Aktualności

Zapisz się do newlettera

Uczestnicy DMP2017 - lista zawodników i losowanie!

12.06.2017

Podczas wykupywania pakietów startowych i potwierdzania udziału w finale Polskiej Ligi Squasha 2017 wszystkie zespoły wpisywały też składy w jakich mają zamiar pojawić się w Warszawie w dniach 22-24 czerwca.

Dla neutralnego obserwatora to oczywiście ciekawe przede wszystkim ze względu na ewentualny przyjazd zagranicznych gwiazd. Jak wiadomo na początku sezonu kluby wpisywały w swoich zgłoszeniach po kilka opcji, teraz są tam maksymalnie po dwie.

Zaskoczenia nie ma w ekipie gospodarzy, Puretech Kahuna Team. Tutaj już kolejny sezon z rzędu zagra obecny lider rankingu PSA, Gregory Gaultier. W szeregach zespołu broniącego tytułu, Squash City & Euvic, na pierwszej rakiecie też Francuz, Mathieu Castagnet.

Jeszcze przez kilka dni niewiadomy będzie natomiast los lidera zespołu Play Kwadrat Squash Team. – Jesteśmy na ostatnim etapie negocjacji, w piątek będziemy wiedzieć, czy po raz kolejny zagra u nas Miguel Angel Rodriguez – mówi przedstawiciel brązowych medalistów DMP 2016 w rozmowie z 7 dni.

Jeśli negocjacje nie zakończą się powodzeniem, Play Kwadrat w ramach zabezpieczenia zgłosiło również Daniela Poleshchucka.

Ze zgłoszeń wynika też, że do Polski ponownie zawitają Nick Matthew (Squash4You), Simon Roesner* (Quick Nick Squash and More Hitmen 1) i Borja Golan (SNS Foods Squash Team). Czyli ponownie nie będziemy mogli narzekać na brak ekscytujących pojedynków!

W zestawieniu kobiet na pewno na pierwszy plan wysuwa się nazwisko Laury Massaro (Kahuna). Poza tym w Warszawie zagrają Emily Whitlock (Squash and More Hitgirls) i Laura Pomportes (Squash City and Euvic).

*w przypadku Roesnera nie ma jeszcze 100% pewności, bo drużyna czeka na losowanie, żeby realnie określić, czy pomoc Niemca da im szanse na oczekiwany wynik

 

DRABINKI TURNIEJOWE I LISTY ZGŁOSZEŃ