Aktualności

Zapisz się do newlettera

WIOSNA W KAHUNIE 2014

17.07.2014

W ostatni weekend w Kahunie odbył się kolejny turniej PFS kat. B+ z cyklu „4 pory roku”. Tym razem powiało świeżością, słońcem i zazieleniającą się trawą – wreszcie mamy wiosnę! A wraz z nią turniejowe niespodzianki… ale po kolei:

W sobotę 05.04.2014 rozegrane zostały 3 turnieje: OPEN, damski oraz turniej badmintona. W sumie na kortach w weekend gościło 78 zawodników zacięcie walcząc o najwyższe laury. Na uznanie zasługuje dobry wynik naszych Juniorów, czyli: Maćka Słowińskiego (15. miejsce) oraz Andrzeja Wierzby Jr (17. miejsce), który przegrał tylko jeden mecz z Krzyśkiem Pieńkowskim. Rozstawiony z czwórką Marcin Ratigowski trafił na opór już od pierwszej rundy i dwa pierwsze pojedynki wyczerpały go kompletnie, przez co zajął ostatecznie dopiero 8 miejsce. Krzysiek Pieńkowski potwierdził swoją równą formę zajmując 5 miejsce. Na 3. miejscu, po czterosetowym pojedynku z Tomasem Hanzelką, turniej zakończył Łukasz Stachowski, który potwierdził bardzo dobrą formę i dzięki swojej zaskakującej przeciwników grze pnie się coraz wyżej w rankingach (właśnie dołączył do PSA i w tym turnieju zdobył swoje pierwsze punkty). No i największa niespodzianka turnieju, czyli wygrana Wojtka Nowisza z Karmatullahem Khanem! Kama niefortunnie zaczął pierwszy set od skręcenia kostki, ale nie dał za wygraną. Pierwsze dwa sety wygrał Wojtek i w trzecim był bliski zakończenia meczu 3-0, ale Khan odnalazł siły by obronić piłkę meczową. Następnie doprowadził do wyrównania w setach 2-2. Ostatni set to już popis gry Wojtka, który wypracował przewagę na początku seta, grał nadzwyczaj agresywnie i nie dał Kamie dogonić wyniku wygrywając piątego seta 11-7! Warto podkreślić, że stawka była duża, bo oprócz nagród finansowych zapewnionych przez „Górski – prawo, podatki, edukacja”, były też punkty do rankingu światowego. Musimy pochwalić zawodników SIMPLE KAHUNA TEAM którzy zajmowali wysokie miejsca – 1. Wojtek Nowisz, 3. Łukasz Stachowski, 9. Sławek Jurek, 11. Janek Szumowski, 14. Maciek Kowalik!

W turnieju damskim na 3. miejscu znalazła się Małgosia Rzeszutko nokautująca pozostałe zawodniczki swoim mocnym serwisem. 1. miejsce przypadło Agnieszce Honkisz, która dość gładko wygrała z Karoliną Kamińską, borykającą się ostatnimi czasy z kontuzją kostki. Niestety, turniej damski być może umknął uwadze niektórych zawodników, dlatego w przyszłej edycji „4 pór roku” z pewnością zaprosimy Panie na główną halę, aby rywalizacja między nimi mogła być podziwiana przez szersze grono.

Turniej badmintona po raz pierwszy został rozegrany pod patronatem Polskiej Ligi Badmintona, dzięki czemu zawodnicy mogli zbierać punkty do rankingbadmintona.pl. Na turnieju pojawiły się nowe twarze poza reprezentantem naszej Amatorskiej Ligi Badmintona oraz stałymi bywalcami Kahunowych turniejów. Pojedynki były bardzo zacięte i niewielkie różnice decydowały o ostatecznych pozycjach. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Marcel Wójtowicz, tuż przed Jackiem Sadrzakiem i Marcinem Łozińskim. Tuż za podium uplasował się Piotr Horeglad przed braćmi Machnickimi.

W niedzielę natomiast mieli okazję zmierzyć się Juniorzy, którzy swoje pojedynki rozegrali w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszej z nich BU11 zwyciężył Szymon Winiarek, 2. miejsce zajął Krzysztof Kuc, natomiast 3. – Mikołaj Marciniak.

W kategorii BU13 najlepszy okazał się Robert Janasiewicz, który zwyciężył z Jakubem Ostrowskim (2. miejsce) i w ogólnej klasyfikacji pokonał Szymona Winiarka (3. miejsce).

W kategorii BU17 1. miejsce zajął Andrzej Wierzba Jr, który pokonał wszystkich swoich przeciwników wygrywając wszystkie swoje sety. Na 2. pozycji uplasował się Piotrek Nowak, przegrywając tylko 1 mecz, natomiast ostatnie miejsce na „pudle” zajął Gaweł Kot.

W kategorii BU19 natomiast bez większych niespodzianek zwyciężył Maciek Słowiński, który wygrał wszystkie swoje sety. Jeden przegrany mecz zapewnił 2. miejsce Jankowi Rodakowi, natomiast 3. miejsce, już po raz drugi tego dnia, przypadło Gawłowi Kotowi.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY, dziękujemy za udział oraz liczną frekwencję. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny turniej z cyklu „4 pory roku” - Lato w Kahunie, który odbędzie się 21. czerwca 2014. Do zobaczenia!

Ostatni set Finału Nowisz - Khan poniżej, a pozostałe sety oraz półfinał Stachowski - Khan można znaleźć na http://www.youtube.com/user/tfajfer