Aktualności

Zapisz się do newlettera

Relacja i wyniki ASICS Kahuna Tour vol. 5!

11.04.2017

Piąta edycja turnieju ASICS Kahuna Tour rozpoczęła się Turniejem Juniorskim o godzinie 8.30. Tym razem gościliśmy dużo większą grupę młodych zawodników niż zazwyczaj. Mecze rozegrane zostały aż w 6 kategoriach:  OU9, OU11, OU13 i OU17, a ponadto dwie kategorie dla dziewczynek: GU13 i GU15.

Na każdego z zawodników dziś czekała niespodzianka. SOTI Natural zadbało o zdrowy nawyk zawodników i każdemu wręczyła butelkę zielonej herbaty pełnej antyoksydantów!

W kategorii OU9 wzięło udział 7 zawodników, gdzie bez niespodzianek na pierwszym miejscu na podium stanął Szymon Lohmann, który nie stracił w tej kategorii ani jednego punktu! Bardzo dobrze radził sobie również młodszy z braci Lohmann – Mateusz, który dopiero w finale, stracił sety i zajął drugie miejsce zaraz za bratem. Na trzecim miejscu stanął Aleksander Gnitecki.

W kat. OU11 wzięło udział 11 zawodników. Tutaj na uwagę zasługuje Antek Jakubiec, który pokonał swoich przeciwników nie tracąc ani jednego seta! Dzięki czemu zapewnił sobie I miejsce na podium. Zaraz za nim stanął Igor Anisiewicz. Trzecie miejsce zajął zwycięzca niższej kategorii Szymon Lohmann.

W kat.OU13 wzięło udział 12 zawodników. Antoni Binasik bez większych problemów zapewnił sobie I miejsce na podium. W półfinale pokonał faworyta - Michała Sienkiewicza. W drugim meczu półfinałowym, trwającym prawie 45minut - Jakub Nagalski walczył z Krzyśkiem Kucem. Ten drugi wygrał i zajął ostatecznie 2 miejsce. Zaś Kuba w meczu o 3 miejsce nie dał szans Michałowi i mógł cieszyć się z podium.

W kat.OU17 wzięło udział tylko 4 zawodników. Tutaj zawodnicy grali każdy z każdym. Pierwsze miejsce zapewnił sobie Olek Fordoński, zaraz za nim stanął Jakub Ostrowski, a trzecie miejsce zajął Robert Janasiewicz.

Kategorie dziewczynek GU13 i GU15 rozegrane również zostały na zasadzie gry każdy z każdym. W obydwu kategoriach pierwsze miejsce zapewniła sobie Zosia Parafiniuk. W kat.GU13 na drugim miejscu stanęła Hania Goluch, a zaraz za nią Pola Paturej! W kat.GU15 drugie miejsce Nina Kaźmierowska, a trzecie Zofia Kłosińska!

O godzinie 11.00 wystartowaliśmy z kategorią OPEN, w której udział wzięło 40 zawodników, w tym dwie zawodniczki!  W głównej drabince bez większych niespodzianek, startujący z jedynką w tym turnieju Łukasz Kondratowicz, nie dawał najmniejszych szans swoim rywalom i do finału nie stracił ani jednego seta! Rozstawiony z dwójką Domagoj Spoljar podobnie jak Łukasz nie dawał swoim rywalom żadnych szans. A w finale pokonał Łukasza Kondratowicza wynikiem 3:1! Na trzecim miejscu na podium stanął Łukasz Popko, który w meczu o trzecie miejsce pokonał Michała Rogalskiego! Do udanych ten turniej będzie mógł zaliczyć Janek Gajl, którego 5 miejsce mogło zaskoczyć bukmacherów ;-)

O godzinie 14.00 wystartowała kategoria DAMSKA, w której udział wzięło 13 zawodniczek. W głównej drabince zwyciężały faworytki rozstawione z jedynką Dorota Grzechowiak i dwójką Anna Zawartka. Dziewczyny stoczyły między sobą bardzo ciężki i wyczerpujący pojedynek. Ostatecznie wynikiem 3:2 wygrała Ania. Trzecie miejsce po najdłuższym meczu tego Turnieju, trwającym  47minut, wygrała Paulina Sielska pokonując Małgosię Rzeszutko 3:2!

Po zakończeniu finałów przeszliśmy do najprzyjemniejszej części, a więc nagrodzenia zwycięzców. Panowie i Panie odebrali nagrody ufundowane przez ASICS Polska. Ich łączna wartość w turnieju OPEN i Damskim wyniosła 3000 PLN.