Aktualności

Zapisz się do newlettera

Szklany kort i gwiazdy światowego squasha już niedługo w Wilanowie!

12.05.2017

Możemy oficjalnie ogłosić, że najważniejsze mecze Drużynowych Mistrzostw Polski 2017 (22-24.06) zostaną rozegrane na szklanym korcie ustawionym… przy ulicy Klimczaka 1 w Warszawie!

Co to za miejsce? Warszawiacy kojarzą tę okolicę zapewne z budynkiem biurowca/mini-centrum handlowego Royal Wilanów. Osobom spoza stolicy trzeba wyjaśnić, że to wyjątkowa, bardzo lubiana, zielona przestrzeń w „miasteczku Wilanów”.

– To bardzo popularne miejsce spotkań. Tutaj w cieplejsze dni przychodzą całe rodziny, osoby lubiące aktywny wypoczynek – tłumaczy Wojtek Nowisz, organizator DMP 2017. – Na miejscu są boiska, ścianka wspinaczkowa, trampoliny dla dzieci, a obok przebiega ścieżka rowerowa w stronę Lasu Kabackiego. Będzie tam kogo zarażać squashem – dodaje Nowisz.

Szklany kort zostanie więc ustawiony tylko 3 kilometry od klubu Kahuna Squash and Badminton, gdzie w ciągu dnia będą rozgrywane mecze Mistrzostw. Przemieszczanie się zawodników i kibiców między tymi lokalizacjami nie powinno zająć więcej niż 5-10 minut jazdy samochodem.

– To centralne dla tej części Warszawy miejsce, które mieszkańcy kojarzą ze sportem i wcześniejszymi eventami: miasteczkiem kibica podczas Euro 2016 czy zimowym snowparkiem. Jest najlepszym wyborem dla naszej imprezy i wierzę, że razem stworzymy tam niezapomnianą atmosferę – podsumowuje Nowisz.

PS. jak widać na poniższym zdjęciu (fot.Tomasz Szediwy) jednej z imprez organizowanych przy Royal Wilanów, to naprawdę może się udać!

Autor: Adrian Fulneczek (7 dni dookoła kortu)