Aktualności

Zapisz się do newlettera

Relacja i wyniki Kahuna Squash Cup kat. C 300+ z 10.12.2016!

13.12.2016

W sobotę 10-go grudnia odbył się drugi turniej z cyklu Kahuna Squash Cup kat. C 300+ w kategorii OPEN, w którym i tym razem wzięło 31 zawodników. Do kompletu zabrakło tylko jednej osoby, która nie mogła dotrzeć ze względu na stan zdrowia. Wszyscy, którzy wzięli udział w znacznie lepszej formie, niektórzy zdecydowanie w wyśmienitej.

 

Tym razem rozpoczęliśmy trochę wcześniej, bo o godzinie 10.00. Losowanie wg rankingów PFS sprawiło, że mieliśmy okazję doświadczyć kilku niespodzianek. Niżej notowani zawodnicy dość często zaskakiwali i ogrywali wyżej notowanych kolegów, czy koleżanki (w turnieju brały udział dwie panie -  Iwona Dąbrowska i Olga Krzemińska).

 

Jako najwyżej rozstawieni do turnieju stanęli Damian Mandrysz i Rafał Zając. Panowie pewnie przechodzili pierwsze rundy – rozgrywane systemem best of three. W pierwszej rundzie, poza dwoma meczami (Słowikowski-Leszczyński i Kocieł-Leśniak) wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2-0. Druga runda wyglądała podobnie, wyraźnie wygrywali faworyci. Sytuacja zmieniła się na etapie ćwierćfinałów, gdzie oglądaliśmy o wiele więcej zaciętych pojedynków.

 

Warto zwrócić uwagę, że w turnieju brało udział kilku debiutantów, m.in. panowie Norbert Cała i Witold Simon. Takie turnieje to doskonała okazja na skonfrontowanie swoich umiejętności z tymi, jakie prezentują bardziej doświadczeni zawodnicy.

 

W czasie turnieju miła niespodzianka od restauracji Reforma, to już taka mała tradycja, że w czasie imprezy na stole pojawiają się koktajle dla zawodników. Dziękujemy!

 

Na najlepszych czekały puchary i punkty w rankingu. Sponsor imprezy – erakiety.com, przygotował nagrodę do rozlosowania. Była to rakieta marki Black Knight ION X-Force, losowanie miało odbyć się po nagrodzeniu zwycięzców.

 

Do półfinału trafił jeden z rozstawionych zawodników – Damian Mandrysz, a oprócz niego, prezentujący doskonałą formę Marcin Hrycaj, który pokonał na swojej drodze Rafała Zająca, Rafał Drzewiecki oraz Krzysiek Dymel (drugi w pierwszym turnieju cyklu). Ten etap rozgrywaliśmy systemem best of five. Obydwa mecze zakończyły się stosunkiem 3-0 i w finale zameldowali się Marcin i Damian.

 

W dolnej drabince najlepszy był Grzegorz Leśniak, miejsce #9 dla Pawła Kocieła, #7 dla Rafała Zająca, #5 Mateusz Olczak. W meczu o trzecie miejsce lepszy Krzysiek Dymel, który już po raz drugi z rzędu wygrywa podium. Do szczęścia brakuje już tylko tego by stanąć na najwyższym stopniu. Powodzenia w kolejnych turniejach.

 

Przyszedł czas na finał. Poza pierwszym setem, który zakończył się stosunkiem 11 do 9, każdy kolejny był popisem klasy Marcina Hrycaja, który pewnie zwyciężał do pięciu (dwa razy). Pierwszej miejsce dla zawodnika juniorskiej drużyny Kahuny, brawo!

 

Po rozdaniu pucharów przyszedł czas na losowanie nagrody specjalnej. Ta trafiła w ręce Pawła Kocieła. Mamy nadzieję, że będzie to jego nowa, skuteczna broń na korcie. Kolejny turniej cyklu już w nowym roku, zapraszamy Was bardzo serdecznie. Liczba zainteresowanych pokazała, że warto się spieszyć i szybko rezerwować miejsca. Uczestnikom dziękujemy i życzmy powodzenia w kolejnych turniejach!