Aktualności

Zapisz się do newlettera

Kahuna Cup 300+ vol. 2 - relacja, zdjęcia i wyniki!

31.10.2017

28.10.2017 odbył się drugi z serii turniejów Kahuna Cup 300+! Te szybkie, intensywne turnieje, cieszą się u nas ogromną popularnością wśród graczy dopiero rozwijających skrzydła turniejowe. Drabinka była pełna – 32 zawodników!

Na kortach stanęli zarówno stali bywalcy jak i debiutanci. Turnieje kategorii C są zawsze pełne emocji i niespodzianek. Tak wyrównany poziom graczy powoduje, że ciężko przewidzieć ostateczny wynik. Przykładem może być porażka już w pierwszej rundzie rozstawionego z dwójką Pawła Kocieła, który na poprzednim turnieju stał na ostatni miejscu podium! O włos od odpadnięcia w pierwszym meczu (obrona dwóch piłek meczowych) był też Krzysiek Dymel, który z ostatniego turnieju wracał ze złotem.

Do ćwierćfinałów dotarło tylko trzech rozstawionych z ośmiu! A w półfinałach było już ich tylko dwóch. Marcin Lohmann i Krzysiek Dymel, bo o nich mowa po ciężkich bojach spotkali się w finale, ale nie było to proste. Marcin w półfinale stoczył bardzo wyrównaną walkę z Rafałem Zającem, który już prowadził 2:0, ale zabrakło mu sił na wykończenie przeciwnika i ostatecznie uznał wyższość Marcina Lohmana po pięciosetowym boju. W drugim półfinale Krzysiek Dymel również potrzebował aż 5 setów na pokonanie Gawła Kota.

Finał to jednak faworyci! Zarówno Marcin jak i Krzysiek zdobywali już u nas złoto na turniejach Kahuna Cup 300+, ale wcześniej się nie spotkali. W tą sobotę lepszy okazał się Lohmann! W ostrym pojedynku nie dał Dymelowi nawet seta, mimo że Krzysiek prowadził w drugim secie już nawet 9:3!!!

W meczu o 3 miejsce Gaweł Kot miał więcej sił i zgarnął brązowy medal sprzed nosa Rafała Zająca, który po raz drugi z rzędu plasuje się tuż za podium. Rafał, może do trzech razy sztuka? J

Nagrodę od JafiSport wylosował Janusz Plencler, który będzie mógł kupić wyjazd narciarski o 500zł taniej! Liczymy na zdjęcia z wyjazdu ;-)

Zapraszamy na kolejny turniej już za dwa tygodnie - 11.11.2017!