywali rozstawieni faworyci – Rafał Zając, Mateusz Skonieczny, Krzysztof Parciak oraz Leon Stolecki, który przyjechał do nas z młodszym bratem, Filipem. Obydwaj juniorzy, grający na co dzień w Poznaniu, pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując miejsca w górnej części drabinki.

Rozstawiony z jedynką Rafał uległ w drugiej rundzie Oskarowi Wolskiemu, choć mecz rozpoczął od pewnego zwycięstwa 11-4, to w kolejnych setach musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Pozostała mu walka o miejsca 9-16. Los Rafała podzielił drugi z rozstawionych zawodników, Mateusz Skonieczny, który przegrał (do 9-ciu i do 10-ciu) z Grzegorzem Leśniakiem. Przez pierwszą rundę pewnie przeszli dwaj pozostali rozstawieni zawodnicy.

Mecze ćwierćfinałowe to pewne zwycięstwa świetnie dysponowanych Marka Grzelakowskiego, Sławka Nowisza oraz Bartka Pelca. Z problemami, ale zwycięsko ze starcia z Leonem Stoleckim wychodzi Łukasz Kopeć. W kolejnej rundzie pokonuje narzekającego na uraz kolana Bartka i melduje się w finale. Tam spotyka się z reprezentantem gospodarza, Sławkiem Nowiszem, który pokonuje (po najbardziej wyrównanym meczu imprezy 12-10 7-11 12-10 14-12) Marka Grzelakowskiego.

W meczu o trzecie miejsce gramy aż 5 setów. Decydujący na korzyść Marka, wygrany na przewagi 13-11. W finale dało się zauważyć ile kosztowały zawodników wcześniejsze rundy. Ten wydawało się mniej zmęczony wyszedł na pewne prowadzenie 2-0. Walczący zaciekle w półfinale Sławek zdołał nawiązać kontakt, jednak to nie wystarczyło na świetnie przygotowanego Łukasza Kopcia. Finał zakończył się po równo 30 minutach, stan meczu 3-1 dla Łukasza, który pewnie triumfuje i opuszcza klub z nagrodą główną.

Zwycięzca będzie miał okazję przetestować jeden ze skuterów Vespa od sponsora - COMO Design. Dla pozostałych zawodników z podium suplementy od marki DUO LIFE, producenta najwyższej jakości produktów uzupełniających naszą dietę.

Gratulujemy zwycięzcy turnieju, Łukaszowi, życzmy dobrej pogody w czasie weekendowych przejażdżek, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach 300+, które odbędą się w nadchodzących miesiącach. Do zobaczenia na kortach!

 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI na Bo5