Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej MASTERS Ligi Badmintona zakończony!

25.03.2019

W sobotę 23.03.2019 odbył się turniej zwieńczający sezon 2018 Ligi Badmintona w Kahunie. W rozgrywkach wystartowało 8 najlepszych graczy z 12 kolejek sezoonu 2018. Cały turniej był bardzo intensywny i zacięty, a gracze w ciągu 4 godzin rozegrali po 5 meczy.

Gracze rozpoczęli mecze o 13:00 w dwóch grupach czteroosobowych. W Grupie A faworytem był lider rankingu Ligi Badmintona Adam Nowak. Adam swoją formę potwierdził, choć rywalizację rozpoczął od przegranego seta z Irkiem Stacewiczem. Drugie miejsce zajął Arek Drewniak, który przystąpił do turnieju w rewelacyjnej formie. Michał Kopania nie dał rady kontuzji łokcia i ostatecznie był 3 w grupie.

W Grupie B walka była wyjątkowo zacięta. Świadczy o tym to, że trzech zawodników zakończyło grupę z dwoma zwycięstwami i jedna porażką. Ponadto faworyt bukmacherów Jacek Sadrzak coś naciągnął w pośladku i w rezultacie przegrał wszystkie mecze! Hubert Karwacki zaczął turniej wybitnie, ale z każdym meczem tracił siły. Najlepszy bilans punktowy Jarka Nowisza doprowadził go do zwycięstwa w Grupie B. Zaś Hubert Karwacki wyszedł z drugiego miejsca. Szczęścia zabrakło Michałowi Zakroczymskiemu, którego przegrany set z Jackiem Sadrzakiem, kosztował awans do półfinałów.

Kolejnym etapem rozgrywek były pojedynki w drabinkach o miejsca 1-4 oraz 5-8.

5 miejsce zajął ostatecznie Michał Zakroczymski przed Michałem Kopanią.

W półfinałach 1-4 Adam Nowak trzymał formę, choć z Hubertem Karwackim nie było łatwo. Ciekawe jakby się zakończył mecz gdyby się spotkali na samym początku rywalizacji? W drugim półfinale o zwycięstwie zadecydował trzeci set! I to Jarek Nowisz wyszedł z niego zwycięsko, a Arek Drewniak musiał się zadowolić walką o 3 miejsce.

Lepsza wytrzymałość i hart ducha dała Arkowi gładkie zwycięstwo nad Hubertem Karawckim w meczu o 3 miejsce. Napięty grafik oraz zmęczenie spowodowały, że finał też był dość jednostronny i Adam Nowak zgarnął wszystko! Puchar za cały sezon 2018 oraz za turniej MASTERS! Drugie miejsce dla Jarka Nowisza!

Dziękujemy zawodnikom oraz kibicom którzy wspierali ich rywalizację! Ponadto warto wspomnieć o FlyEye - systemie, który przeniósł poziom rywalizacji w zupełnie inny wymiar. Zawodnicy mogli sprawdzać na bieżąco zagrania bliskie linii, a system kamer wszystko bardzo prezyzyjnie wyłapywał i prezentował na tabletach! Wszystko to w połączeniu z systemem sędziowskim Best of Five dało wyjątkowo zaawansowany technologicznie turniej ;-)