Aktualności

Zapisz się do newlettera

Tequila Mobile Polish Junior Open

22.05.2011

 

  Pierwsze w historii polskiego squasha - Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów - Tequila Mobile Polish Squash Junior Open zakończone!

System rozgrywek był następujący: w kategorii BU11 grupa każdy z każdym, BU13 i GU13 najpierw eliminacyjna grupa każdy z każdym, następnie drabinka. W kategorii BU15 dwie eliminacyjne grupy A i B  każdy z każdym i następnie drabinka. No i kategorie wiekowe GU17 i BU19 rozgrywane były drabinką.

Dnia 21 maja o godz. 10:00 w Kahunie rozpoczęło się Tequila Mobile Polish Junior Open. Pierwsze mecze rozegrali juniorzy w kategoriach GU13 oraz BU15. Nadiya Usenko z Ukrainy, z pozoru cicha, skromna dziewczynka, pokonała 3:1 swoją rywalkę pochodzącą, również z Ukrainy Alinę Bushmę. Kolejne mecze Nadiya także wygrała. Najcięższy z nich, młoda Ukrainka rozegrała z Czeszką Denisą Rohunovą (emocjonujące 5 setów 11:7,11:13,5:11,11:5,11:7). Denisa nie powstrzymała łez - tak mało brakowało do zwycięstwa.

Na korcie obok walczyła reprezentantka Malty - Kim Cauchi z Czeszką - Denisą Rohunovą. Wynik meczu 3:1 dla Denisy. Na korcie nr 7, junior z Ukrainy, Dmytro Pogrebnyak walczył z Matejem Prochazką, wygrywając z nim 3:0. Następny mecz rozegrał się między polskimi juniorami Krzysiem Dobrzeleckim i Maciejem Kowalskim. Krzyś pokonuje Maćka 3:0. Już po pierwszych meczach widzimy potencjalnych pretendentów do wygrania poszczególnych kategorii.

O 11.30 rozgrywki rozpoczęli juniorzy z kategorii BU19. Saad Shahid z Pakistanu walczył na korcie z Adamem Pełczyńskim. Saad wygrał 3:0. Kolejny mecz Saada z Jankiem Gajlem, to również wygrana 3:0. Gdyby Janek, nie założył od razu, że przegra, może udałoby mu się urwać chociażby jednego seta. Mimo wszystko należą mu się wielkie brawa za zwycięstwo z Michałem Kotrą 3:0, a następnego dnia dostarczenie wielu emocji podczas półfinału z Kubą Wasilewskim. Kuba z kolei w wyrównanym meczu z Vasilem Hapunem, z Moldawii wygrał 3:2. Jakub Handschuh (Polska) przegrywa z Jakubem Solnickym 0:3. Już po pierwszej rundzie Solnicky z Shahidem kreują się na głównych faworytów turnieju.

12.00 - zaczęły dziewczyny U17. Tutaj bez większych niespodzianek. Kristina Velicka wygrała z Nadią Sak 3:0, Natalia Ryfa z Klaudią Borek 3:0, Paulina Krzywicka z Olą Wittchen 3:0, zaś Krsistina Kiejikova z Olą Podziewską 3:0.

12.30 - chłopcy U13. Byrtus Viktor wygrał 3:1 z Benjaminem Bergelem, Dvonc David z Jankiem Walczukiem 3:0, a Piotr Hemmerling z Łukaszem Czarneckim 3:0.

14.30 - na kort weszli najmłodsi. Niestety jeden z juniorów - Filip Woziwodzki zachorował i został w łóżku. Na szczęście jego brat - Kuba nie zawiódł i walczył bardzo dzielnie.J Mecz Michał Podziewski - Tytus Felbór wygrał Michał 3:1. Pomimo przegranej brawa dla Tytusa, który urwał Michałowi jednego seta. Kolejne mecze Michała to same wygrane 3:0. Kuba (poza przegraną z Michałem) również wygrał resztę swoich meczy. Tytus zwyciężył z najmłodszym zawodnikiem - Patrykiem Zakrzewskim, 3:1. Wszystkie mecze w kategorii BU11 zostały rozegrane w sobotę. Po ostatniej rozgrywce o godz. 18:00 nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Czwarte miejsce zajął Patryk Zakrzewski (Poznań, MySquash), 3 miejsce należało do Tytusa Felbór (Poznań, MySquash), 2 miejsce dla Kuby Woziwodzkiego (Warszawa, Kahuna), a pierwsze dla Michała Podziewskiego (Warszawa, Squash City). BRAWO chłopaki!!

Po wszystkich sobotnich meczach, w kahunowym ogrodzie czekało na wszystkich grill party J Nawiązują się znajomości, przyjaźnie.

Niedziela, 22.05.2011

O 10.00 zaczęły się mecze o podium oraz finały. Na korcie nr 7 Rohunova z Cauchi walczyły o 3. miejsce. Po 4 setach, wygrała Rohunova 3:1. Na korcie obok, o 1. miejsce walczyły dwie reprezentantki Ukrainy, Nadiya Usenko z Aliną Bushmą. Pierwsze dwa sety wygrała Nadiya, ale w kolejnych dwóch Alina pokazuje siłę walki i wygrywa je doprowadzając tym samym do remisu w setach 2:2. Ostatni, decydujący i najbardziej emocjonujący set wygrywa nieco starsza Nadiya i zajmuje tym samym 1. miejsce w kategorii GU13.

