Zapisz się do newlettera

Podium Kahuna Cup 300+ vol. 3 - 9.11.2019!

Kahuna Cup 300+ vol. 3 rozegrany!

19.11.2019

9 listopada, w długi weekend, rozegraliśmy amatorski turniej squasha Kahuna Cup 300+  vol. 3. W dość kameralnym gronie 16 zawodników rozgrywki wystartowały o godzinie 14:00. Wyjątkowo, na liście startowej były 3 Panie. Bardzo nam się podoba taka postawa! Oby więcej następnym razem :-)

Wyjątkowym pechowcem okazał się Adam Sosnowiec, nasz stały bywalec turniejowy. Adam na rozgrzewce nabawił się poważnej kontuzji i nie mógł przystąpić nawet do pierwszego meczu. Pozostali rozstawieni zawodnicy poradzili sobie pewnie w pierwszej rundzie i awanswali dalej. Najwięcej strachu najadł się nr 1 turnieju - Krzysiek Rutkowski. Karolina Kamińska stawiła mu solidny opór i urwała seta. Warto zauważyć, że Karolina  pozostałe mecze wygrała i zajęła ostatecznie 9 miejsce.

W drugiej rundzie rozgrywek faworyci Krzysiek Rutkowski i Łukasz Górbski pewnie wygrali 3-0. Ponadto Dominik Kobylarz szybko rozprawił się z wyżej rozstawionym Kubą Armatą. Ostatni ćwierćfinał to najbardziej zacięty i najdłuższy pojedynek turnieju w którym Grzesiek Leśniak wygrał z Kubą Jędrzejczakiem 3-2 po 46 minutach gry!

Następnie przyszedł czas na półfinały. W pierwszej parze górą okazał się Łukasz Górbski, któy w każdym z 3 setów miał o dokładnie dwa punkty więcej niż Łukasz Rutkowski. Drugi półfinał wygrał Grzesiek Leśniak 3-1 z Dominikiem Kobylarzem. Niestety dla Dominika zabrakło miejsca na podium, bo w pojedynku o 3 miejsce już nie dał rady stawić oporu Krzyśkowi.

Wszyscy czekali na finał i to ten mecz okazał się najbardziej zacięty. Dłuższe wymiany i zacięte dyskusje z sędzią w 4 setach trwały 43 minuty. Zwycięzcą okazał się Grzesiek Leśniak. To on w tym turnieju najwięcej czasu spędził na korcie, bo aż 117 minut i wszystko wygrał! Wyobraźcie sobie, że nadal mu było mało, bo następnego dnia pojawił się u nas w klubie na Niedzielną Ligę!

Zapraszamy na kolejne turnieje w grudniu!