Aktualności

Zapisz się do newlettera

Turniej squasha Kahuna Tour vol. 1 rozegrany!

15.10.2019

W sobotę 12 października 2019 rozegraliśmy pierwszy w sezonie turniej rangi B+ - Kahuna Tour vol. 1. W szranki stanęły 4 Panie i 31 Panów. Warto zauważyć, że na kortach stanęli nie tylko Polacy, ale też 3 kolegów z Białorusi.

Rywalizację zaczęły o 10:30 Panie, które zagrały grupę „każda z każdą”. Bezkonkurencyjna okazała się Emilka Kaniewska, która nie oddała ani jednego seta koleżankom z kortu. Srebro wywalczyła Magda Matowicka, a brąz Ania Woronko.

W turnieju OPEN wolne w pierwszej rundzie miał Przemek Atras. Pozostali zagrali do 2 wygranych setów. Najbardziej zacięte pojedynki to: Krzysiek Dymel – Tomek Banasiak (2:1), Darek Cyran – Przemek Kucza (2:1), Marcin Ratigowski – Kuba Majcher (2:1) oraz Marcin Hrycaj – Krzysiek Parciak (2:1).

Kolejna runda została rozegrana już do 3 wygranych setów. I tu Paweł Michalczuk urwał seta Krzyśkowi Pieńkowskiemu. Wracający do gry po dłuuugiej przerwie Marcin Ratigowski zdołał ugrać tylko jednego seta ze znacznie młodszym Marcinem Hrycajem. Druga runda należała zdecydowanie do faworytów.

W ćwierćfinałach przyszedł czas na pierwszą niespodziankę. Przynajmniej na papierze, Przemek Gnitecki znacznie wyżej notowany od Staszka Ruska, ale tym razem nie dał mu rady. Przemek jeszcze nie wrócił do siebie po kontuzji barku, a Staszek zdeterminowany jak zawsze. I tak do półfinałów awansowali Przemek Atras i Marcin Szymczak oraz Staszek Rusek i Piotrek Hemmerling.

W półfinałach widać było, że czołowych dwóch zawodników to ścisła czołówka kraju i nie dali żadnych szans rywalom. Mecz o 3 miejsce zapowiadał się bardzo ciekawie. Staszek Rusek jednak pokazał, że jest w formie i chce wrócić do top20 kraju, Wygrał z lepiej notowanym Marcinem Szymczakiem(#28) 3:0.

Finał! Aktualny lider rankingu PZSQ - Przemek Atras, kontra młody i głodny dużych wygranych - Piotrek Hemmerling. Faworyt – Przemek Atras. Jego bilans z Piotrkiem jest wyjątkowo korzystny. A tu niespodzianka! Hemi pokazał mnóstwo pięknych zagrań i spokoju! Zwycięstwo 3-0! Niewielu w Polsce może się pochwalić takim wynikiem z Mistrzem Polski 2018. Z tego co wiem to szykuje się rewanż na najbliższym turnieju A w Legionowie ;-)

Kolejny turniej zakończony! Puchary i nagrody rozdane! Dziękujemy i zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Kahuna Tour vol. 2 – 16.11.2019.