Aktualności

Zapisz się do newlettera

Relacja i wyniki z ASICS Kahuna Tour vol. 3!

30.01.2017

Trzecia edycja turnieju ASICS Kahuna Tour rozpoczęła się o godzinie 8.30. Na początku swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy w kategorii OU11 i OU13.

W kategorii OU11 w turnieju wzięło udział ośmiu uczestników.  Wyróżnił się tutaj Karol Krysiak, który każdy mecz wygrał bez straconego seta. Pierwszy raz udział w turnieju wziął, trenujący w Kahunie - Dominik Mozer, który zajął wspaniałe drugie miejsce! Na trzecim miejscu podium stanął Mateusz Lohmann.

Równolegle do meczów OU11 rozgrywane były pojedynki w kategorii OU13, w której udział wzięło siedmiu uczestników. Swoich sił w tej kategorii próbował Karol Krysiak, który w OU11 był zwycięzcą, a w OU13 uplasował się tuż za podium. Na duże wyróżnienie zasługuje Leon Krysiak, który również nie oddał swoim przeciwnikom ani jednego seta i zajął I miejsce! Drugie miejsce w tej kategorii zajął Michał Sienkiewicz, a tuż za nim, na trzecim miejscu podium stanął Antoni Binasik.

Bracia Krysiak zdominowali rozgrywki juniorskie tym samym potwierdzając swoje bardzo wysokie lokaty w rankingach.

Na godzinę 11.00 zaplanowano start turnieju głównego w kategorii OPEN, w którym udział zapowiedziało 59 zawodników, w tym jedna zawodniczka Małgosia Rzeszutko. Wśród zawodników pojawiło się kilku starszych juniorów, oraz gości z m.in. Białegostoku, Krakowa, Lublina i Poznania. Pierwsza seria spotkań nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek, wygrywali raczej zawodnicy wyżej notowani. Na dużą uwagę zasługuje tu jeden z juniorów Jakub Pytlowany – 14 latek z Krakowa, który nie oddał ani jednego seta do momentu, gdy w ćwierćfinale trafił na Michała Kotrę. Ostatecznie Kuba zajął 6 miejsce, po przegranej z Krzyśkiem Pieńkowskim. Duże gratulacje! Kolejnym zawodnikiem, który w drodze do ćwierćfinału nie stracił, żadnego seta jest Tomek Peukert, który nie podołał swojemu wyżej notowanemu w rankingu koledze z Chorwacji. Domagoj pokonał Tomka 2:1. A następnie po wygranym meczu z Bartkiem Rewilakiem, zagrał dobry finał z Michałem Kotrą, który nie dał Domagojowi żadnych szans. I miejsce w kategorii OPEN zajął Michał Kotra, tuż za nim Domagoj Spoljar, a na trzecim miejscu podium po dobrych występach stanął Bartek Rewilak.

O godzinie 14.00 rozpoczął się turniej Damski. Wystartowało 16 zawodniczek. Na duże wyróżnienie zasługuje Dorota Grzechowiak, która w całym turnieju nie straciła żadnego seta! W finale pokonała Emilię Kaniewską 3:0.  Małgosia Rzeszutko, która grała w obydwu kategoriach (łącznie 10 meczy) dała z siebie wszystko. Do półfinału również nie straciła żadnego seta, ale tam trafiła na naszą juniorkę Emilię Kaniewską i po bardzo wyczerpującym pojedynku przegrała 2:3. W finale Emilka nie dała już rady faworytce turnieju i przegrała 0-3 z Dorotą Grzechowiak. Joanna Nowak w meczu o trzecie miejsce z Małgosią Rzeszutko walczyła dzielnie i zaowocowało to zwycięstwem. Joanna po ciężkim meczu pokonała Małgosię 3:1 i zapewniła sobie 3 miejsce na podium.

Po zakończeniu finałów przeszliśmy do najprzyjemniejszej części, a więc nagrodzenia zwycięzców. Panowie i Panie odebrali nagrody ufundowane przez ASICS Polska. Ich łaczna wartość w tunieju OPEN i Damskim wyniosła 3000 PLN.

W rozgrywkach wzięło udział bardzo wielu zawodników, był to niezwykle udany turniej i mamy nadzieję, ze w kolejnym turnieju z tego cyklu będzie podobnie. Zapraszamy Was na ASICS Kahuna Tour vol. 4 już 4.03.2017!