Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej Sephora Kahuna Cup vol. 3 zakończony!

30.03.2015

Już 3. edycja Sephora Kahuna Cup została rozegrana na naszych kortach w ostatnią sobotę marca. Jak zawsze mogliśmy liczyć na liczne przybycie zawodników i zawodniczek. Po raz kolejny nie zawiedliście nas poziomem gry, jak i dobrej zabawy :)

O 9:00 rano wystartowały turnieje juniorskie z kategorii OU11 i OU15. W obu przypadkach młodzi adepci squasha grali systemem „każdy z każdym”. Stały bywalec naszych turniejów – Kuba Zimecki jako jedyny rywalizował w obu kategoriach, co wiązało się z rozegraniem aż 9 meczy!!! Nie przeszkodziło to Kubie w wygraniu kategorii OU11 oraz zajęciu 4. miejsca wśród starszych zawodników. I Tak w OU11 podium dopełnił Krzysiek Kuc na miejscu drugim oraz Kuba Nagalski na trzecim. W OU15 niezwyciężony był Olek Fordoński, przed srebrnym medalistą Robertem Janasiewiczem i brązowym - Kubą Ostrowskim.

Gdy juniorzy rozgrywali swoje ostatnie mecze do rywalizacji przystąpili ich starsi koledzy startujący w kategorii OPEN. Do walki o tytuł mistrza przystąpiło aż 42 zawodników.

W pierwszych rundach faworyci wygrywali swoje mecze, a do pierwszych niespodzianek doszło w trzeciej rundzie turnieju. Młody Andrzej Wierzba wygrał z najlepszym zawodnikiem z Białegostoku - Łukaszem Popko. W meczu Grześka Kwiatkowskiego z wyżej rozstawionym Marcinem Ratigowskim tym razem lepszy okazał się ten pierwszy wygrywając po bardzo zaciętym pojedynku 3:2.

Kolejny wspaniały pojedynek, o którym warto wspomnieć, to walka lidera rankingu PFS Przemka Atrasa z Julianem Kischelem. Nasz polski zawodnik mieszkający na co dzień w Niemczech wydarł zwycięstwo Przemkowi wygrywając 3:2  (9:11, 12:10, 7:11, 12:10, 14:12).

O godzinie 14:00 do rywalizacji dołączyły Panie. Kasia Kowalik i Kamila Jędrzejczak po swoich przegranych pierwszych meczach spotkały się w walce o miejsce 9., gdzie lepsza okazała się Kasia. W ćwierćfinałach wygrywały faworytki. I tak w półfinałach spotkały się Gosia Kornowska z Gosią Rzeszutko oraz Agnieszka Honkisz z Emilią Kaniewską. Z pojedynków pewnie weszły do finału faworytki – Kornowska i Honkisz.

W turnieju OPEN do kolejnej niespodzianki doszło w jednym z półfinałów. Mateusz Kotra dzielnie walczył z gospodarzem turnieju Wojtkiem Nowiszem. Matt wielokrotnie popisywał się swoją sprawnością fizyczną i dobiegał do wszystkich piłek, którymi Wojtek próbował zdobywać punkty. Po zaciętym, ponad godzinnym pojedynku Mateusz zapewnił sobie miejsce w finale.

W drugim półfinale Marcin Karwowski pewnie pokonał Juliana Kischela 3:0. Trudy meczów Juliana z Przemkiem oraz Marcinem zmusiły go do poddania meczu z Wojtkiem Nowiszem o 3. miejsce.

Gosia Rzeszutko i Emilia Kaniewska skrzyżowały rakiety w meczu o 3. miejsce w kategorii damskiej. Zaciętą walkę zakończyła Gosia i zwyciężyła 3:1 zapewniając sobie brązowy medal.

Panie jako pierwsze rozpoczęły mecz finałowy. Gosia Kornowska okazała się bezkonkurencyjna i zakończyła turniej bez straty seta, a Agnieszka Honkisz zgarnęła srebro.

Finał panów to kolejny pojedynek na najwyższym poziomie. Matt rozpoczął mecz bardzo pewnie wygrywając pierwszego seta 11:6. W drugim secie inicjatywę przejął Marcin i wyrównał stan meczu na 1:1. Trzeci set to zacięta walka do stanu 7:7, ale końcówka należała już tylko do Marcina, który zdobył kolejne 4 punkty głównie za sprawą błędów Mateusza. W czwartym secie wydawało się, że stan meczu zaraz się wyrówna, gdy Mateusz wyszedł na prowadzenie 9:6. Ale ponownie jego błędy doprowadziły ostatecznie do zwycięstwa Marcina – 3:1.

Dziękujemy Wam po raz kolejny za miłe, pełne emocji chwile. Dziękujemy także sponsorowi głównemu – marce Sephora, za ufundowanie, jak zawsze, atrakcyjnych nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Sephora Kahuna Cup już 18.04!

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach znajdziecie poniżej, tu możecie się zapoznać z ciekawymi STATYSTYKAMI