Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej Sephora Kahuna Cup vol. 4 zakończony!

20.04.2015

W sobotę 18.04.2015 rozegraliśmy kolejny, czwarty już turniej Sephora Kahuna Cup! Tym razem kategorii było nieco mniej niż zazwyczaj, ponieważ juniorzy z Warszawy wybrali się na zawody najwyższej rangi do Poznania. Nie przeszkodziło to jednak ich starszym kolegom rozegrać solidnego widowiska. W szranki stanęło 14 Pań oraz 42 zawodników w kategorii OPEN.

Rywalizacja rozpoczęła się o 11:00. Najbardziej zaciętym pojedynkiem pierwszej rundy kategorii OPEN był mecz Michała Stanosza z Karolem Kreczmańskim. Po pięciosetowej batalii zwyciężył Michał. W następnej rundzie rozegrał kolejne 5 setów, ale tym razem zwycięzcą okazał się jego przeciwnik - Krzysztof Michałowski. O możliwość gry w 3. rundzie równie zacięcie walczyli Janek Szumowski z Andrzejem Iwanem. Wracający po licznych kontuzjach Janek jeszcze nie odzyskał swojej pełnej formy i przegrał ten mecz. Co gorsza, nie był w stanie kontynuować turnieju. Miejmy nadzieję, że już niedługo wróci do dawnej formy i pozwoli nam się o tym przekonać na następnym turnieju Sephory!

W 4. rundzie wspaniałe pojedynki rozegrali: Michalczuk z Ratigowskim oraz Kondratowicz z Gniteckim. Z pierwszego meczu zwycięsko wyszedł bardziej doświadczony Marcin Ratigowski, który w ostatnim secie przegrywał już 4:8, ale zdołał obrócić losy meczu i zwyciężyć 12:10. Natomiast w drugim pojedynku (trzecim z najdłuższych w turnieju – 56 min.) młodszy zawodnik Łukasz Kondratowicz przegonił Przemka Gniteckiego i awansował do ćwierćfinału.

W pierwszym ćwierćfinale Atras – Khan, zapowiadały się nam wspaniałe emocje, bowiem tydzień wcześniej w Lublinie Przemek Atras pierwszy raz w życiu pokonał Kamę Khana! I to aż 3:0, w meczu którym nie brakowało emocji, a echo krzyków jednego z zawodników nadal słychać :-P Rewanż jednak był udany! W pełni skoncentrowany Kama tym razem nie pozostawił żadnych wątpliwości i zupełnie odwrócił wynik – 11:6, 11:0, 11:7.

Pozostałe ćwierćfinały zakończyły się bez niespodzianek i wygrali faworyci.

Faza półfinałowa to dwa wspaniałe zacięte pojedynki. W pierwszym Kama Khan zmierzył się z Marcinem Karwowskim, a w drugim Łukasz Stachowski z Wojtkiem Nowiszem. Oba pojedynki były najdłuższe w całym turnieju. Pierwszy trwał godzinę i 5 minut, a drugi aż godzinę i 15 minut!!! Zarówno Marcin, jak i Wojtek byli bardzo blisko zakończenia meczy 3:1 na swoją korzyść, ale to ich przeciwnicy okazali się lepsi. Khan odwrócił losy meczu i wygrał 3:2, podobnie Łukasz który obronił 3 piłki meczowe by dotrzeć do finału.

Niestety siła wyższa nie pozwoliła rozegrać meczu o 3. miejsce i to Marcin Karwowski ostatecznie zgarnął brąz. Finał to kolejny wspaniały pięciosetowy pojedynek. Ponownie o zwycięstwie decydowały niuanse. Łukasz Stachowski miał nawet piłkę meczową w piątym secie, ale to Kama po meczu cieszył się z kolejnego wygranego turnieju.

5. miejsce przypadło Przemkowi Atrasowi, 9. Krzyśkowi Michałowskiemu,  17. Paulinie Krzywickiej, a 33. Arturowi Rogalskiemu.

