Aktualności

Zapisz się do newlettera

Szkoła squasha i badmintona Grupy o2

26.10.2010

   W naszym klubie po raz kolejny odbyła się „Szkoła squasha i badmintona Grupy o2". Mimo iż pogoda tego dnia była zdecydowanie wakacyjna, miłośnicy obu tych sportów dopisali i licznie zjawili się na kortach. W zabawie czynny udział wzięło około 50 osób. Scenariusz, kolejnej już edycji, był trochę inny niż zazwyczaj.  Po pierwsze, zorganizowano krótszy trening, a sam turniej odbył się w podziale panie/panowie. Na treningu nie mogło zabraknąć jednego z lepszych Kahunowych trenerów, czyli Tomasa Hrazskiego, który wraz z  Mackiem i Kubą innym trenerem udzielał lekcji, porad i wskazówek jak poprawnie grać . Wśród wszystkich uczestników poziom gry był zróżnicowany. Było to spowodowane tym, że niektórzy z nich regularnie grają w squasha np. regularnie biorąc udział w „Szkołach grupy o2", a inni dopiero co się przełamali i wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Dlatego żeby wyrównać poziom, Ci którym kort i rakieta do squasha nie są obce, zdecydowali się na wzięcie udziału w treningu i turnieju badmintona. Dla większości z nich było to pierwsze starcie na prawdziwych, profesjonalnych badmintonowych kortach, gdyż znaczna część uczestników grała wcześniej jedynie w kometkę. Jak się okazało, gra  na kortach w klimatyzowanej hali bardziej odpowiadała zawodnikom niż gra w pełnym słońcu, na zewnątrz. Niektórzy z nich obiecali, że będą stałymi graczami w naszym klubie.


Damski turniej squasha wygrała faworytka - Ania. W turnieju męskim pierwsze miejsce przypadło Maćkowi, który również był faworytem tego turnieju. Natomiast, w damsko-męskim turnieju badmintonowym zwyciężył Marcin.


Na sam koniec była chilloutowa imprezka na tarasie przy grillu w klubowym ogrodzie. Dopisała pogoda, która była tego dnia jak na zamówienie-idealna oraz dopisała atmosfera, którą zapewnili sami uczestnicy.