Aktualności

Zapisz się do newlettera

Mizuno kahuna Tour vol.1 - już za nami!

29.10.2018

W ubiegłą sobotę rozegraliśmy pierwszy w tym sezonie turniej kategorii B+ - MIZUNO Kahuna Cup vol.1!

Kategoria OPEN wystartowała o godzinie 11.00! Wzięło w niej udział 27 zawodników.


W rundzie pierwszej niespodzianek nie zanotowaliśmy :) Wygrywali faworyci! Krzysiek Dymel oraz Artur Rogalski potrzebowali decydującego seta aby rozstrzygnąć swoje pojedynki.


Drugą rundę bezpiecznie, bez straty seta przeszli czterej czołowi zawodnicy. Inni musieli ciężko walczyć o awans. Jeden z dłuższych meczów w tym turnieju odbył się pomiędzy Arturem Rogalskim i Kubą Majcherem - Panowie zaciekle walczyli o wyjście do ćwierćfinału. Ostatecznie wynikiem 3:2 wygrał ten pojedynek Kuba, który wszystkie sety na swoją korzyść wygrywał na przewagi! Piotrek Nowak potrzebował 4 setów by pogonić gościa z Olsztyna - Piotra Kanię. Za to rozgrywka między dwoma najstarszymi zawodnikami tego turnieju, była zwycięska dla Krzyśka Pieńkowskiego, który pozwolił Michałowi Grzybowskiemu 'urwać' tylko jednego seta.

W ćwierćfinałach najciekawiej zapowiadał się pojedynek między Michałem Teichertem, a Piotrem Nowakiem. W rankingu dzieli ich tylko 7 pozycji. Młodszy -Piotrek pokazał, że dopiero rozpędza się w rankingu seniorskim i wygrał z Michałem 3-1. Pozostałe ćwierćfinały padły łupem faworytów.

Pierwszy półfinał rozegrany był pomiędzy Łukaszem Kondratowiczem i Piotrkiem Nowakiem, w którym dominował starszy i bardziej doświadczony Łukasz. Drugi półfinał to jeden z dłuższych meczy tego dnia, rozegrany pomiędzy Marcinem Hrycajem oraz Marcinem Szymczakiem. Po bardzo zaciętej walce i emocjonującym 5 secie, zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Marcin Szymczak. Ponownie doświadczenie wygrało.

Piotr Nowak po porażce w półfinale zrezygnował z gry o 3 miejsce, co pozwoliło Marcinowi Hrycajowi mieć zapewnione miejsce na podium.

Łukasz Kondratowicz, który nie pozwolił odebrać sobie w całym turnieju ani jednego seta, bez problemu pokonał w meczu finałowym Marcina Szymczaka i stanął na najwyższym stopniu podium.

O godzinie 14.00 swoje rozgrywki zaczęły Panie. Wystartowało 10 zawodniczek.
Pierwsza runda to tylko trzy mecze, które wyjasniły kto rozegra pojedynki ćwierćfinałowe. Emilka Kaniewska wracająca do rozgrywek po przerwie musi podreperować swój ranking. W związku z tym szybko rozprawiła się z wyżej rozstawioną Magdą Matowicką i pokzała, że pamieta jak się gra. Pozostałe faworytki również wygrały bez problemu.

Pierwszy półfinał rozegrany został pomiędzy Małgosią Rzeszutko oraz Emilią Kaniewską. Pamiętamy nie jeden zaciety pojedynek tych Pań w finałach turniejów w Kahunie. Tym razem jednak było widać, że Gosia nie próżnowała w czasie gdy Emilka była skupiona na maturze. Rzeszutko pewnie wygrała 3-0. Drugi mecz półfinałowy rozegrała Monika 'Wanda' Świerczyńska z Patrycją Sopińską. Wynikiem 3:1 wygrała Patrycja.

W meczu finałowym świetnie grająca w tym turnieju Małgosia nie dała żadnych szans koleżance, dzięki czemu stanęła na pierwszym miejscu na podium. Mecz o trzecie miejsce zwycięski był dla Emilii Kaniewskiej.

 

Dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju i świetną atmosferę oraz sponsorowi głównemu MIZUNO, który ufundował nagrody o wartości 3000PLN.

Aby naturalnie i skutecznie wspomagać organizm możecie zajrzeć na stronę Michała, który organizował podczas turnieju tasting Collagenu i Chlorofilu oraz ufundował nagrody dla zwycięzców! Dziękujemy firmie DuoLife.

DuoLife - kliknij i odwiedź stronę Michała, aby dowiedzieć się więcej o produktach DuoLife.

 

WYNIKI na Bo5

 

Zapraszamy na kolejny turniej kategorii B+ już w grudniu!