Zapisz się do newlettera

Podium Kahuna Tour vol. 2 - 16.11.2019!

Kahuna Tour vol. 2 za nami!

19.11.2019

16 listopada przyszedł czas na drugi w tym sezonie turniej Kahuna Tour! Jest to okazja do zmierzenia się z najlepszymi w kraju! Tym razem byli to Piotr Hemmerling, który zalicza finał za finałem w tym sezonie oraz Marcin Karwowski ex-Mistrz Polski.

Turniej wystartował o godzinie 11:00, a w pierwszej rundzie turnieju miało pokazać się 31 zawodników. Ostatecznie dwójka z Poznania nie dojechała. W ten sposób zabrakło rozstawionego z nr 3 Domagoja Spoljara. Otworzyło to drogę do półfinału dla jednego z niżej rozstawionych graczy.

Najciekawszym pojedynkime pierwszej rundy okazał się mecz gracza z Kahuny - Grześka Multana, z kolegą z Łodzi Piotrem Dudkiem (#46 rankingu PZSQ). Wygrał Grzegorz, który zalicza kolejny dobry występ po wygraniu niedawno turnieju kategorii C u nas w klubie.

W kolejnej rundzie wygrywali faworyci, a Maciek Kowalik wykorzystał brak Domagoja i awansował do ćwierćfinału zupełnie bez wysiłku. W ćwierćfinałach tylko Grzegorz Mikuła zdołał urwać seta Marcinowi Szymczakowi. Hrycaj, Multan i Słaboszewski musieli uznać bezwzględną wyższość swoich przeciwników.

Półfinałowe pary stworzyli Hemmerling i Kowalik oraz Szymczak i Karwowski. W pierwszej parze wygrał Piotrek Hemmerling choć stracił pierwszego seta. W drugiej zaś Marcin Karwowski był zupełnie poza zasięgiem Marcina Szymczaka.

Pojedynek o 3 miejsce to już dominacja Szymczaka nad Kowalikiem 3-0. Finał to pojedynek pomiędzy: młodym i obecnie czołowym zawodnikiem Polski - Piotrkiem, a starym (aż dziwnie tak napisać o Marcinie vel 'Niunieczku') Mistrzem. Spotkanie przyniosło wiele emocji i komentarze: 'Warto było zapłacić te wpisowe, żeby chociaż zobaczyć ten pojedynek'. Niuniek wyszedł na szybkie prowadzenie 2-0. Później równie szybko Hemi wyrównał. I tu, w piątym secie zaczęła się prawdziwa gra :-) Set trwał prawie 20 minut. Obaj zawodnicy mieli po 5 piłek meczowych do stanu 17-17... i wtedy Hemi zakończył mecz dwoma doskonałymi akcjami i wygrał 19-17. Piękny finał!

Zapraszamy na kolejne turnieje w grudniu!