Aktualności

Zapisz się do newlettera

Kahuna Cup 300+ vol. 8 - relacja, zdjęcia i wyniki!

29.05.2018

Pod koniec maja rozegraliśmy już 8 w tym sezonie turniej Kahuna Cup 300+! Wyjątkowo wszystkie mecze były rozgrywane do trzech wygranych setów, co spowodowało, że emocjonujących pięciosetówek nie brakowało.

Wszystko zaczęło się tradycyjnie o 15:00. Pierwsze na kortach stanęły pary eliminacyjne. Jak się okazało, mecze były dość jednostronne. Trzech przegranych w kwalifikacjach rozstrzygnęło później między sobą pojedynki o miejsca 17-19. A wygrani trafili do drabinki głównej.

Pierwsza runda jak zawsze pokazała, że niespodzianki w turniejach kategorii C są obowiązkowe J Rozstawiony z nr 1 Rafał Zając trafił pechowo na Mateusza Mądrego. Ci którzy znają jego przeszłość squashową lub chociażby wynik z ostatniego turnieju ASICS Kahuna Tour wiedzieli, że Mateusz będzie tu faworytem. Sławek Nowisz, też rozstawiony… nie podołał presji i nawet nie wszedł na kort. Podobno kontuzja ;-) W pierwszej rundzie panowie rozegrali też dwa najdłuższe mecze turnieju: Strulak – Milczarski, Kanton – Białas. Było na co popatrzeć.

W kolejnej rundzie odpadli kolejni faworyci. Marcin Lohmann został pokonany przez Janka Szumowskiego, a Stach Leszczyński przez naszego gościa z Norwegii Rafała Milczarskiego.

Rafał debiutował w turnieju w Polsce i prawie udało mu się wdrapać na podium, ale niestety ostatecznie był czwarty. Trzeci w turnieju był Piotrek Gorzelak, którego doświadczenie (nr licencji 141 mówi sam za siebie) pomogło w pojedynku z wybieganym Rafałem.

W finale zmierzyli się Janek Szumowski z Mateuszem Mądrym. Obaj to gracze, którzy w rankingu byli już kiedyś znacznie wyżej, ale mieli przerwę w rozgrywkach i wracają teraz do formy. Mateusz w turnieju okazał się bezkonkurencyjny i bez straty seta zameldował się na najwyższym stopniu podium.

Nagrodę specjalną w postaci koszulki kompresyjnej Compressport Racket 3d wygrał Michał Białas! Dziękujemy erakiety.com za wsparcie turnieju!

Zapraszamy na kolejny turniej: Kahuna Cup 300+ vol. 9 - 16.06.2018!