Aktualności

Zapisz się do newlettera

SIMPLE KAHUNA TEAM CUP

26.08.2014

W sobotę 23.08.2014 odbył się u nas w klubie turniej squasha SIMPLE KAHUNA TEAM CUP. Łącznie wzięło w nim udział 42 uczestników. Dzięki wsparciu technicznemu Best of Five przeprowadziliśmy rozgrywki wyjątkowo sprawnie, a wyniki można było śledzić on-line.

W turnieju damskim bezkonkurencyjne okazały się czołowe zawodniczki Polski - Dominika Witkowska i Paulina Krzywicka, które bez problemu dotarły do finału. W walce o złoto, lepsza okazała się młodsza z zawodniczek. Tym razem Dominice nie pomogło doświadczenie, a Paulina zagrała wyjątkowo dobrze i spokojnie, co zaowocowało zwycięstwem 3-1 (9:11, 11:9, 11:7, 11:6). W walce o trzecie miejsce Alicja Ślipczyńska z Krakowa pokonała pewnie Aleksandrę Miler z Lublina. Ali do zdobycia brązu wystarczyły 3 sety, a mecz zakończył się wynikiem 11:9, 11:5, 11:4. Bardzo udany debiut w turniejach PFSu zaliczyła Ania Kuczkowska, która zajęła bardzo dobre 5. miejsce.

Na turnieju OPEN pojawił się nowy w Polsce zawodnik prosto z Francji - Joan Lezaud [żoan lezo]. Mimo udziału naszych czołowych zawodników: Łukasza Stachowskiego i Wojtka Nowisza, to jednak Francuz od początku był faworytem. W pierwszej rundzie turnieju rozstawiony z numerem 6 Łukasz Popko z Białegostoku miał nie lada problem z nierozstawionym Michałem Stanoszem. Ostatecznie jednak wygrał 3:2. Ten mecz musiał sporo kosztować Michała, bo później zajął dalekie 22. miejsce. Warto podkreślić, że 3 czołowe zawodniczki z turnieju damskiego brały udział również w turnieju OPEN, w którym pokazały Panom, że potrafią bardzo dobrze grać w squasha. Paulina, Dominika i Alicja zajęły odpowiednio 11., 13. i 20. miejsce, za co należą im się ogromne gratulacje :-) W walce o ćwierćfinał Łukasz Kondratowicz oraz Maciek Kowalik byli o krok od sprawienia niespodzianek, lecz ostatecznie zajęli niestety 9. i 10. miejsca. Czołowy zawodnik z Kielc - Grzesiek Leżuch w ćwierćfinale zaskoczył 3-krotnego Mistrza Polski - Wojtka Nowisza i wygrał z nim pierwszego seta 11:4. Jednak Wojtek po pierwszym secie wrócił na kort zdeterminowany i zdecydowanie wygrał kolejne 3 sety 11:1, 11:3, 11:1. W półfinałach spotkali się faworyci: Joan Lezaud z Łukaszem Stachowskim oraz Wojtek Nowisz z Marcinem Ratigowskim. Pierwszy półfinał przyciągnął wielu kibiców. Wszyscy chcieli przekonać się jak poradzi sobie aktualny numer 1 rankingu PFS z 5. zawodnikiem Francji. Niestety Łukasz nie był w stanie zagrozić Joanowi i przegrał mecz dość szybko 0-3 (9:11, 9:11, 4:11). Drugi półfinał, Marcina z Wojtkiem, to dosyć częsty mecz pośród kahunowych turniejów, który jak zawsze skończył się na korzyść tego drugiego. Tym samym o 3. miejsce walczyli Marcin Ratigowski z Łukaszem Stachowskim. Brąz ostatecznie zdobył polski numer 1. W finale zagrali Wojtek Nowisz z Joanem Lezaud. Niestety Wojtkowi nie udało się pomścić porażki Łukasza i przegrał z Francuzem 3-1 (11:7, 11:8, 8:11, 11:8).

Cały turniej zakończyliśmy ucztą, na której oprócz mięsa z grilla i sałatek można było napić się napojów wyskokowych. Dla niektórych świętowanie turnieju zakończyło się w centrum Warszawy w godzinach porannych, a nasz francuski gość zapoznał się z polską gościnnością ;-)

Joan Lezud pokazał nam solidnego francuskiego squasha. Dla tych którzy chcieliby nauczyć się od niego mistrzowskich zagrań, zapraszamy na lekcje, których Joan udziela w naszym klubie od 24. do 30.09.2014. Zapisy w recepcji klubu pod numerem 667 58 74 74 lub 22 858 74 74.