Aktualności

Zapisz się do newlettera

Kahuna Cup 300+ vol. 3 już za nami!

19.11.2018

Kolejny turniej z pełną obsadą! 32 zawodników zawalczyło o punkty do rankingu Polskiego Związku Squasha oraz buty Babolata! Rozgrywki klasycznie rozpoczęliśmy o 15:00. Jak to bywa w turniejach kategorii C, już pierwsza runda przyniosła zaciekłe pojedynki.

Rozstawiony z numerem jeden - Robert Strulak potrzebował 3 setów, aby wygrać z doświadczonym ligowiczem z Kahuny - Martinem Hyamsem. Turniejowa 'czwórka' - Sławek Waryszak nie dał rady dobrze dysponowanemu Pawłowi Klepaczowi.

Druga runda rozgrywek to kolejne niespodzianki. Robert Strulak kolejny raz potrzebował 3 setów aby przejść dalej. Rozstawiony z nr 6 Marcin Kołodziejczyk nie dał rady Darkowi Cyranowi, który mimo braku rankigu PZSQ okazał się doświadczonym graczem. Stach Leszczyński pokonał turniejową 'trójkę' -Mateusza Skoniecznego 2-1. Paweł Kocieł, mimo piłki meczowej, nie dał rady Batkowi Cierzuchowi. Marek Grzelakowski odesłał 'do domu' rozstawionego z nr 2 Jarka Zielaka.

Ćwierćfinały zapowiadały się ciekawie. Mecze między zawodnikami na każdym poziomie były coraz bardziej zacięte. W pierwszym ćwierćfinale... Tak, znowu Robert Strulak i znowu 3 sety ;-) A do niego, do półfinałów, awansowali Darek Cyran, Bartek Cierzuch i Marek Grzelakowski, którzy wygrywali swoje mecze 2-0.

Kolejny etap rozgrywek to półfinały, które były rozgrywane już systemem bo5. I tu zakończyła się passa turniejowej 'jedynki'. Darek Cyran wygrał 3-1 i zapewnił sobie miejsce na podium. A Robert Strulak, mimo porażki, szybko się pozbierał i w walce o trzecie miejsce nie dał przeciwnikowi szans zdobywając brąz! Drugi pojedynek to pewne zwycięstwo Marka Grzelakowskiego, który do finału dotarł bez straty seta! I z takim bilansem też zakończył turniej.

Marek dzięki zwycięstwu zagarnął 100pkt do rankingu PZSQ oraz buty Babolat Shadow Tour. Darek i Robert również mogli się cieszyć z cennych punktów oraz z pucharów. Dziękujemu Wam za przybycie i wspaniałe rozgrywki, a erakiety.com za nagrody!!!

Zapraszamy an kolejny turniej już 8 grudnia!!!