Aktualności

Zapisz się do newlettera

Pierwszy turniej z cyklu ASICS Kahuna Tour za nami!

10.10.2016

Za nami pierwsza edycja turnieju ASICS Kahuna Tour Vol.1. Graliśmy w dwóch kategoriach: OPEN i Damskiej. W imprezie wzięli udział zawodnicy z całej Polski, m.in. goście z Białegostoku, Lublina i Łodzi. W kategorii OPEN zagrali członkowie Reprezentacji Polski – Wojtek Nowisz oraz Łukasz Stachowski, którzy byli faworytami w tym turnieju.

Turniej wystartował o godzinie 11.00. Pierwsza i druga runda przebiegły bez większych niespodzianek, gdyż wygrywali faworyci. W ćwierćfinałach, po dość wyrównanym meczu, Paweł Michalczuk (rank #345) wygrywa 3:2 z Łukaszem Popko (rank #37). Przemek Gnitecki przegrał z Łukaszem Stachowskim, a Maciek Kowalik pokonał 3:1 Piotrka Florczyka.
Pojedynek Krzysztofa Pieńkowskiego z Wojtkiem Nowiszem zakończył się sukcesem zawodnika Reprezentacji Polski.

W półfinale Łukasz Stachowski oraz Wojtek Nowisz pokonali swoich rywali wynikiem 3:0.
Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną Maćka Kowalika, natomiast finał, rozgrywany między faworytami tego turnieju, po emocjonującym i najdłuższym meczu tego dnia zakończył się wygraną Łukasza Stachowskiego, wynikiem 3:1.

W kategorii damskiej udział wzięło 9 Pań. Na uwagę zasługuje gra Małgosi Rzeszutko, która wszystkie mecze rozegrane tego dnia wygrała wynikiem 3:0, co przyczyniło się do zajęcia pierwszego miejsca w turnieju. Drugie miejsce zajęła Joanna Nowak. Brąz wywalczyła Monika Budrewicz.
Najdłuższy mecz wśród Pań należał do Iwony Dąbrowskiej i Joanny Gajowniczek, z którego zwycięsko wyszła Joasia.

Po zakończeniu tego spotkania przeszliśmy do najprzyjemniejszej części, a więc nagrodzenia zwycięzców. Panowie i Panie odebrali nagrody ufundowane przez ASICS Polska. Ich łączna wartość w turniejach OPEN i Damskim wyniosła 3000 złotych.

Przed Nami kolejne edycje Turniejów Asicsa w Kahunie!  Najbliższy - 26.11.2016. Do zobaczenia na kortach!

 

Szczegółowe wyniki: TUTAJ