Aktualności

Zapisz się do newlettera

TURNIEJ LATO W KAHUNIE

07.07.2010

Lato zagościło na dobre, dlatego z tej okazji postanowiliśmy umilić Wam gorący, wakacyjny czas i zorganizowaliśmy specjalnie dla miłośników squasha turniej z cyklu 4 pory roku - „Lato w Kahunie' kat. B. Mimo iż pora wakacyjna  trwa już od kilku dni, to uczestnicy nas nie zawiedli. Turniej rozpoczął się o 10:30, ze względu na kibiców piłki nożnej, tak aby umożliwic im obejrzenie meczu ćwierćfinałowego. 

Jak się okazało już na samym początku turnieju było wiele niespodzianek. Największą z nich okazał się mecz między Wojtkiem Kaźmierowskim a Michałem Brańskim. Wojtek, który wg rankingu PFS zajmuje wysokie 21 miejsce, przegrał już w pierwszej rundzie z Michałem, zajmującym pozycję nr 210. Michał okazał się czarnym koniem turnieju, wygrywając 3:1 z Pawłem Wierzbickim oraz 3:0 z Tomkiem Banasiakiem, tym samym zajmując ostatecznie 5 miejsce. Kolejną niespodzianką okazał się mecz Sławka Nowisza (PFS# 200) z Waldkiem Kobusem (PFS #65), który wygrał 3:2. Ostatecznie zajął 7 miejsce. Paweł Wierzbicki ( PFS #197), również okazał się niespodzianką tego turnieju, zajmując 8 miejsce i tym samym wyprzedził graczy zajmujących znacznie wyższe miejsca wg rankingu PFSu. O miejsca 17-21 zorganizowano turniej pocieszenia systemem każdy z każdym, który wygrał Arek Podziewski. Paulina Krzywicka, najmłodsza z wszystkich zawodników i jako jedyna uczestniczka udowodniła, że mimo swojego młodego wieku może pokonać o wiele starszych od siebie mężczyzn i ostatecznie zajęła 20 miejsce.


Pierwsze dwa miejsca na podium należały do reprezentantów Poznania, którymi byli Piotr Wałek oraz Łukasz Stachowski. Po cztero setowym meczu zwyciężył Piotrek przed Łukaszem wygrywając 3:1. Trzecie miejsce przypadło Krzyśkowi Pieńkowskiemu, który wygrał również w 4 setowym meczu 3:1 z Marcinem Ratigowskim. Po turnieju przyszedł czas na letni relaks w ogrodzie, był grill, słodkości, świetna atmosfera i jak na lato przystało, piękna, słoneczna pogoda. Część osób, została po turnieju, aby obejrzeć ćwierćfinałowy mecz między Argentyną, a Niemcami,a druga część skorzystała z pięknego słońca i poddała się kąpielom słonecznym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że sobotni dzień spędzili aktywnie i miło i oby takich dni było więcej ;-)


A oto końcowa klasyfikacja z turnieju „Lato w Kahunie' kat.B :1. Wałek

2. Stachowski

3. Pieńkowski

4. Ratigowski

5. Brański

6. Banasiak

7. Nowisz

8. Wierzbicki

9. Kaźmierowski

10. Skublewski

11. Gogłuska

12. Świerczyński

13. Wilk

14. Kobus

15. Olczak

16. Polończyk

17. Podziewski

18. Młynarski

19. Kaliski

20. Krzywicka

21. Iwan