Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej Ernst&Young Wakacje 2011

23.08.2011

 W ostatnią sobotę 20.08 firma Ernst&Young zorganizowała turniej squasha dla swoich pracowników. Rozgrywki zostały podzielone na 2

kategorie: damską i męską. W pierwszej wystąpiło 5 zawodniczek, a w drugiej 20 zawodników. Był to już kolejny turniej zorganizowany przez EY dla pracowników, a więc tym samym świetna okazja do sprawdzenia postępów od ostatnich rozgrywek. 

 
Spragnieni gry zawodnicy rozpoczęli rozgrywki fazą grupową, która miała ich podzielić pod względem siły gry i tak też się stało. Nie wszystko jednak potoczyło się według oczekiwań. Marceli, który na ostatnim turnieju zajął wysokie 8. miejsce, tym razem trafił do grupy walczącej o miejsca 11-15, by ostatecznie zająć 17 miejsce. W grupie, w której ciężko było wskazać faworyta, po zaciętej walce zwycięzcą okazał się Jeremi. Jednak w dalszych rozgrywkach niestety nie poradził sobie z silnymi rywalami i ostatecznie zajął 5. miejsce.
 
W turnieju damskim bezkonkurencyjna okazała się Ania Dobosz, wyprzedzając drugą Klaudię Grzeczyńską i trzecią Anię Wcisło. Po rozegraniu wszystkich meczy w swojej kategorii postanowiła pokazać facetom jak się gra w squasha. Dołączyła do grupy walczącej o miejsca 16-20 i nie przegrała żadnego meczu!!! Pozostałe Panie postawiły na dobrą zabawę i po turnieju dalej krzyżowały rakiety na korcie, rozwijając swoje umiejętności.

Po wielu godzinach zaciętych rozgrywek, przeplatanych przekąskami uzupełniającymi energię zawodników, doszło do meczy finałowych. O zaszczytne 3. miejsce walczyli Michał Wojnarowski (główny organizator od strony EY) oraz Janek Szpetulski-Lazarowicz. Ten drugi okazał się jednak znacznie lepszy, czym zapewnił sobie miejsce na podium. Ostatnim meczem turnieju był pojedynek faworyta Adama Kowalika z obrońcą tytułu Wojtkiem Derdą. Mecz stał na wysokim poziomie, w związku z czym wszyscy chętnie się zebrali, żeby kibicować kolegom z pracy. Ostatecznie dominację potwierdził Wojtek wygrywając mecz 3-1 i zapewniając sobie najwyższy stopień podium. 
 
Po finale organizatorzy zaskoczyli publiczność meczem pokazowym najlepszych zawodników grających w Kahunie. Byli to: Wojtek Nowisz - 3-krotny Mistrz Polski, oraz Dan West - wybitny zawodnik importowany z kolebki squasha, czyli Anglii. Po emocjach związanych z rywalizacją sportową przyszedł czas na wręczenie nagród, grilla i napoje wyskokowe. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych!!!