Aktualności

Zapisz się do newlettera

Kahuna Cup 300+ vol. 7 - relacja, zdjęcia i wyniki!

10.04.2018

W piękną, słoneczną sobotę 7 kwietnia rozegraliśmy już siódmy w tym sezonie turniej Kahuna Cup 300+!!! Na starcie stanęło 25 zawodników, w związku z czym najwyżej rozstawieni mieli wolne losy w pierwszej rundzie.

Tradycyjnie o 15:00 ruszyliśmy z grą! W pierwszej rundzie aż 3 pojedynki potrzebowały decydującego seta aby rozstrzygnąć o zwycięstwie. Marcin Kołodziejczyk trafił na naszego „kiedyś juniora”- Janka Rodaka, który po przerwie wraca do squasha i jak widać nieźle mu to idzie. Kuba Sztyber potrzebował trochę dłuższej rozgrzewki, żeby wygrać z Piotrkiem Bartnikowskim, a Janek Otto dopiero przy 5 piłce meczowej pokonał Bartosza Cierzucha.

W rundzie drugiej ruszyli najwyżej rozstawieni i łatwo nie mieli. Enrique z Wysp Kanaryjskich przebrnął przez mocny opór naszego Ligowicza z Kahuny – Oskara Wolskiego. Sławek Nowisz sprawdził się w pojedynku z Robem Sznajderem. Obaj znają się z Kahunowej Ekstraklasy Squasha. Kuba Jędrzejczak zakończył passę Janka Rodaka. Zdecydowanie najbardziej doświadczony zawodnik turnieju – Waldek Kobus poradził sobie z jednym z podopiecznych Ani Jurkun – Kubą Sztyberem. Za to kolejny spod skrzydeł Ani – Janusz Plencler odprawił z kwitkiem rozstawionego Mateusza Skoniecznego. Na koniec Krzysiek Dymel musiał się napocić z Sebastianem Kosakowskim, który wraca do turniejów po długich latach przerwy.

Tylko jeden ćwierćfinał zakończył się niespodzianką. Krzysiek Dymel, Paweł Kocieł oraz Maciej Synówka pewnie wygrali swoje mecze. W najbardziej emocjonującym ćwierćfinale Sławek Nowisz przegonił Sanz Blanco Enrique i tak turniejowa jedynka pożegnała się z walką o trofeum.

Półfinały okazały się nie lada gratką dla kibiców. Oba stały na wysokim poziomie i kosztowały zawodników mnóstwo energii. Sławek Nowisz pokazał swoje squashowe doświadczenie i wygrał 3-2 z tenisowym wyjadaczem Maćkiem Synówką. W drugim półfinale Krzysiek Dymel po raz kolejny nie dał się ambitnemu Pawłowi Kociełowi i wygrał 3-1.

Drabinki pocieszenia wygrywali: 17 miejsce – Marcin Kołodziejczyk, 9 – Oskar Wolski, 5 – Sanz Blanco Enrique.  W meczu o 3 miejsce walka trwała ponad 40 minut i był to najdłuższy mecz w całym turnieju. Paweł Kocieł już prowadził 2-0 i szykował się na kolejne podium, ale Maciej Synówka odrobił straty i wygrał 3-2. Pojedynek rozstrzygający o złocie też był zacięty. Krzysiek zachował więcej sił na finał i po raz kolejny wygrał turniej w Kahunie. Dla niego to już 4 medal (2 złota i 2 srebra) w tym sezonie na turniejach Kahuna Cup 300+!!!

Na koniec niezawodna Daria przystąpiła do wręczenia pucharów i rozlosowania nagrody specjalnej przygotowanej przez erakiety.com – rakiety Oliver Edge CE. Szczęściarzem okazał się Maciej Synówka :-)