Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej Sephora Kahuna Cup vol. 2 zakończony!

02.03.2015

28. lutego 2015 roku rozegraliśmy drugi z cyklu turniejów squashowych Sephora Kahuna Cup! Rywalizację w vol. 2 rozpoczęli juniorzy. Na kortach na początku pojawiło się 10 juniorów w kategorii OU11 oraz 4 w OU15.

Spośród starszych zawodników najlepszym okazał się Robert Janasiewicz, który ograł wszystkich pozostałych graczy. Największy opór stawił mu zdobywca srebrnego medalu - Kuba Ostrowski. Natomiast trzecie i czwarte miejsce zajęli kolejno: Michał Dąbrowski i debiutujący w rozgrywkach –Maciek Panufnik.

Najmłodszą kategorię zdominował starszy z braci Krysiak – Leon. Wygrał wszystkie mecze 3:0 i nawet Kuba Zimecki, z którym spotkał się w finale, nie był w stanie urwać mu ani jednego seta. Brązowy medal wywalczył Krzysiek Kuc pokonując w meczu o 3. miejsce Antka Binasika, który z kolei musiał być już zmęczony wygranym 3:2, ale bardzo zaciętym półgodzinnym ćwierćfinale, który rozegrał wcześniej z Dominikiem Drzycimskim.

Następnie do rywalizacji przystąpili seniorzy w kategorii OPEN oraz juniorzy w kategorii OU13. Sześciu juniorów rozegrało swoje pojedynki dość szybko, a Leon Krysiak pomimo swojego młodego wieku po raz kolejny nie znalazł dla siebie wystarczająco silnego przeciwnika i zwyciężył takżekategorię OU13. Leon w finale zmierzył się z Kubą Puzio, brąz zaś przypadł Mikołajowi Marciniakowi.

Kategoria OPEN obfitowała w gwiazdy znane z polskich kortów. Obsada była bardzo liczna – w rozgrywkach wzięło udział ostatecznie 47 uczestników.

W pierwszej rundzie najciekawszym meczem okazał się pojedynek czołowej polskiej zawodniczki Natalii Ryfy oraz Marcina Szymczaka. Lepszy tym razem okazał się Marcin wygrywając ten półgodzinny pojedynek 2:1.

W drugiej rundzie Przemek Atras został zaskoczony przez ukraińskiego zawodnika Eugeniusza Korolenko i przegrał jednego seta, ale w decydującym nie pozostawił cienia wątpliwości i wygrał 11:0. Korolenko potwierdził swoją dobrą formę wygrywając pozostałe pojedynki 2:0 i zajmując ostatecznie 17. miejsce.

W trzeciej rundzie było bardzo blisko dwóch niespodzianek. Przemek Gnitecki prawie pokonał aktualnego Mistrza Polski Marcina Karwowskiego. Gdy doprowadził do wyniku 2:2 w setach i 6:0 w piątym, kibice byli już przekonani, że będą świadkami ogromnej sensacji. Marcin jednak pokazał swoje doświadczenie i ostatecznie obrócił losy meczu na swoją korzyść. Przemek nie zraził się tą porażką i zwyciężył pozostałe mecze. W ostatnim pojedynku o 9. miejsce wygrał z Łukaszem Kondratowiczem, który ostatnio cieszył się z największego sukcesu w karierze (11. miejsca na turnieju A).

Drugim zaciętym meczem w tej rundzie był pojedynek Grześka Multana z Kubą Jaworskim. Kuba pomimo problemów wygrał ten pojedynek 3:2 i mógł się cieszyć z miejsca w ćwierćfinale turnieju.

Tam przyszło mu się zmierzyć z Marcinem Karwowskim, który po raz kolejny potrzebował 5 setów, aby wygrać z kolejnym przeciwnikiem (najwidoczniej dwutygodniowa hiszpańska przerwa nie wpłynęła najlepiej na jego formę).

W innym ćwierćfinale ciekawy pojedynek stoczyli Łukasz Stachowski z Michałem Kotrą. Jak się później okazało był to najdłuższy mecz turnieju. Lepszym okazał się bardziej doświadczony Łukasz wygrywając 3:1.

Ostatni pojedynek w tej fazie turnieju rozegrali Wojtek Nowisz z Kamą Khanem – klasyk lat ubiegłych. Kama okazał się lepszym zawodnikiem i ograł Wojtka 3:2. Nowisz nie przegrał już żadnego meczu i zapewnił sobie 5. miejsce odprawiając po drodze Michała Kotrę 2:1 i Kubę Jaworskiego 2:1.

