Aktualności

Zapisz się do newlettera

Squash Festival - Kahuna squashową stolicą Polski!

27.06.2017

Kahuna squashową stolicą Polski!

Zakończyliśmy 3-dniowe święto squasha w naszym klubie, Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017.

Najlepsi zawodnicy z kraju i zagraniczne gwiazdy(m.in. lider światowego rankingu, Gregory Gaultier) grały w dniach 22-24.06 na kortach klubu Kahuna i oraz pokazowym szklanym, który wystawiliśmy przed biurowcem Royal Wilanów.

W rozgrywkach 16 najlepszych drużyn męskich i damskich, a także 10 czołowych ekip juniorskich starało się o tytuły Mistrzów Polski w swoich kategoriach. Z dumą możemy poinformować Was, że aż dwa złote medale zdobyły drużyny PURETECH Kahuna Team.


 

Wśród pań, nasz zespół w składzie Laura Massaro (obecnie #4 w rankingu PSA), Magda Kamińska, Anna Jurkun, Klaudyna Zarówna, Emilia Kaniewska i Iwona Dąbrowska nie miał sobie równych. W finale Kahuna pokonała obrończynie tytułu ze Squash and More Hitgirls.

- Bardzo lubię to miejsce, w Kahunie czuję się jak w domu - mówiła Laura Massaro. - Grałam już w rozgrywkach ligowych w wielu krajach, ale chyba nigdzie nie organizuje się ich z takim rozmachem jak w Polsce - dodała reprezentantka Anglii i Mistrzyni Świata 2013.

W finale męskim emocji nie brakowało aż do ostatniej piłki. W sobotę na trybunach przed szklanym kortem przy ulicy Franciszka Klimczaka 1 zgromadziło się ponad 500 osób, którym drużyny Kahuny i SquashCity and Euvic zafundowały prawdziwy spektakl.

Było już po północy, kiedy okazało się, że o zwycięstwie zadecyduje dopiero ostatni mecz, Wojtek Nowisz (Kahuna) kontra Marcin Karwowski (SquashCity). Po czterech równych setach, w piątym na prowadzenie 8-4 wyszedł już Karwowski, ale Nowisz zaczął odrabiać straty, obronił jedną piłkę meczową i ostatecznie wygrał 12-10, zapewniając Kahunie powrót na tron w polskim squashu.

- Dziękuję, że przyszliście na to spotkanie i zostaliście do samego końca. Doping kibiców naprawdę niósł mnie w trudnych momentach tego meczu. Atmosfera była niesamowita! - mówił po meczu Nowisz.

Mistrzostwa - poza rozgrywkami profesjonalistów - miały też przede wszystkim promować squasha. Pomógł w tym kort szklany, celowo ustawiony w popularnym miejscu na warszawskim Wilanowie, tuż obok ścieżki rowerowej i biegowej, przed biurowcem Royal Wilanów. 

 

Każdego dnia z darmowych lekcji w tym miejscu korzystało po kilkadziesiąt osób w każdej godznie.

- Zainteresowanie było spore. Często ustawiały się do nas kolejki. Głównie młodzieży, ale squasha próbowały też osoby w starszym wieku. Wszyscy zapewniali, że chętnie spróbują kiedyś zagrać jeszcze raz, więc swoją misję chyba wykonaliśmy dobrze – mówi Michał Wnuk, jeden z trenerów, który w tym tygodniu udzielał darmowych lekcji na szklanym korcie.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały weekend ze squashem na Wilanowie: sponsorom, zawodnikom i przede wszystkim kibicom, bo to dla Was trenujemy, gramy... i z Waszą pomocą wygrywamy!