O 10.30 półfinał i finał w kategorii BU13. W półfinale spotkał się Davic Dvonc z Benjim Bergelem. Finał rozegrał się między Viktorem Byrtusem, a Piotrkiem Hemmerlingiem. Piotrek dał z siebie wszystko, ale ostatecznie 3:0 wygrywa Viktor.

Finał i półfinał kategorii BU15 zaczął się o 11.00. W półfinale Sebek walczył z Prochazkim i ostatecznie wygrywał 3:0. Finał był już bardziej emocjonujący. Dmytro Pogrebnyak z Patrikiem Pelechem. Pierwsze dwa sety wygrywał Dmytro (11:2,11:4), w 3. secie Patrik zmobilizował się i zwyciężył 11:9. Dmytrowi brakowało tylko jednego seta, żeby zająć pierwsze miejsce. Patrik walczył o każdą piłkę, nie poddawał się....jednak Dmytro wygrał w ostatnim secie 11:6.

Nadszedł czas na półfinał i finał dziewczyn U17. O 3. miejsce walczyła Paulina Krzywicka z Kristiną Velicką. Wielkie brawa dla Pauliny, która wygrała 3:0. (mimo że, niecały miesiąc temu zerwała torebkę stawową stawu skokowego). W międzyczasie rozegrał się finał między Natalią Ryfą a Dominiką Kieijkovą. Pierwszy set, szybki, 11:1 dla Dominiki. Ale Natalia w dwóch kolejnych zdobyła trochę więcej punktów, w drugim 5, a w trzecim 7. Ostatecznie przegrała 0:3, zajmując 2. miejsce tuż za Dominika Kieijkovą.

12.00 - finał i mecz o 3 miejsce BU19 czyli dwa najbardziej wyczekiwane spotkania. W półfinale zagrali polscy juniorzy - Janek Gajl i Kuba Wasilewski. Pojedynek był wyrównany. Pierwszego seta wygrał Janek (11:2), natomiast drugiego przegrał (3:11). Doping kibiców zmobilizował Janka i kolejny już wygrał 11:9. 4. set wygrał znowu Kuba (11:6). W setach było więc 2:2,ale ostatni należał do Janka, który pokonał Kubę 11:5. Brawo Janek!

Finał BU19 to starcie Pakistanu z Czechami. Wiadomo było niemal od początku, że w finale spotka się Saad Shahid z Jakobem Solnickym. Pierwszy set 11:2 wygrał Saad, w drugim Jakob pokazał na co go stać i zwyciężył 11:9, kolejny nelażał do Saada 11:9, a kolejne dwa to walka na przewagi. 4. set wygrał Jakob 13:11, odwracając 3 piłki meczowe, zaś ostatni 5 set należy do Saada 12:10 który odwrócił 2 meczbole. Wynikiem 3:2 Saad zajmuje 1 miejsce w kategorii BU19.

Jeden z trenerów napisał: „dobra ! może nie wygraliśmy ... ale był to jeden z najfajniejszych turniejów w moim życiu!!!!'. Więcej komentarzy chyba nie potrzeba J

Dziękujemy wszystkim graczom, rodzicom, trenerom, kibicom. Dziękujemy sponsorom - Tequila Mobile oraz Karakal za wsparcie finansowe. To była udana impreza! Mamy nadzieję, że weźmiecie udział w kolejnym Polish Junior Open, który odbędzie się w dniach 11-13 listopada 2011 w klubie Kahuna !:)))

Wyniki:

G13:
1. Usenko Nadiya (UKR)
2. Bushma Alina (UKR)
3. Rohunova Denisa (CZE)
4. Kimberley Cauchi (MLT)
5. Simickova Kristina (SVK)

G17:
1. Kejikova Dominika (CZE)
2. Ryfa Natalia (POL)
3. Krzywicka Paulina (POL)
4. Velicka Karin (SVK)
5. Borek Klaudia (POL)
6. Wittchen Ola (POL)
7. Sak Nadia (POL)
8. Podziewska Ola (POL)
    

B11:
1. Podziewski Michał (POL)
2. Woziwodzki Jakub (POL)
3. Felbór Tytus (POL)
4. Zakrzewski Patryk (POL)
5. Woziwodzki Filip (POL)


B13:
1.Byrtus Viktor (CZE)
2. Hemmerling Piotr (POL)
3. Dvonc David (SVK)
4. Bergel Benjamin (CZE)
5. Czarnecki Łukasz (POL)
6. Walczuk Jan (POL)

B15:
1. Pogrebnyak Dmytro (UKR)
2. Pelech Patrik (CZE)
3. Sebek Josef (CZE)
4. Matej Prochazka (SVK)
5. Dobrzelecki Krzysztof (POL)
6. Słowiński Maciej (POL)
7. Kowalski Maciej (POL)
8. Uryga Jan (POL)
9. Kordalewski Mikołaj (POL)

B19:
1. Saad Shadid (PAK)
2. Solnicky Jakub (CZE)
3. Gajl Janek (POL)
4. Wasilewski Kuba (POL)
5. Kotra Michał (POL)
6. Vasiliy Hapun (MOL)
7. Handschuh Jakub (POL)
8. Pełczyński Adam (POL)


Zdjęcia z pierwszego dnia dostępne pod tym linkiem.
Wyniki dostępne pod tym linkiem.