Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej Sephora Kahuna Cup vol. 1 zakończony!

03.02.2015

Sephora Kahuna Cup vol. 1 – najmodniejszy turniej stycznia oficjalnie zakończony! 

W sobotę, 31 stycznia 2015 r., mieliśmy przyjemność wystartować z pierwszym z serii najmodniejszych turniejów sezonu – Sephora Kahuna Cup! Pomimo okresu feryjnego frekwencja dopisała. W turnieju OPEN udział wzięło 42 zawodników, w turnieju DAMSKIM 11 zawodniczek, natomiast w juniorskim OU15 – jedenastu pasjonatów squasha.

Turniej OPEN już od pierwszej rundy obfitował w niespodzianki: przede wszystkim najmłodszy jego uczestnik - Olek Wierzba (12 lat) zwyciężył z Danielem Jarosem (151. pozycja w rankingu PFS). Następnie Natalia Ryfa pokonała Krzyśka Januszewskiego znanego z Warszawie z dobrych wyników w lokalnych ligach. Warto podkreślić, że zarówno Olek, jak i Natalia to podopieczni naszej klubowej trenerki Ani Jurkun.

Druga runda natomiast najbardziej szczęśliwą okazała się być dla Michała Teicherta, który według drabinki powinien zmierzyć się z jednym z faworytów – Łukaszem Stachowskim. Szczęśliwie dla Michała, (zapewne trochę mniej dla widowni) Łukasz nie pojawił się na turnieju ze względu na zatrucie pokarmowe.

W trzeciej rundzie ponownie mieliśmy kilka kolejnych niespodzianek: Robert Gogłuska (pozycja nr 78 w rankingu PFS) pokonał Grześka Kwiatkowskiego (pozycja nr 46), natomiast Krzysiek Pieńkowski (pozycja nr 52 w rankingu PFS) zwyciężył z Markiem Jankowskim (pozycja nr 18) i to aż 2:0!

Na 33. pozycji udział w turnieju zakończył Sławek Nowisz, który o przysłowiowy włos przegrał tylko jeden mecz, ale za to z wielokrotną Mistrzynią Polski – Dominiką Witkowską wynikami w setach 11:13 i 12:14.

Na 17. miejscu uplasował się Andrzej Wierzba, który tego dnia przegrał jedynie z Pawłem Michalczukiem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Michał Teichert wykorzystał w pełni szansę daną mu po walkowerze ze Stachowskim i ostatecznie zajął bardzo wysokie 6. miejsce.

Jeśli chodzi o podium, to tutaj obyło się raczej bez niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami całkowicie zostało ono zajęte przez faworytów: Karwowskiego, Nowisza i Atrasa.

Zwycięstwo zasłużenie przypadło Marcinowi Karwowskiemu, którego ćwierćfinał z Kaleemem Khanem, półfinał z Przemkiem Atrasem i finał z Wojtkiem Nowiszem to trzy najdłuższe mecze turnieju. Marcin podczas turnieju rozegrał 5 meczy i musiał spędzić prawie 150 minut na korcie. Ciekawostka: najnowszy rekord świata w długości meczu, to pojedynek pomiędzy Leo Au a Shawnem Delierre 3:2, który trwał 170 minut.

Turniej DAMSKI rozpoczął się ciężkim pojedynkiem pomiędzy Agatą Bartolewską a Gosią Rzeszutko, który ostatecznie wygrała ta druga wynikiem 3:2.

Gosia kontynuowała zacięte mecze także w drugiej rundzie. Kolejny mecz rozegrała z Nazią Mohamed, ale tym razem poległa w pięciu setach.

Agata Bartolewska po przegranym meczu w pierwszej rundzie wygrała wszystkie pozostałe. Ostatecznie zajęła 9. miejsce. Co ciekawe, po turnieju od razu wyruszyła na kilkugodzinny maraton rowerowy. Widocznie turniej squashowy był zbyt mało męczący ;) Gratulujemy sportowego ducha i świetnej formy!

5. miejsce w turnieju wywalczyła Joanna Nowak.

