Aktualności

Zapisz się do newlettera

Relacja i wyniki z ASICS Kahuna Tour vol. 4!

07.03.2017

Czwarta edycja turnieju ASICS Kahuna Tour rozpoczęła się Turniejem Juniorskim o godzinie 8.30. Na początku swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy kat. OU11, OU13 i OU17.

W kat. OU11 wzięło udział 7 uczestników. Na uwagę zasługuję Szymon Lohmann, który nie stracił ani jednego seta w całym turnieju! I ostatecznie zajął I miejsce. Zaraz po nim na podium stanął Dominik Mozer, który świetnie sobie radził, dopiero w finale przegrał z Szymonem. Na trzecim miejscu stanął Bruno Campbell.

W kat. OU13 wzięło udział 9 uczestników. Na wyróżnienie zasługuję tutaj Leon Krysiak, który w tej kategorii nie stracił żadnego seta i dzięki temu zajął I miejsce! Również Michał Sienkiewicz odbył łatwą drogę do finału, gdzie uległ Leonowi i ostatecznie zajął II miejsce.  Antoni Binasik, który w półfinale z Michałem nie miał szans, ale do walki o 3 miejsce się zmobilizował i ostatecznie, po bardzo dobrym meczu, zajął miejsce III.

W kat. OU17 wzięło udział 10 uczestników. Tutaj bardzo dobrze pokazał się Jakub Ostrowski, który nie tracąc ani jednego seta dotarł do finału, a tam zmierzył się z wyżej rozstawionym Robertem Janasiewiczem. Finał tej kategorii to najdłuższy mecz juniorski – 5 setów i 42 minuty gry. Zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim Kuba. 3 miejsce wywalczył Michał Sienkiewicz dla którego było to drugie podium tego dnia.

O godzinie 11.00 wystartowaliśmy z kategorią OPEN, w której udział zapowiedziało 68 zawodników, w tym dwie zawodniczki Natalia Ryfa i Olga Krzemińska. Odwiedziło nas sporo gości z poza Warszawy a także zawodnicy prosto z Anglii. Poziom gości ze Stamford był dużą zagadką dla Polaków, w końcu Anglia to kolebka squasha. Jednak pokazaliśmy na co nas stać i Anglicy nie byli nam straszni. Od samego początku obyło się bez niespodzianek, zawodnicy czołowi wygrywali swoje mecze gładko. Adam Pełczyński nie dawał swoim rywalom wygrać ani jednego seta. Dopiero w półfinale oddał dwa sety Domagojowi Spoljarowi. W najdłuższym meczu w turnieju, trwającym prawie 74 minuty udało mu się wygrać 3:2 i zapewnić sobie miejsce w finale. W drugim półfinale spotkali się Piotr Hemmerling i Łukasz Kondratowicz. Pojedynek równie emocjonujący i długi zakończony zwycięstwem zawodnika z Kahuny 3:1. W finale Adam Pełczyński pokazał się z najlepszej strony, wygrana z Domagojem go uskrzydliła i był absolutnie bezbłędny. W szybkim meczu pokonał Łukasza Kondratowicza 3:0 i tym sposobem Adam zapewnił sobie złoto! Najstarszy z półfinalistów Spoljar, nie wytrzymał trudów turnieju i oddał bez walki trzecie miejsce Piotrkowi Hemmerlingowi.

O godzinie 14.00 rozpoczął się turniej Damski. Wystartowało 18 zawodniczek. W kolejnym turnieju na duże wyróżnienie zasługuje Dorota Grzechowiak, która pomimo choroby wystartowała w turnieju i po ciężkim i zarazem najdłuższym w tej kategorii półfinałowym meczu z Agnieszką Honkisz, zapewniła sobie miejsce w finale. Jednak zdecydowaną faworytką w tym dniu była Anna Zawartka, która nie tracąc ani jednego seta w całym turnieju, ostatecznie zajęła I miejsce! Tuż za nią stanęła Dorota Grzechowiak, a na trzecim miejscu po dobrym meczu z Agnieszką Honkisz stanęła Anna Huseynova.

Po zakończeniu finałów przeszliśmy do najprzyjemniejszej części, a więc nagrodzenia zwycięzców. Panowie i Panie odebrali nagrody ufundowane przez ASICS Polska. Ich łączna wartość w turnieju OPEN i Damskim wyniosła 3000 PLN.

W rozgrywkach wzięło udział bardzo wielu zawodników, był to niezwykle długi, ale udany turniej i mamy nadzieję, ze w kolejnym turnieju z tego cyklu będzie podobnie. Zapraszamy Was na ASICS Kahuna Tour vol. 5 już 8.04.2017!