W półfinałach spotkali się Atras – Karwowski i Khan – Stachowski. W pierwszym pojedynku swoją wysoką formę potwierdził Przemek, który wygrał z „Niunieczkiem” 3:1. Dla Marcina po dwóch pięciosetowych pojedynkach mecz z Przemkiem okazał się już zbyt ciężki. W drugim półfinale Łukasz Stachowski postawił Kamie ciężkie warunki, które jednak okazały się niewystarczające. Khan zwyciężył po raz kolejny 3:2.

W meczu o 3. miejsce widać już było zmęczenie zawodników. Obaj szukali szybkich rozwiązań i kończenia wymian. Lepszy w tej grze okazał się Marcin Karwowski. Łukasz musiał się zadowolić 4. miejscem.

Wielu dobrych zawodników i zacięte mecze w jednym dniu miały swój wpływ także na finał – Kama Khan kontra Przemek Atras. Obaj gracze mimo, że już mocno wymęczeni poprzednimi pojedynkami pokazali kibicom niejedno wspaniałe zagranie. Kama wykorzystał swoje doświadczenie i pokonał Przemka 3:1.

Równocześnie rozgrywana była kategoria DAMSKA. Wystartowało w niej 11 pań, a 3 z nich startowały również w kategorii OPEN.

Panie bardzo sprawnie rozegrały swoje pojedynki. Gosia Rzeszutko po zaciętych meczach wywalczyła 5. miejsce. W meczu o brąz zmierzyły się Agnieszka Honkisz i Sylwia Ziomek. Miejsce na podium zapewniła sobie Agnieszka pewnie wygrywając z Sylwią.

W finale spotkały się dwie faworytki – Paulina Krzywicka i Natalia Ryfa. Dziewczyny zapewniły nam bardzo ciekawy pojedynek. Natalka wygrała pewnie dwa pierwsze sety, ale potrzebowała aż pięciu, żeby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Mecz był zdecydowanie godny finału.

Cieszymy się, że turnieje z cyklu Sephora Kahuna Cup dostarczają coraz większej ilości sportowych wrażeń, a przede wszystkim są okazją do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dziękujemy sponsorowi głównemu za ufundowanie fantastycznych nagród! A przed nami cześć trzecia!
Zapraszamy na Sephora Kahuna Cup vol.3 już 28 marca!

 

Kolejność końcowa poszczególnych kategorii:

OU11

1 Leon Krysiak
2 Jakub Zimecki
3 Krzysztof Kuc
4 Antoni Binasik
5 Dominik Drzycimski
6 Karol Krysiak
7 Michał Sienkiewicz
8 Karol Kwiatkowski
9 Nikodem Kazanowski
10 Bruno Campbell

OU13

1 Leon Krysiak
2 Kuba Puzio
3 Mikołaj Marciniak
4 Jakub Zimecki
5 Dominik Drzycimski
6 Stanisław Kotłowski

 

OU15

1 Robert Janasiewicz
2 Jakub Ostrowski
3 Michał Dąbrowski
4 Maciej Panufnik

 

DAMSKA

1 Natalia Ryfa
2 Paulina Krzywicka
3 Agnieszka Honkisz
4 Sylwia Ziomek
5 Małgorzata Rzeszutko
6 Joanna Nowak
7 Magdalena Rycaj
8 Monika Świerczyńska
9 Emilia Kaniewska
10 Kamila Jędrzejczak
11 Iwona Bargenda

 

OPEN

1 Karamatullah Khan
2 Przemysław Atras
3 Marcin Karwowski
4 Łukasz Stachowski
5 Wojciech Nowisz
6 Jakub Jaworski
7 Michał Kotra
8 Łukasz Popko
9 Przemysław Gnitecki
10 Łukasz Kondratowicz
11 Piotr Gorzelak
12 Marcin Ratigowski
13 Maciej Kowalik
14 Grzegorz Multan
15 Rafał Cieślik
16 Andrzej Iwan
17 Eugeniusz Korolenko
18 Jan Szumowski
19 Piotr Prokop
20 Sławomir Jurek
21 Sławomir Nowisz
22 Piotr Zagajewski
23 Paweł Wierzbicki
24 Michał Martynowski
25 Michał Stanosz
26 Paulina Krzywicka
27 Tomasz Fajfer
28 Bartłomiej Osiniak
29 Szymon Włodarczyk
30 Leszek Sienkiewicz
31 Marcin Szymczak
32 Tomasz Musiał
33 Marcin Hrycaj
34 Natalia Ryfa
35 Patryk Glina
36 Rafał Rogalewicz
37 Robert Łuniewski
38 Karol Kreczmański
39 Dariusz Pietrzak
40 Jan Rodak
41 Gaweł Kot
42 Jarosław Zdanowicz
43 Sylwia Ziomek
44 Jakub Staszkiewicz
45 Michał Wnuk
46 Rafał Młodziński
47 Marcin Antczak