W walce o 3. pozycję lepsza okazała się Nazia Mohamed, która pokonała Malwinę Brzeską 3:2.

Zarówno Gosia, jak i Nazia oprócz zaciętych pojedynków w kategorii DAMSKIEJ, swoje boje toczyły także w turnieju OPEN, co oznaczało prawie całkowity brak przerw i odpoczynku. Podobnie z resztą, jak finalistki Natalia Ryfa i Dominika Witkowska.

Finał okazał się zaskakująco jednostronny – Natalia wygrała 3:0, wręcz demolując Dominikę. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy.


W turnieju OU15 najbardziej zaciętym pojedynkiem okazała się być walka Roberta Janasiewicza z Olkiem Fordońskim, wygrana ostatecznie 3:2 przez Roberta.

Bezkonkurencyjnie turniej w kategorii OU15 wygrał Andrzej Wierzba nie tracąc ani seta.

9. miejsce zajął Kacper Janus, 5. Olek Wierzba, który zapewne mógłby powalczyć o wyższą lokatę, gdyby nie dosyć szybkie spotkanie ze starszym bratem. Na 3. miejscu uplasował się Piotr Nowak, natomiast na 2. – Kuba Fordoński.


Cieszymy się, że nasz nowy cykl turniejów przypadł Wam do gustu! Bardzo dziękujemy firmie Sephora - głównemu sponsorowi, za zapewnienie atrakcyjnych nagród. Warto wspomnieć, że wyróżnieni zostali nie tylko zwycięzcy, ale także zawodnicy plasujący się na niższych pozycjach. Jesteśmy przekonani, że jest to początek długiej i owocnej współpracy.
Podziękowania składamy także grupie Wirtualna Polska za wsparcie techniczne przy transmisji meczy on-line.

Drugi turniej z serii Sephora Kahuna Cup już niedługo! Zapraszamy na vol. 2 za niecały miesiąc – 28. lutego!

Szczegółowe wyniki oraz statystyki dzięki Best of Five

Klasyfikacja końcowa kategorii Damskiej:

1 Natalia Ryfa
2 Dominika Witkowska
3 Nazia Mohamed
4 Malwina Brzeska
5 Joanna Nowak
6 Małgorzata Rzeszutko
7 Monika Budrewicz
8 Monika Świerczyńska
9 Agata Bartolewska
10 Anna Kuczkowska
11 Magda Kasiewicz

 

Klasyfikacja końcowa kategorii Juniorskiej OU15:

1 Andrzej Wierzba
2 Jakub Fordoński
3 Piotr Nowak
4 Robert Janasiewicz
5 Aleksander Wierzba
6 Aleksander Fordoński
7 Aleksander Kanton
8 Kuba Puzio
9 Kacper Janus
10 Michał Dąbrowski
11 Jan Szcześniak

 

Klasyfikacja końcowa kategorii OPEN:

1 Marcin Karwowski
2 Wojciech Nowisz
3 Przemysław Atras
4 Jakub Jaworski
5 Kaleemullah Khan
6 Michał Teichert
7 Krzysztof Pieńkowski
8 Robert Gogłuska
9 Grzegorz Kwiatkowski
10 Łukasz Kondratowicz
11 Marek Jankowski
12 Maciej Kowalik
13 Paweł Michalczuk
14 Tomasz Banasiak
15 Marcin Bartolewski
16 Tomasz Fajfer
17 Andrzej Wierzba
18 Piotr Zagajewski
19 Natalia Ryfa
20 Andrzej Iwan
21 Sławomir Jurek
22 Bartosz Świerczyński
23 Aleksander Wierzba
24 Dominika Witkowska
25 Marcin Szymczak
26 Cezary Kramp
27 Michał Szostek
28 Tomasz Musiał
29 Adam Obara
30 Mikołaj Modrzewski
31 Sławomir Nowisz
32 Piotr Michałowski
33 Michał Stanosz
34 Małgorzata Rzeszutko
35 Aleksander Kanton
36 Ernest Lis
37 Daniel Jaros
38 Krzysztof Januszewski
39 Artur Rogalski
40 Gaweł Kot
41 Nazia Mohamed
42 Jacek Nitka