Popołudniu natomiast rozpoczął się turniej DAMSKI. W pierwszej rundzie najdłuższy, pięciosetowy pojedynek rozegrała Małgosia Rzeszutko z Pauliną Rogaczewską, wygrywając wynikiem 3:2. Niestety w drugiej rundzie trafiła na Agnieszkę Honkisz i zakończyła tym samym swoją drogę na podium.

Druga runda to przede wszystkim zacięty pojedynek pomiędzy Kasią Kowalik a Małgosią Cerlich. Po ponad półgodzinnej walce ostatecznie zwyciężyła Małgosia 3:2.

Półfinały rozegrane zostały pomiędzy Pauliną Krzywicką a Agnieszką Honkisz oraz Małgorzatą Cerlich a Moniką Budrewicz (która miała dużo szczęścia w losowaniu i 2. rundzie wygrała walkowerem z Natalią Ryfą, która doznała kontuzji po pierwszych kilku wymianach). W pierwszym z nich Paulina dość szybko i bez większych przeszkód rozprawiła się z Agnieszką, wygrywając 3:0. W drugim meczu natomiast Małgosia musiała się nieco napracować, aby utorować sobie drogę do finału. Ostatecznie zwyciężyła ten w miarę wyrównany pojedynek 3:2.

W finale natomiast bezkonkurencyjna okazała się Paulina Krzywicka, która w pięknym stylu, w nieco ponad 12 minut pokonała Małgosię Cerlich 11:6, 11:6, 11:1. 

3. miejsce na podium przypadło Agnieszce Honkisz.

Wszystkim zawodnikom oraz zawodniczkom po raz kolejny dziękujemy za piękne emocje i wzorową rywalizację. Dziękujemy również sponsorowi – marce SEPHORA za ufundowanie pachnących nagród. Z niecierpliwością czekamy na WIELKI FINAŁ, który odbędzie się już w przyszłym miesiącu – 9. maja!!! Do zobaczenia!

 

Wyniki poszczególnych kategorii turnieju:

DAMSKA (szczegółowe drabinki znajdziecie TUTAJ):

1 Paulina Krzywicka
2 Małgorzata Cerlich
3 Agnieszka Honkisz
4 Monika Budrewicz
5 Małgorzata Rzeszutko
6 Katarzyna Kowalik
7 Monika Świerczyńska
8 Natalia Ryfa
9 Katarzyna Żywiecka
10 Aleksandra Miler
11 Magdalena Rycaj
12 Barbara Rynska
13 Paulina Rogaczewska
14 Kamila Jędrzejczak

 

OPEN (szczegółowe drabinki znajdziecie TUTAJ):

1 Karamatullah Khan
2 Łukasz Stachowski
3 Marcin Karwowski
4 Wojciech Nowisz
5 Przemysław Atras
6 Łukasz Kondratowicz
7 Krzysztof Pieńkowski
8 Marcin Ratigowski
9 Krzysztof Michałowski
10 Maciej Kowalik
11 Michał Teichert
12 Paweł Michalczuk
13 Przemysław Gnitecki
14 Andrzej Iwan
15 Tomasz Fajfer
16 Marcin Szymczak
17 Paulina Krzywicka
18 Michał Stanosz
19 Piotr Gorzelak
20 Szymon Włodarczyk
21 Sławomir Jurek
22 Grzegorz Mikuła
23 Cezary Kramp
24 Ernest Lis
25 Bartosz Świerczyński
26 Rafał Rogalewicz
27 Mikołaj Modrzewski
28 Natalia Ryfa
29 Jakub Staszkiewicz
30 Robert Łuniewski
32 Jan Szumowski
32 Waldemar Paturej
33 Artur Rogalski
34 Tomasz Musiał
35 Karol Kreczmański
36 Mateusz Romanowski
37 Rafał Młodziński
38 Dariusz Pietrzak
39 Jacek Nitka
40 Piotr Pietrzak
41 Jacek Samociuk
42 Mateusz Mentlewicz


Zdjęcia autorstwa Dariusza Pietrzaka :)