Aktualności

Zapisz się do newlettera

5.10.2019

Kahuna Cup 300+ vol. 2 zakończony!

09.10.2019

W sobotę 5.10 rozegraliśmy już drugi w tym sezonie turniej Kahuna Cup 300+. Kilku zawodników wykorzystało okazję i zadebiutowało w turnieju. Do walki stanęło ostatecznie 24 graczy.

Najlepszych 8 zawodników miało wolne losy w pierwszej rundzie, a pozostali zagrali mecze o wejście do czołowej szesnastki. W trzech meczach o awansie decydował ostatni - trzeci set.

Kolejna runda okazała się porządnym testem dla rozstawionych. Między innymi, z walką o medale musiał się pożegnać nr 1 turnieju - Jacek Grochowina. Jacek ostatnio zajął drugie miejsce w turnieju Kahuna Cup 300+, ale tym razem musiał uznać wyższość Marcina Lohmanna. Marcin tych podiów w Kahunie ma co najmniej kilka. Następnym graczem czołówki, któremu nie było dane walczyć o podium jest Darek Cyran. Jego wyeliminował Grzesiek Multan.

W ćwierćfinałach Grzesiek i Marcin poszli za ciosem i wygrali kolejne mecze, aby spotkać się w półfinale. Warto zwrócić tu uwagę na Karola Krysiaka, który intensywnie trenuje, a ma dopiero 12 lat. Lohmann musiał wykazać się swoim doświadczeniem, aby poradzić sobie z duuuużo młodszym graczem :-) Karol – 6 miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

W kolejnych dwóch ćwierćfinałach wygrali faworyci. Mateusz Olech oraz Bartosz Cierzuch awansowali do wspólnego półfinału. Ciężko tu nie wspomnieć o Kubie Armata, który w każdym z 5 meczów turniejowych zagrał 3 sety. Cztery pojedynki wygrał 2:1, a jeden przegrał 1:2 z Bartoszem. Ostatecznie ta heroiczna walka dała mu 5 miejsce.

Oba półfinały były już rozgrywane do 3 wygranych setów i zostały rozstrzygnięte wynikiem 3:1. W najdłuższym (prawie godzinnym!) pojedynku turnieju, Grzesiek Multan wygrał z Marcinem Lohmannem. W drugim półfinale Bartosz Cierzuch wygrał z Mateuszem Olechem.

Walkę o kolejne, w jego karierze, podium wygrał Marcin Lohmann. Mimo zmęczenia, nie dał szans Mateuszowi Olechowi na pierwszy w jego karierze brąz.

Finał pokazał ile kosztowały wcześniejsze pojedynki. Zawodnicy już podmęczeni dzielnie walczyli o ostateczny triumf. Grzesiek Multan wykorzystał przewagę w postaci stroju „Puretech Kahuna Team”, który paraliżował przeciwników ;-) Ostatecznie to on wygrał, a drugi był Bartosz Cierzuch.

Zawodnicy na koniec zostali udekorowani przez uroczą Paulę i mogli zasłużenie odpocząć po wyczerpującej walce. Dziękujemy Zawodnikom za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne turnieje.

12.10.2019 turniej wyższego kalibru – B+, Kahuna Tour vol. 1

9.11.2019 Kahuna Cup 300+ vol. 3


WYNIKI i STATYSTYKI