Aktualności

Zapisz się do newlettera

Sezon otwarty!!! Podsumowanie turniejów squasha i badmintona 16.09.2017!

18.09.2017

Udało się! 16 września 2017 rozpoczęliśmy kolejny sezon rozgrywek! Czy wiecie, że to już 15 sezon w naszym klubie??? Tym razem połączyliśmy turnieje squasha i badmintona. Łącznie rozegraliśmy aż 8 kategorii! Badmintoniści walczyli o tytuł w kategorii MASTERS Ligi Badmintona oraz OPEN, zaś squashyści toczyli bój o medale w kategoriach GU11, OU11, OU13, OU15, DAMSKIEJ i OPEN w turnieju ASICS Kahuna Tour vol. 1.

Rozgrywki wystartowały na kortach squashowych o 8:30 w 3 kategoriach juniorskich. Wśród dziewczynek do lat 11 niezwyciężona okazała się rozstawiona z trójką Wiktoria Pietrzyk. Tuż za nią, podium uzupełniły Natalia Łukawska i Alicja Wilk. Najmłodsi chłopcy, niestety tylko we trzech, rozegrali mecze między sobą. Bracia Lohmann pokazali przewagę nad młodszym kolegą Danielem Ładnym. Braterski pojedynek wygrał starszy - Szymon. W kategorii chłopców do lat 15 bez straty seta zakończył rywalizację Kuba Puzio, drugi był Janek Szcześniak, a trzeci Nikodem Kazanowski.

O godzinie 11 ruszyli zawodnicy OPEN i OU13. Wśród juniorów bezkonkurencyjny był Michał Sienkiewicz przed Antkiem Binasikiem i Nikodemem Kazanowskim. Turniejowy debiut zaliczył też Maks Hyams, ale póki co musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów.

W pierwszej rundzie nasi Niedzielni Ligowicze o zagranicznych korzeniach – Martin Hyams i Louis Voute trafili na ciężki opór. Pierwszy musiał uznać wyższość Sławka Nowisza, a drugi wielokrotnej Mistrzyni Polski Dominiki Witkowskiej. W drugiej rundzie rozstawieni zawodnicy wygrywali swoje mecze bez problemu oprócz jednego pojedynku. Kto śledzi bacznie rozgrywki ten mógł się spodziewać, że Piotrek Nowak po wakacyjnej przerwie wrócił do turniejów squashowych w optymalnej formie i Szczepan Rubczyński nie był w stanie go zatrzymać. Zresztą jak się później okazało tylko Wojtkowi Nowiszowi udało się pokonać Piotrka.

Tuż po południu w klubie pojawili się badmintoniści, którzy wręcz nie mogli się doczekać walki na korcie. Rywalizację rozpoczęli od pojedynków w grupach. W OPEN zwycięsko wyszli z grup Adam Machnicki i Marek Wachowski, ale później w fazie pucharowej podzielił ich Piotrek Orzechowski i ten sposób na podium stanęl: Adam - złoto i Piotr - srebro. Pojedynek o trzecie miejsce niestety się nie odbył.

W MASTERS niewiele brakowało do niespodzianki. Rozstawiony z numerem 1 Jacek Sadrzak przegrał swój pierwszy pojedynek z Jarkiem Nowiszem! Ale doświadczony Jacek nadrobił w kolejnych meczach w grupie i wyszedł z niej z pierwszej pozycji, a Jarek który fantastycznie zaczął niestety nie dał rady podtrzymać passy i oprócz Jacka wyprzedził go też Michał Słysz. W drugiej grupie Łukasz Rustecki i Adam Nowak pewnie przeszli do fazy pucharowej. Kolejne pojedynki wyłoniły zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło faworytowi bukmacherów Łukaszowi Rusteckiemu, drugie Jackowi Sadrzakowi, trzecie zaś Michałowi Słyszowi.

Ostatnie do rywalizacji stanęły squashystki. Pojedynki każda z każdą uporządkowały klasyfikację. Bezkonkurencyjna była Dominika Witkowska. O drugim miejscu zadecydował klasyczny pojedynek w Kahunie – Emilia Kaniewska vs. Gosia Rzeszutko. O zwycięstwie Gosi zadecydowały ostatnie dwa punkty w 5 secie meczu!

Wracając do najliczniejszej kategorii ASICS Kahuna Tour vol. 1. przyszła pora na ćwierćfinały. Tu Piotrek Nowak kolejny raz pokonał wyżej rozstawionego Maćka Kowalika. Półfinały uzupełnili Wojtek Nowisz, Tomek Piechotka i Krzysiek Pieńkowski, którzy pewnie wygrali swoje mecze. Ostatecznie turniej zwycięsko zakończył Wojtek Nowisz, drugi był Krzysiek Pieńkowski, a trzeci Piotrek Nowak.

Wszystkie kategorie zakończyliśmy poczęstunkiem przygotowanym przez Reformę. Dzięki firmie ASICS najlepsi mogą się cieszyć wybranym przez siebie sprzętem, a o juniorów zadbały erakiety.com! Dziękujemy sponsorom!!!

Dziękujemy za super turniej i zapraszamy na kolejne! W najbliższy weekend mamy pierwszy w tym sezonie amatorski turniej Kahuna Cup 300+ vol. 1 kategorii C, a 14 października kolejny ASICS Kahuna Tour vol. 2 kategorii B+. Zapisujcie się już dziś przez Bo5!

Wyniki turniejów Badmintona:

MASTERS
1. Łukasz Rustecki
2. Jacek Sadrzak
3. Michał Słysz
4. Adam Nowak
5. Jarek Nowisz
6. Andrzej Fiejkowski
7. Kamil Zająć
8. Jacek Karaś

OPEN
1. Adam Machnicki
2. Piotr Orzechowski
3-4. Michał Zakroczymski
3-4. Marek Wachowski
5. Paweł Wroniewicz
6. Krzysztof Łapiński
7. Wojciech Bogołębski

Turnieje squashowe:

OU11
1. Lohmann Szymon
2. Lohmann Mateusz
3. Ładny Daniel

OU13
1. Sienkiewicz Michał
2. Binasik Antoni
3. Kazanowski Nikodem
4. Hyams Maks

OU15
1. Puzio Kuba
2. Szcześniak Jan
3. Kazanowski Nikodem
4. Sztyber Aleksander

GU11
1. Pietrzyk Wiktoria
2. Łukawska Natalia
3. Wilk Alicja
4. Kuratczyk Ewa
5. Ryba Hanna

DAMSKA
1. Dominika Witkowska
2. Gosia Rzeszutko
3. Emilia Kaniewska
4. Egeman Anna

OPEN
1. Nowisz Wojciech
2. Pieńkowski Krzysztof
3. Nowak Piotr
4. Piechotka Tomasz
5. Kania Piotr
6. Kwiatkowski Grzegorz
7. Bakuła Wojciech
8. Kowalik Maciej
9. Rubczyński Szczepan
10. Witkowska Dominika
11. Fordoński Aleksander
12. Sztyber Jakub
13. Staszkiewicz Jakub
14. Nowisz Sławomir
15. Kocieł Paweł
16. Rogalski Artur
17. Hyams Martin
18. Słowikowski Andrzej
19. Janiszewski Bartosz
20. Pardyka Paweł
21. Janasiewicz Robert
22. Voute Louis
23. Ostrowski Jakub

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI oraz STATYSTYKI