Aktualności

Zapisz się do newlettera

Podium turnieju Kahuna Cup 300+ vol. 1

Sezon rozpoczęty - Kahuna Cup 300+ vol. 1 za nami!

10.09.2019

W ostatnią sobotę, 7 września, rozegraliśmy pierwszy turniej sezonu 2019/2020. Do walki stanęło 19 zawodników o rankingu nie lepszym niż 300 miejsce w Polsce. Gwarantowało to zaciętą walkę już od pierwszej rundy!

Rywalizację rozpoczęły 3 pary walczące o wejście do czołowej szesnastki. Dwa pojedynki były dość jednostronne, ale trzeci trwał już ponad 30 minut i zakończył się zwycięstwem Bartłomieja Rogalskiego. Do 16 awansowali również Michał Stanosz - wracający do turniejów po bardzo długiej przerwie, oraz Damian Mandrysz.

Walka o ostatnie trzy miejsca była toczona w grupie „każdy z każdym”. Okazało się, że bezkonkurencyjny był Jakub Jędrzejczak, zajmując ostatecznie 17 miejsce!

Pierwsza runda top16 to od razu zacięte pojedynki! Rozstawiony z nr 1 Bartosz Cierzuch trafił na ogromny opór zawodnika z eliminacji - Damiana Mandrysza. Ostatecznie jednak go pokonał 3-2. Wszyscy trzej zawodnicy z eliminacji doprowadzili do 5 setówek w pierwszej rundzie turnieju. Jednak tylko Bartek Rogalski ją wygrał i odprawił do drabinki pocieszenia turniejową „czwórkę” – Artura Głuchowskiego. Robert Jasiński – nr 2 turnieju, też musiał uznać wyższość niżej rozstawionego Oskara Wali.

Druga runda to zwycięstwa starych wyjadaczy turniejów. Maciek Synówka odprawił najwyżej rozstawionego Bartka Cierzucha 3-0. Stały bywalec turniejów w Kahunie - Łukasz Karolak, wygrał z Marcinem Ornochem, również 3-0. Jacek Grochowina zakończył passę Bartka Rogalskiego, pokonując go 3-0. Ostatnim półfinalistą został Oskar Wala, który wytrzymał zaciety pojedynek z Mateuszem Mentlewiczem.

Półfinały, choć zapowiadały się naprawdę ciekawie, to były jednak jednostronne. Do finału przeszli Maciek Synówka oraz Jacek Grochowina. Mecz o 3 miejsce rozstrzygnęli między sobą Oskar i Łukasz. Podium jednak należało do Oskara Wali.

Finał to pojedynek ogromnego doświadczenia Jacka (który grał w turniejach w Kahunie już w 2004 roku!!!) ze świeżym w squashu, ale bardzo doświadczonym w tenisie i wysportowanym Maćkiem Synówką. Wygrał jednak młodszy, o prawie 20 lat, specjalista od skrótów, Maciek Synówka. Wynik meczu 3-2.

Turniej zakończyliśmy wręczeniem nagród, pucharów i zaproszeniem do kolejnego turnieju Kahuna Cup 300+, który odbędzie się 5.10.2019! Zapraszamy!

WYNIKI TURNIEJU

STATYSTYKI