Aktualności

Zapisz się do newlettera

Polish Junior Open

11.11.2011

Druga edycja międzynarodowego turnieju squash'a dla juniorów Polish Squash Junior Open zakończona! Udział w niej wzięło 85 juniorów. Gościliśmy reprezentantów takich krajów jak: Szwecja, Norwegia, Ukraina, Czechy, Cypr, Słowacja oraz oczywiście Polska. Wiele nazwisk było nam już dobrze znanych z pierwszej edycji turnieju. Tym bardziej było nam miło widzieć te same twarze po raz drugi (to znaczy, że się podobało).
   Turniej rozpoczął się w piątek, 11.11.2011, o godzinie 12:00. Pierwsze mecze rozegrali juniorzy w kategoriach wiekowych BU11 oraz BU13. Początkowo Filip Woziwodzki szedł jak „burza' wygrywając po kolei wszystkie mecze 3:0. Trafił jednak na swojego imiennika Filipa Siposa ze Słowacji, z którym już nie było tak łatwo i przegrał 2:3. Ostatni mecz Filip rozegrał ze swoim bratem Kubą. Także i tym razem wygrał 3:0 zajmując tym samym 3. miejsce. Wspomniany już wcześniej Filip Sipos nie miał sobie równych i wygrał wszystkie mecze. Kolejny Słowak - Mateus Matas walczył zaciekle starając się nie stracić żadnego seta. Stało się to jednak w meczu z Kubą Woziwodzkim, któremu udało się wygrać jednego seta. W finale już tak łatwo nie było. Filip Sipos pokonał Mateusa 3:0.

Kategoria BU13 to triumf naszego poznaniaka Piotrka Hemmerlinga, który podczas trwania PJO nie stracił żadnego seta!!! Należą mu się wielkie brawa za mecz finałowy z Simonem Matasem, podczas którego dostarczył nam wiele emocji. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do Piotrka, ale trzeciego nie mógł skończyć. Ostatecznie 3. set wygrał z wynikiem 21:19. 3. miejsce zajął Benjamin Bergel, który wygrał z Petrem Jun Nohlem 3:2.
   Kategoria dziewczyn GU13 została zdominowana przez Ukrainki. Pierwsze miejsce zajęła Nadiya Usenko wygrywając z Czeszką Kristyną Fialovą 3:2. 3. miejsce przypadło Ukraince Alinie Bushmie, która pokonała Słowaczkę Barborkę Ebringerową 3:1. Alina i Nadiya zagrały ze sobą w ćwierćfinale. Ich mecz zgromadził wielu widzów. Dziewczyny grały na naprawdę wysokim poziomie. Podczas tego meczu działo się wszystko. Była
złość, łzy, płacz, ale i radość oraz uśmiech. Ten mecz wygrała Nadiya 3:2.
   Ukraina na Polish Squash Junior Open wystawiła silną ekipę. W kategorii BU17 nie zabrakło Dmytro Pogrebnyaka, jednego z lepiej zapowiadających się ukraińskich juniorów. Wielkiej niespodzianki nie było. Dmytro nie stracił żadnego seta podczas całych mistrzostw, a w finale pokonał 3:0 Josefa Sebeka z Czech. O 3. miejsce walczył Adam Pełczyński z Jakubem Vankiem (Czechy). Po wyrównanym meczu wygrał Adam
3:2!
   Wysoki poziom squasha zaprezentowały także dziewczyny w kategorii GU17, gdzie zwyciężyła Dominika Kejikova z Czech, pokonując naszą reprezentantkę Natalię Ryfę 3:0. 3. miejsce zajęła juniorka ze Szwecji o bardzo długim nazwisku: Linnea Gronlund-Bengsson.
   Jedne z lepszych meczów mogliśmy podziwiać podczas zmagań juniorów w kategorii BU19. W kategorii tej zdecydowanie dominował Bjorn Angtoft ze Szwecji, który pokonał naszego juniora Kubę Wasilewskiego 3:0. Mimo wszystko Kubie należą się wielkie brawa za zajęcie wysokiego 2. miejsca! 3. miejsce wywalczył Jesper Skarman ze Szwecji, pokonując 3:2 Hakona Standala z Nowergii.

My, jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować sponsorom (Tequila Mobile, Tequila Planet, Carrywater Group, Karakal oraz Power Balance), którzy ufundowali dla zwycięzców atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe (BU19). Chcielibyśmy również BARDZO podziękować wszystkim uczestnikom 2. edycji Polish Squash Junior Open za świetną atmosferę, mecze na wysokim poziomie, za Wasz uśmiech i Waszą miłość do squasha. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na kolejnej edycji Polish Squash Junior Open w Kahunie!